Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan kell felmosni?

Hogyan kell felmosni?

Figyelt kérdés

Buta kérdésnek tűnik de részemről nem az!

Lapos felmosót használok a hálószobában ami fehér színű. Általában fel porszívózok körülbelül 2naponta szoktam és fel is mosok 3szor és mindegyik előtt át mosom a ruhát és még a 3. felmosás után is koszos a ruha. Milyen tanácsot adtok?


2016. ápr. 2. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Eloszor portslanianek, utana sepres, majd porszivo es ugy a felmosas. A mopot (felmosot) is ki szoktam obluteni a vodorrel egyutt.
2016. ápr. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TappancsMancs ***** válasza:

Nem tudom ezekből nálad mi áll:


Kérdés miből van a padló? Járólap? Laminált parketta? Linó? Első hogy sima felület legyen ami nem porózus és nem tud nagyon beleülni a por és kosz. Másik hogyha ez előszoba és cipővel bejártok akkor ha felmosol is jön haza valaki és ettől koszos lesz, valamennyire, azt meg a többiek papuccsal is széthordják.


A házi por java része mindenféle textilekből áll, kivétel nyilván amit cipővel hozunk be. Ezért a por száll minden ruhából, szőnyegből, függönyből, ágyneműből, stb. Ezt látni napfényben ha megcsapkodjuk. Szóval ezeket is érdemes alapvetően mosni. Ha 20 éves egy textilféle akkor több száll ki belőle mert kopott az anyaga.


A söprés után porszívóni dupla munka, egyik elég de akkor egy erős porszívó jobb. Vagy természetes szőrű seprű, az sokkal finomabb szálú és finomabb port is összehúz. Házi körülmények között elég lehet egyből felmosni is, mert kevesebb kosz van mint nyilvános helyeken és a nedves moppra rátapad. Én pl full kicsavartan mosok fel viszont kicsit rá is nyomom, de látszik hogy fel is szedi. Elég annak egy kis nedvesség mert többnyire nem kell feloldani bő vízzel semmit se róla. Így 2 perc és száraz. Ha tiszta papírzsepivel tesztelem (volt már kíváncsiságból :D ) akkor tiszta is marad utána. Ja.


De a legtöbben söpörnek vagy porszívóznak és utána felmosnak.


Az tényleg jó ahogy írta a válaszoló, hogy a felmosó vödröt is öblítsd ki és a moppot is mossad. Szokták úgy hogy vagy vagy 5 mopp és amikor mind koszos gépben mossák. Ha túl régi a mopp abból is rakódhat por.


A 3. felmosás után elég képtelenül hangzik, hogy koszos legyen. Még nyilvános helyen sincs ilyen, ott max a rászáradt esős sárt miatt bővebben vizessel mosnak fel.


Nem tudom nálad mik a paraméterek az összes fentiben?

2016. ápr. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2-es: felsopres utan a kritikusabb helyeket porszivozom csak :) pl. szegolec, sarok stb.
2016. ápr. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
minden nap felporszivozom es felmosok, sot neha ossze is soprok porszivozas elott, es igy mar nem koszos a ruha.
2016. ápr. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség porszívózás és felmosás előtt söpörni. Csak felkevered a port, ami pont akkor kezd makd leülni ha már felmostál. Porszívó, aztán felmosás.

A felmosót ki kell mosni néha

2016. ápr. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!