Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » én egy 12 éves lány vagyok és...

én egy 12 éves lány vagyok és a barátnőm is gondolkoztunk hogy kevés pénzé kitakarítanánk másoknál és vigyáznánk gyerekekre tapasztalatunk van én egy bölcsödében segétkeztem a barátnőm meg ugyen ez csak más településen szerintetek jó gondolat?

Figyelt kérdés
a kérdés igazából ti engednétek hogy vigyázzunk a gyerekeidre vagy kitakarítsunk kevés pénzé! A válaszokat várjuk a tapasztalaok bölcsdében segétkezésről hogy játszotam a gyerekekel segítetem takaríta teríteni stb...

#alkalmasak #vagyunk -e rá?
2014. aug. 25. 12:20
1 2
 1/14 anonim válasza:
71%
Hát egy vadidegennek nem igazán, de a környékbeliek, ismerősök nagy eséllyel megengedik
2014. aug. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
64%
Én is 12 vagyok, de mivel úgy látom az alap műveltségetek nincs meg (és ha lenne gyerekem) nem engedném meg.
2014. aug. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Ne haragudj, de en nem biznam a gyerekem egy 12 evesre.
2014. aug. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
most telóról vagyik nem lehet vele hibátlanul ás kicsi baba korom óta itt lakom ugy hogy nem vagyok vadd idegen
2014. aug. 25. 12:44
 5/14 A kérdező kommentje:
tapasztalatom sok van
2014. aug. 25. 12:45
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

A más gyerekére vigyázás felelősségteljes munka.

12 éves még nem vonható felelősségre...

Tehát: nem.

2014. aug. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
megkérek mindenkit csak normális valaszokat írjonak köszönöm
2014. aug. 25. 12:50
 8/14 anonim ***** válasza:

Én maximum akkor ha jól ismernélek és az én felügyeletem alatt vigyáznál a gyerekemre, mondjuk én a konyhában teszek veszek, te meg a gyereket szórakoztatod addig, na úgy igen. De hogy egyedül maradj vele úgy nem.


A 8 hónapos kislányomat is nehezen mertem rábízni a szomszéd 16 éves lányra. Hiába jó gyerek meg megbízható, valahogy mégis tartottam tőle hogy arra a 2 órára ott kell hagyjam a lányomat. Nagy nehezen rávett engem mert többször felajánlotta hogy szívesen vigyázna rá, mondjuk ismerem őt már 4 éve ez a szerencséje, a férjem sajnos nem tudott rávigyázni mert együtt kellett mennünk fontos ügyet intézni, oda meg nem nagyon akartuk vinni a kislányt. Párom szülei sem értek rá mert dolgoztak és sajnos váratlanul ért a dolog szabit már egyik sem tudott kivenni, én szeleimet meg nem ugrasztottam volna azért hogy hétköznap erre a 2 órára autózzanak 3 órát csak ide hogy tudjanak a picire vigyázni. Ők havonta 1 hétvégére jönnek le hozzánk látogatóba akkor el is szokták vállalni hogy vigyáznak rá hogy mi is kitudjunk kapcsolódni.


De visszatérve a 16 éves kiscsajra szerencsére jól csinált mindent, jól bánt a kislányunkkal, én többször át szoktam hívni hogy figyeljen rá ha épp takarításba kezdek, vagy más egyéb olyan dolgom van amit nem tudok gyerekfigyelés mellett végezni, és azt így oldjuk meg többnyire.

De ha úgy van hétvégente egyszer rászoktam bízni egy 19 éves lányra, akár egy egész napra is nála merem hagyni, vagy ő jön ide, mivel már 10 éve ismerem, megbízható semmi baj vele. Őt csak ritkábban tudom ugrasztani mivel ő is dolgozik, illetve nagyrészt ő vigyáz az unokahúgára mivel most jelenleg nem tanul, nem dolgozik így van erre bőven ideje, a tesóját is ismerem már óvodás korom óta mivel velem egy idős, így az egész családot ismerem. És őt is csak akkor tudom ezzel megbízni ha épp nem vigyáz a gyerekre, mert messzebb lakik innen. A két gyereket egyenlőre még nem meri bevállalni, ami mindenképp jó mert ameddig bizonytalan abba hogy két gyerekre figyeljen addig jó minden mert érezteti hogy egy gyerekre még felelősségteljesen tud vigyázni!


de egy 12 évesre nem bíznám egy percre sem még ha nagyon jó ismerős akkor sem. Maximum úgy ha az én felügyeletem alatt van és tényleg csak ha azzal a szándékkal bíznám rá ha lekötné ameddig csinálom a dolgom.


A takarítást meg egyéb házimunkát is nehezen bíznék egy 12 évesre, bár a takarítás nem nagy dolog azt már 7 évesnek tudnia kell sőt kisebbnek is, szóval én ilyen munkát már könnyebben adnék 12 éveseknek persze csak egyszerűbbet és az én felügyeletemmel.

2014. aug. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen utolsó én nem pici babára gondoltam hanem olyab 5 6 vagy 5több évesre és köszönöm nagyon a normális válaszodat
2014. aug. 25. 13:41
 10/14 anonim ***** válasza:

a baj az, hogy kiskorú vagy és nem vagy felelősségre vonható bármi történik is. lehet, hogy vigyáztál gyerekre, de a gyerekek eléggé különbözően viselkednek helyzetekben. nincs elsősegély nyújtási tapasztalatod sem ha szükséges. megfelelő képesítés is kell.

ha szomszéd vagy ismerősnek megfeleltek, akkor ok.

2014. aug. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!