Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Zajos mosógép a dob forgása...

Zajos mosógép a dob forgása közben. Talán csapágy baj?

Figyelt kérdés
Centrifugálás vagy gyors forgás közben morgó hang hallatszik Indesit mosógépünkből. Olyan, mintha esetleg hozzáérne valami, de szétszedtem, nem látszik, nincs semmi vizuális jel (melegedést nem néztem). Lehet a tengelyénél a csapágyazás? Ha kézzel tekerem nem halaltszik semmi, nem különösebben nehéz. 6 éves, hetente átlag 2x használjuk. Ha csapágy akkor csapágyboltból pótoljam vagy muszáj alkatrészboltot keresni?
2011. aug. 24. 13:15
 1/6 A kérdező kommentje:
w104t a típus
2011. aug. 24. 13:19
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
Megkellene nézni lehet beleszorult valami...Melltartó merevítö,csavar,gomb....Ès attól zörög.Ha csapágyas lenne akkor nyikorogna.
2011. aug. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi, néztük: Nincs benne semmi és ha kézzel megtekerem nem hallatszik a zaj. Határozottan morgás-zúgás és nem nyikorgás.

Erősebb a hangja, mint amilyen eddig volt, be kell rá csukni a fürdőszoba ajtót.


Gondoltam arra is, hogy esetleg horpadás, kiegyensúlyozatlanság lenne benne és ezért üt, illetve a teleszkópjainál van valami, de amennyire megmozgattam jónak tűnt, persze ettől még lehet ez a baj.. volt valakinek hasonló problémája?

2011. aug. 24. 16:37
 4/6 anonim válasza:

hat az en mosogepem is zorgott egy eve

es a csapagy volt a baki

2011. aug. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ugyanez a tipus van nekünk is, kb. egy éve kellet csapágyat cserélni benne, mert a jelenség ilyen volt.

Éjszaka felébredtünk ha centrifugázott.

Jó barkács ügyességgel otthon is megcsinálható,bár nem túl egyszerű, a csapágyak és a szimering szabványméret, tehát csapágyboltban kapható.

2011. aug. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Azt hiszem meglépem a csapágycserét, mielőtt a motor menne tönkre. De biztos ami biztos úgy, hogy ha nagyon nem megy, akkor a szerelő még hozzáférjen :)
2011. aug. 28. 20:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!