Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Elhanyagolt WC -ből a cm -es...

Elhanyagolt WC -ből a cm -es vastagságú rárakódott vizkövet mi oldja fel, mennyi ideig legyen benne? A perem alatt levőt milyen módszerrel, mert onnan meg lefolyik minden, és be se "férek"?

Figyelt kérdés
Sajnos,nagyon gáz, de így vettük a lakást.
2010. jan. 10. 06:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A 30%-os sósav a legerősebb ami kapható.kb 300 Ft/1L

Egy ronggyal(gumi-kesztyűben) itasd ki a víz nagy részét hogy ne híguljon a víztől,majd öntsd bele a tömény sósavat.

Min 2-órát hagyd benne,pezsegni-habzani fog, a savas bűzről nem beszélve. A perem alá a wc kefével tudod fel vinni a savat.A szemedre nagyon vigyázz(!!) esetleges fröccsenés miatt,és a maró gőzökre is számíts,nem kellemes letüdőzni.

2010. jan. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Sima vízkőoldó akkor nem ér semmit, gondolom, pláne ,ha víz is áll benne...
2010. jan. 10. 07:47
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A 10% sósavat tartalmazó vízkőoldó erre a "cm-es" vízkőre kevés lesz,ez kis/vékony rétegre alkalmas pl mosdókagyló,csempe. Legalább 20%-ost vegyél,ezt majd minden ABC-ben megkapod,míg a 30-ast ált-ban háztartási boltokban árulják.Próbálkozz a 20%-ossal.
2010. jan. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%
Lehet, hogy a sósav jó, de próbálkozz egy jó adag kólával. Nem vicc.
2010. jan. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Elhiszem:) ,már hallottam róla...de sajnálom azt a jó kis kólát a wc-be önteni....))inkább megiszom:))
2010. jan. 10. 08:44
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
Lehet, hogy le leszek pontozva, de én nem vacakolnék vele. kb. 6000.-ft-ért lehet venni újat, és én kicserélném. Többször költöztem már, de WC-re mindig allergiás voltam. Beköltözés előtt addig nem mentem WC-re, amíg nem takarítottam/fertőtlenítettem le teljesen. ue. vonatozott a fürdőszobára is.(mosdókagyló) El lehet képzelni, hogy milyen lakók laktak abban a lakásban, ill. hogyan lehet ennyire elhanyagolni egy WC.kagylót. Bármennyire is csóró vagyok, ezt a klotyót lecserélném.
2010. jan. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A LIDL-ben lévő vízkőoldó valami csúcs! 300 ft körül van de nagyon tudja a dolgát!!!!!!! Én csakis ezt használom!
2010. jan. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A wc ülőkét természetesen lecseréltük,meg fertőtlenítettem...csak a vízkő....Amúgy elvileg nem szabadna ,ott ahol áll a wc-ben a víz vízkőnek képződnie?Mert ,ha rendszeresen van is takarítva, a benne levő víz miatt csak képződik vízkő újra,nem?
2010. jan. 10. 09:25
 9/16 anonim ***** válasza:
92%
Én is kicserélném az egész wc-t. Ha már megvettétek a lakást, azon a pár ezer ft-on ne múljon, hogy kulturált, tiszta wc-d legyen.
2010. jan. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi is most költöztünk, én tudom mi az a pár ezer forint a wcre arról nem beszélve,hogy ha újat raknak be egy ideig nem használhatjátok és hova menjetek akkor dolgot intézni. Szóval én is a sósavas megoldást próbálnám,de én éjszakára hagynám ott. Egy éjszaka alatt sem fogja leszedni, de próbálkozni kell tovább. Gondolj bele sok idő volt, mire képződött nem fog egy nap alatt lejönni. Illetve én próbálkoznék ecettel is. A legjobb vízkőoldó. Ha vízkőoldót veszel csak a legolcsóbbat vedd ne ezeket az új csodafegyvereket, amik nem érnek semmit pl. Cillit és társai.
2010. jan. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!