Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan kell kézzel mosni?

Hogyan kell kézzel mosni?

Figyelt kérdés
Nincs mosógépem, így kézzel kell majd mosnom, mit szerezzek be hozzá? Mire figyeljek? Milyen szerrel csináljam?
2014. szept. 29. 09:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Elég macerás. A ruhákat vagy szapannal dörgölöd át, vagy mosószerrel. Langyos vízbe beáztatod, jól átgyúrod-dörgölöd, és a vízben hagyod legalább fél napig. Akkor leöntöd a vizet, a ruhákat kicsavarod, nyomkodod. Újra átmosod mosószeres vízben. Majd tiszta vízben 2-3-szor átöblíted, amíg a víz már tiszta lesz. Az utolsó vízbe önts ecetet, és a ruhákat kicsavarva, a kényesebbeket csak kinyomkodva kieszed száradni.
2014. szept. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A szappan főleg,de még a mosószer is szétrágja a ruhát ha benne hagyod a vízben fél napig! Ha csak nem valami rettenetesen mocskos ruhát kell kimosnod,akkor ne kell ilyen sokáig áztatni. Vegyél folyékony mosószert és próbáld meg gumikesztyűben csinálni,akkor is ha kényelmetlen,mert le fogja szedni a bőrt a kezedről,plusz a mosószerek erős vegyi anyagok,nem ajánlatos a bőrrel érintkezniük.


Meleg vízben feloldod a mosószert és kezded a legkevésbé szennyezett ruhákkal. Átnyomkodod őket szép alaposan. Ne dörzsöld,max csak a foltoknál(de azokra előre öntesz egy kis mosószert és akkor kijönnek könnyen),mert akkor az anyag nyúlik,kopik,fakul,bolyhosodik. Ha nagyobb kádban mosol,akkor több ruhát tegyél be és amíg egyet nyomkodsz,a többi ázik. Ha megvan,nyomkodd ki a vizet belőle,de ne csavard,mert ocsmányul ki fog nyúlni az anyag. Két-három tiszta vizes öblítés után újból kinyomkodod a vizet és mehet száradni. Az utolsó vízbe tegyél öblítőt. Ebben hagyhatod pár percig ázni,nem is kell nyomkodni. A legjobb,ha fekve tudsz szárítani,mert mivel nincs centrifugád,így több víz marad a ruhában és a súl ylehúzza,kinyúlik. És az alja az Istennek sem fog megszáradni. Olyan helyen száríts,ahol jár a levegő,esetleg nyisd rá az ablakot. Csepegni fog a víz,így inkább linóleumos vagy köves padlóra tedd a szárítót,ahol fel tudsz törölni. Mikor költöztünk,két hónapig nem volt mosógépem,de mégis mindent hetente mostam. Még a farmert is.Tovább tart a száradás sajnos.

Egy használtat vagy akár keverőtárcsásat sem tudsz beszerezni? Egy kicsi centrifugával? Főleg télen és ha ágyneműt mosol,nagyon nehéz lesz. :D

2014. szept. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
9%

Az első jót ír, de az ecetet felejtsd el, és öblítőt használj helyette.

Tudod, most divat utálni a finom illatú öblítőt, és helyette a büdös ecetet öntik a ruhára egyesek. Ész, hová mész....

2014. szept. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A vaterán már 1 ft-tól találsz mosógépet, párezerért is tudsz venni.
2014. szept. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Amikor én voltam hasonló helyzetben, nem éreztem különösebb "macerának". Mosógép mellett is gyakran mosok kézzel, ha féltem a ruhát az anyag vagy a színek miatt vagy ha csak 1-2 darabot kell kimosni.


A nagyobb darabokat mosószerrel mostam, a durva foltokra ráöntöttem egy kicsit, különben meg jól átmostam a mosószeres vízben, de nem áztattam. Utána öblítés és kész.


A kisebb daraboknál sokszor csak sima szappant használtam, öblítettem, és már meg is voltam. Pár perc (max. fél óra)

2014. szept. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az ecettel öblítés jobb, mint az öblítők. Az öblítőktől durvák lesznek a ruhák,m az ecettől nem. És az ecettől nem lesznek büdösek sem.

Nagyanyáink idejében nem volt öblítő, és mégis tiszta illatúak voltak a ruháik.

2014. szept. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
10%

Kb 25 éve használok öblítőt, a ruháim puhák és illatosak.

Kipróbáltam az ecetet egyszer. Kénytelen voltam mindent háromszor kimosni újra, annyira sprőd és büdös volt a ruha. Persze van, akinek az a szag is megteszi "illatnak"....

2014. szept. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
10%

"Az öblítőktől durvák lesznek a ruhák,m az ecettől nem. "

Mégis milyen öblítőtől? :D Nekem pihe-puhák és jó illatúak tőle a ruháim.

2014. szept. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

Én néha ecetet, többnyire pedig semmit sem használok, nem vagyok elég kifinomult, úgy látszik :D Az ecetszag nem érződik, nem deciszámra kell tolni. De vegyianyagokat nem használok feleslegesen (az öblítő nekem semmi pluszt nem ad, csak büdös lesz tőle a ruha. iszonyú szagosak. a ruhám ne legyen szagos).


Amikor kezdő programozó voltam, akkor évekig mostam kézzel. Hős voltam, most már géppel se csinálom, a párom végzi. Semmi különös nincs amúgy benne. Áztatni csak és kizárólag a legszutykosabb dolgokat szoktam, a többit nem.

Vannak direkt kézi mosószerek, folyékonyak :) Azzal mostam. Manapság pedig mosószódával, foltokra epeszappan...

2014. szept. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Tán nem kell az egész flakon öblítőt beleönteni :D

Én csak a kupak legaljára teszek egy minimálisat, és voálá puha a ruha és illatos.

2014. szept. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!