Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Van pár elég élénk, neonszínű...

Van pár elég élénk, neonszínű nyári felsőm, nadrágom, gépben nem merem mosni, mert nagyon engedik a színüket, kézzel kellene. De mennyi ideig áztassam, mennyi mosószer kell bele?

Figyelt kérdés
Hogy tisztának tiszta legyen, de lehetőleg ne kapjak egy kifakult, majdnem fehér színű holmit..
2013. jún. 28. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Lavorba szoktam kézmeleg vizet engedni,bele kevés folyékony mosószer,kézzel kimosom 3 perc alatt,aztán lavor tiszta vizbe kevés blitő,abban hagyom 10 percet állni,ez már hideg viz,és kész,kicsavarom óvatosan,ha sérülékeny akkor törölközőben,és szárad
2013. jún. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Sajnos pont az előbbi mosásnál fogyott el a folyékony, már csak mosópor van.. Abból mennyi kellene?
2013. jún. 28. 11:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Mosás után tedd ecetes vízbe a ruhát. Megfogja a színt és nem fogja a következő mosásnál ereszteni annyira. A ruhának semmi baja nem lesz, és ha megszárad nem fog érezni az ecet sem. De ha bizonytalan vagy, egyszer nyugodtan öblitsd ki.
2013. jún. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mosóporból én kb másfél liter vízhez szoktam egy olyan fél evőkanálnyi mennyiséget tenni.
2013. jún. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

mosóport nem használnék, inkább finom anyagokra való gélt. úgy vettem észre, h a por fakítja színeket.

nos, mielőtt kimosod (persze első használat előtt) áztasd be egy estére ecetbe, utána pedig kímélő géllel, rövid hideg programon mosd át.

gondolom később sem fogod kifejezetten bekoszolni, max beleizzadsz, szóval hidegen, kifordítva mosd őket minden alkalommal.


nekem ez vált be a kényes cuccaimnál, mindegyik újszerű, élénk színű.

2013. jún. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!