Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nagy bajban vagyok. Mit...

Nagy bajban vagyok. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Volt nálam pár barátom és a kádat meg mosdókagylót összefröcsköltük teljesen tempera meg valami vörös bogyó levének a keverékével! Ott felejtettem és megszáradt. Egyszerűen nem jön le! Körömkefe, Cif, körömlakklemosó nem váltak be. Mit csinálhatnék még? :S Anyukám meg fog ölni ha észreveszi...
2013. nov. 7. 11:21
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
19%
Próbáld meg súrolópor meg olyan fém dörzsis szivacs, vagy pedig fogkrém, meg a dörzsi!!!
2013. nov. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
Próbáld ki még a hígítót, amit festékekhez szoktam keverni. Menj el egy festékboltba és nyugodtan mondd el az eladónak, hogy te a kádról akarod leszedni a festéket és mindenképpen olyat adjon neked, ami nem roncsolja a kádatokat. (derítsd ki, hogy miből van a kádatok. Pl. akril, stb)
2013. nov. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
21%

Fém dörzsivel ne állj neki,az csak beszürkíti.


Háztartási sósav,higitó,ami nem oldja a kádfestéket.

Vagy inkább várd meg anyukádat,mert még nagyobb kárt okozol.

2013. nov. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%
Sósavval áztasd be,aztán folyékony szappanos vízzel súrold le...
2013. nov. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Kérdező, a sósavat ne, az megmarja a kád-zománcot, ha nem azonnal öblítik le. A tömény hypoba (vagy Domestosba) mártott körömkefe valszeg leviszi (a benne lévő lúg oldja az átlag temperák szerves kötőanyagát, a klór meg elszínteleníti a növényi festékanyagot) de azzal nagyon vigyázni, hogy szembe, ruhára még véletlen se fröccsenjen.
2013. nov. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Flóraszepttel fújd be, és szivaccsal jól dörzsöld át! (pl. mosogatószivacs) Ha nem vált be, akkor tömény domestossal öntsd le, pár percet hagyd hatni és akkor próbáld meg ledörzsölni. vagy ecettel!!
2013. nov. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Ajaj, dörzsi szivacsot sürgősen felejtsd el, csak összekaristolod vele a kádat, mosdót. Sósav sem jó minden felülethez.

Vegyél a boltban súrolóport (ne folyékonyat, hanem súrolóport, és egy normál szivaccsal + súrolóporral tisztítsd meg a felületet.

Ilyesmi súrolóporok bármelyik üzletben kaphatóak: [link]

2013. nov. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

A sósav elveszi a zománc fényét.

Matt lesz tőle. Ám de hófehér.

2013. nov. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
49%
Én írtam a dörzsis szivacsot, érdekes az én kádamat nem karistolta össze .
2013. nov. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:

Pedig porcelán kádam van...


[link]

2013. nov. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!