Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » én egy 12 éves lány vagyok és...

én egy 12 éves lány vagyok és a barátnőm is gondolkoztunk hogy kevés pénzé kitakarítanánk másoknál és vigyáznánk gyerekekre tapasztalatunk van én egy bölcsödében segétkeztem a barátnőm meg ugyen ez csak más településen szerintetek jó gondolat?

Figyelt kérdés
a kérdés igazából ti engednétek hogy vigyázzunk a gyerekeidre vagy kitakarítsunk kevés pénzé! A válaszokat várjuk a tapasztalaok bölcsdében segétkezésről hogy játszotam a gyerekekel segítetem takaríta teríteni stb...

#alkalmasak #vagyunk -e rá?
2014. aug. 25. 12:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Tudod, az a nagy helyzet, hogy még a szerető szülők felügyelete esetén is egy pillanat elég a baj megtörténtéhez!

Ilyeneset előfordultakor nem tudnád magadat megvédeni. Ha a szülő kiszalad a WC-re, az egy dolog, ám ha te teszed saé pont akkor történik a legkisebb baj is, fejedre olvassák, kérdőre vonnak. Felhánytorgat(hat)ják, hogy akkor és ott a te felügyeleted hiánya miatt történt meg a baj.

Ha a gyerek azt mondja, azért sírt, mert elesett és azért esett el, mert te éppen nem voltál ott, a szülők, elfogultságuk miatt saját gyerekének hisznek inkább, nem pedig a rá(juk) felügyelő gyereknek.

Ha védeni próbálnád magad, azt csak feleselésnek vehetnék.

.

Azon kívül, hogy ebben az esetben nagy valószinüséggel fizetés nélkül kirúgnának, még rossz híred is kelhetnék. A felnőttek többsége nem neked hinne.

Én nem javaslom neked/nektek ezt a munkát.

2014. aug. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nem kockáztatnám, hogy a bíróságon kössek ki. A gyerekmunka tilos ugyanis. Elhiszem, hogy szeretnétek pénzt keresni, de legálisan ezt leghamarabb 15 évesen tehetnétek meg. Addig inkább legyetek gyerekek, lesz még elég időtök melózni.

Gyereket biztos nem bíznék rátok, indokokat már írtak előttem. Biztos felelősségteljesek, ügyesek, meg aranyosak vagytok, de attól még ti is csak gyerekek vagytok.

Takarítani meg elvből nem takaríttatok mással, de egy gyerek nem biztos, hogy elég tapasztalt. Vagy valami vegyszertől bajod lesz és engem vesznek elő, mert nem elég, hogy egy gyereket dolgoztatok, de még beszélybe is került ezalatt.

Ha mindenképp szeretnétek egy kis zsebpénzt, akkor próbálkozzatok a nagymamánál, idősebb rokonoknál, akik a takarításért cserébe esetleg megjutalmaznak egy kis zsebpénzzel.

2014. aug. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
kapok minden hónaban zsepénz és a munka sak azért jutot eszembe mert sokat olvasok róluk és megtetszet a munka lehet ezt fogom csinálni ha negy leszek =D
2014. aug. 26. 21:22
 14/14 A kérdező kommentje:
aki szeretne írhat még tapasztalatokat :)
2014. aug. 29. 19:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!