Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mosógép szenyvizét bele lehet...

Mosógép szenyvizét bele lehet vezetni a csap lefolyójába?

Figyelt kérdés

Jelenleg egyszerűen a kádba engedi a vizet a mosógép.


Szeretném bekötni a szenyvízcsőbe, de a panel fürdőszobában ez egyetlen pont ahol hozzáférek a szenyvízcsőhöz, az a csap lefolyója.

Ha ott kialkítok egy elágazást és bekötöm a mosógépet, akkor el fogja vezetni a szenyvizet, vagy fel fog jönni a csap lefolyóján? Esetleg van valami szelep ami ilyenkor segít?


2009. okt. 21. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az fontos, hogy a kifolyó cső milyen magasan van, ez biztos. Lehet, hogy ez minden mosógépnél máshol van, de gondolom, van egy szabvány is. A bekötéshez egy spéci szelepet kell alkalmazni, amiben van egy bigyó, egy golyócska, ami bűzelzáró szerepet tölt be, hogy a mosógépen keresztül ne jöjjön vissza a szennyvíz szaga. Ha meg tudod oldani ezt a bizonyos magasságot és a szelep beszereltetését, akkor okés.
2009. okt. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Úgy, ahogy előttem mondják.

Nekem is sokáig a kádba folyt, ami szerintem undoritó. Aztán rákötöttük a csapra a fürdőbe, most meg kihoztam a konyhába és itt is a csapra van szerelve.

2009. okt. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

a magassága biztos hogy ok


A csapnak is van bűzelzárója. Ha az után köztökm be akkor is kell szelep?

2009. okt. 21. 13:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a mosógép és a mosogatógép is a konyhában van. Mindkettő rá van kötve a lefolyó szifonra flexibilis csővel. Nagyon jól szuperál, akár egyszerre is tudom a kettőt használni. A szifonra vettünk el elágazást és úgy kötöttük rá. Még sosem jött fel a víz a csapnál....
2009. okt. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Persze nekünk is igy van. Hivni kell egy vizest ha te nem mersz nekiallni, kell venni egy y elágazást a boltban, tudni fogjak ha elmondod mire is kell, kb 200 Ft, leveszed a csaptelep szifinjat, és lefolyoba beleteszed az y elágazast, és az egyik végére ráilleszted a mosógép kifolyó csövét, a masikra, az egyenes végre pedig visszateszed a szifont amit leszereltél. Valaki irta, hogy nagyon undorító az, amikor a koszos víz folyik ki a mosógépből bele a kádba, hát egyetértek vele!

egyszerűen megoldható amit kérdeztél.

2009. okt. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Simán működik nálam is a dolog, bár mi a konyhában a mosogató lefolyójába kötöttük bele a mosógépet.
2009. okt. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!