Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hajdú energomat mosógép...

Hajdú energomat mosógép ékszíjtárcsája milyen vastagságú tengelyre megy fel?

Figyelt kérdés
2011. márc. 24. 09:35
 1/5 anonim ***** válasza:
A motorét nem tudom,a nagy kerékből van a kukoricamorzsolóm hajtása,holnap hátramegyek,megnézem,de úgy rémlik,hogy 10-es,és lapolt.
2011. márc. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Éppen kukorcamorzsolóra szántam a nagy kereket.

A morzsólónak 20-as a tengelye.


nem tudtam leszedni a forgódobról a nagy tárcsát, hogy kell?

Szét kell szedni a szimeringet?


Képet tudnál készíteni vagy leírni, hogy van felrögzítve a tárcsa kukoricamozsolóra?

2011. márc. 24. 19:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Már nem emlékszem,hogy jön le,vagy 10 éve csináltam. Nekem nagyon bután van megcsinálva. Anno ugyan is nem bírtam leszedni a kézi morzsolóról sehogy sem a karját. Se spray-val,se melegítéssel. Úgy hogy levágtam tőben a "tekerőjét". Belefúrtam a tengelybe 6,5-ös fúróval úgy 3-4cm-re,majd ebbe belefúrtam egy M8 menetet. Egyszerűen egy csavarral,és fakötésű alátéttel hozzáfogattam az ékszíjtárcsát a tengely végéhez.Kicsit "üt",de anno hirtelen kellett,és úgy maradt azóta is.

Nekem egy régi 30-as farekeszre van fölrakva úgy hogy a rekesz egyik(jobb,hosszabb)oldalán a léceket kicseréltem egy 14mm vastag/az volt itthon/rétegelt lemezre,erre kapupánttal a morzsoló.


Sehol nem találom a mikro-usb kábelem,nem tudok képet küldeni,mennem kell,majd estefele írok!

2011. márc. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Na sikerült lerobbantanom a tárcsát az "alkatrész" mosógépről.


Asszem elviszem az egészet (morzsolót meg a tárcsát) egy esztergályoshoz...


A mosógép motorját kapta a morzsoló vagy valami nagyobbat?

2011. márc. 25. 19:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Szóval az én tárcsám kb 28 cm átmérőjű,a lyuk rajta 2oldalt lapolt,a lapolásnál 12mm,a tengelyméret/az íves résznél/ 15mm-t mértem.

Én úgy raktam fel a láda/rétegeltlemezre,hogy azt 5cm mélyen U alakban dekopírral kivágtam,így beleillesztettem tengely házát. Ahol a fölső rögzítési helyek vannak,ott azt a két kis vállat leköszörültem.

---A láda elejére rögzítettem egy 10mm-es köracélt,ez kb 18 cm-re kilóg jobbra. Ezze van rátolva a két fülénél fogva egy hagyományos keverőtárcsás motorja.Az a fajta,ami teljesen zárt,és íves mindkét vége,csak az egyik végén egy burkolat alatt a ventillátor.

Az eredeti motor ékszíjtárcsát kisebbre,5cm-re esztergáltattam.Így is kicsit gyenge,a nyersebb csöveket nehezen viszi,de azok csak 130W-osak voltak.

Az energomat motorja biztos elég lesz,csak sok a fordulata! kb így650 lesz a morzsolód fordulata/annyit pörög a dob centri funkcióban/

Az jobbra~balra tud forogni lassan,és egyik irányba csak gyorsan,kérdés,jó lesz-e az irány.

Én csak évi 2-3 mázsát morzsolok,egyszerre egy-két vödörrel,arra a kis motor is elég.

2011. márc. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!