Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy bajban vagyunk. Mit...

Nagy bajban vagyunk. Mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Az anyósom nevén van a kocsink, nem nagy érték kb jó ha 100 ezret ér.De az mindig is a mienk volt. Most az anyósomnál jelentkezett a végrehajtó.Biztosítást évek óta a számlánkról vonják- Mit tehetünk?

1, eldugjuk a kocsit és elfelejtjük

2, Írunk egy szerződést visszadátumozva 15 nappal és bizonygatjuk hogy a mienk, bizonyíték rá a biztosítás fizetése

3, szétszedjük és csak egy kasznit hagyunk jó lepukkanva. Ebben az esetben a kasztnit is elviszik?


2012. okt. 24. 20:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Ha mindig is a tietek volt, akkor hogy került anyósod nevére? Valójában nem tudom mi lenne a megoldás, de az okmányhamisítás semmiképp.
2012. okt. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy a forgalmiban szereplő név számít. Ha a végrehajtás megkezdése után próbálod átírni a nevetekre az autót, akkor az szerintem bűncselekménynek számít.
2012. okt. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Hagyjátok ott a végrehajtónak és verjétek le az anyóson. Azzal ugyanis nem bizonyítjátok a tulajdonjogotokat, hogy a ti számlátokról vonják a biztosítást. Pl. a fiam a mi házunkban lakik, ő fizet minden közüzemi díjat a saját bankszámlájáról, mégsem gyakorolhat tulajdonosi jogokat. Ha hozzánk jönne végrehajtó, jogilag eladhatná a házat.
2012. okt. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Azt, hogy zűr lesz, azért már előbb is láttátok bizti. 100 ezerért nem érdemes rizikóztatni. Ebből megtanuljátok, ahol ilyen baj várható, ott az illető, mihamarabb tüntessen el a nevéről mindent, amit lehet.
2012. okt. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

A 4-es válaszon jól felhúztam Magam,de próbálok a tárgyra koncentrálni!:)...

Mit jelent az pontosan,hogy "Most az anyósomnál jelentkezett a végrehajtó"? Mert gondolom ha már ottvolt,elment, nem írtad volna ki a kérdést,mert már elvitte volna a kocsit.Levél jött,hogy jönni fog?

2012. okt. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
28%
Miért ment a végrehajtó? Mit nem fizettetek? Vagy ki nem fizette?
2012. okt. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Konkrétan mind a 3 opció gazdasági bűncselekményt valósít meg!!!

Teljesen mindegy, ki használja az autót, az anyós nevén van, tehát a gépkocsi-nyilvántartásban is így szerepel, nektek közötök nincs hozzá. Ha nem találják ott a kocsit, elkezdenek ismerősöktől, szomszédoktól kérdezősködni, hogy hol van, akik majd jól megmondják, hogy nálatok, így meg jól lebuktok.

Írtok egy szerződést, ami semmis lesz, mivel jogszabályba ütközik, egyébként sem hülyék, rögtön rájönnek, hogy miért tettétek.

Ha 100 ezret ér, minek szednétek szét, hogy keressetek rajta 20 ezer forintot???

A legjobb megoldás lenne, hogy hagyjátok a fenébe, tudom, hogy sokaknak 100 ezer sok pénz, autót pedig nehéz venni, de nem éri meg, hogy ennyi miatt büntetőeljárás induljon!

2012. okt. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

bocs hogy nem részleteztem eléggé.

Szóval mi jól állunk anyagilag,van rendes kocsink stb..

A szóban forgó kocsit még 5-6 évvel ezelőtt a férjem vette a saját pénzéből és akkor még jóban volt az anyjával. A férjem akkor 18 éves volt és sajnos elhitte az anyjának hogy jogsi nélkül nem kerülhet a nevére.Jó nagy hülye volt de abban az időben kapta vissza az anyját ( aki elhagyta gyerekként) és elvakult volt.Igazából az anyja soha nem költött rá 1 fillért sem "csak" a nevére került.

A lényeg hogy azóta az anyja kimutatta újból a valódi énjét és nem is beszélünk vele. Óriási adóságspírálban van mert nem dolgoznak a férjével. A lényeg hogy a kocsi nem sokat ér és évek óta műszakival és biztosítással az udvarunkban áll. Kb tavaly májusban mentünk vele egy kört. Tehát habár a papírjai rendben , nincs használva. A férjem szemében ennek érzelmi jelentősége van. Én évek óta nyúztam hogy rendezni kell mert az anyja tartozása fejében lefoglalják. Vagy el kellett volna adni vagy át Íratni. A férjem döntésképtelen volt.Szerintem rosszul írtam az árat mert ez egy régi skoda 120 -as . Talán ha 40 ezret ér. Ezen a kocsin ami ért valamit az a felni kb 50 ezer, egy sport kormány, és egy sport kipufogó amit a férjem tett rá 18 évesen.

Pénzt beleölnünk már teljesen felesleges lenne. Az anyjának állt még feljebb mikor hívtuk. Biztos kapott előre papírt de hazudik.

2012. okt. 25. 09:39
 9/14 A kérdező kommentje:

Szóval mi levettünk róla mindent a felniket meg a többit. Gondolom kerék és kormány nélkül csak nem viszik el?

Tehát mi azt reméljük így nem viszik el, magát a filléreket érő kasztnit.Mert ugye trélert nem fog hívni.

Így mi a véleményetek a dologról?

2012. okt. 25. 09:43
 10/14 A kérdező kommentje:
Azért erre gondoltunk mert Így még mindig maradna valami és nem adnánk a léhűtő anyósnak még ennyit sem.
2012. okt. 25. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!