Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti szerettek háztartást...

Ti szerettek háztartást vezetni? Miért?

Figyelt kérdés
Én utálom csinálni a házimunkát, mindig eszembejut, hogy milyen jó volna még otthon, szülőkkel lakni. A munka és háztartás mellett nincs időm még magamra sem. Párom nem házias tipus, megcsinálja az ő dolgát (disznónak, tyúknak enni ad, fátvág, füvetnyír) de ennyi. Mit tehetnék, hogy magamra is jusson idő? Ráadásúl pénzünk sincs.
2013. okt. 17. 07:32
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Én szeretek takarítani. Párommal lakom,és az 5 hónapos kiskutyánkkal . Nahát,egyikőjük sem vigyáz a rendre,amitől párszor kitudok kattani,mert általában 2-3naponta felporszívózok mindenhol,és fel is mosok,de sokszor alig látszik,hogy annyit takarítok . Szinte mindennap főzöm,neem,nekünk nem kevés a mosogatnivaló,hiába vagyunk csak ketten,mert elég nagy adagot főzök,és kb annyi a mosogatnivaló mint egy 5 fős családnál...Pedig amikor elköltöztem otthonról,azt hittem könnyű dolgom lesz itt a pár edénnyel....Sütni / Főzni is imádok,csak nehéz a dolgom,mert párom nagyon válogatós főételekben is. Az édességet nem szereti,szóval neki sütni nem tudok :/ Most nem dolgozom ,mert tanfolyamra járok , de úgy telik egy hétköznapom,hogy felkelek,kidobom a kukába való dolgokat,elpakolom a megszáradt edényeket,elmosogatok...Párom eléggé kupis,pl.a szennyeseire könyörögnöm kell sokszor,hogy tegye a szennyesbe,ha nem tette,és nagyon zavarja a szemem,akkor ugye kiviszem.... Ha ebédelünk,akármi,mindig én pakolok le mindent az asztalról.... :/ ezeket eléggé unom,mert annyit simán megtehetne,hogy legalább a mosogatóhoz odaviszi....Nagy ritkán,ha rákényszerül akkor megfőz szerencsére,de hatalmas kupi van utána :D Utálom ha valaki bejön úgy hogy nem veszi le a cipőjét... :/ Párom szülei is szoktak úgy bejönni,gondolom megszokás hogy náluk be lehet menni cipővel...Párom nem szól rájuk,pedig tudja hogy utálom,én meg nem szólok,mert illetlenség szerintem :/ de ki vagyok akadva ezen a dolgon.... Szóval én is gyorsan kitakarítok,mert amikor nekiállok valaminek,akkor csak azzal foglalkozom,és motivál,hogy jajj mindjárt szép lesz :) És én is jobban érzem magam egy tiszta lakásban. Akkor ha rágondolok,hogy min mennyi baci van,szintén szívesen takarítok :D Illetve nagyjából beosztom a dolgokat.Mosni akkor szoktam,ha a leszáradtak az előző ruhák.Ez olyan 3 naponta van kb. Fürdő/Wc takarítás mondjuk hetente,vagy amikor éppen rámjön a takaríthatnék :D Portörlés az akkor ha nagyon zavar már a szekrényen . Asztalt mindennap letörlöm... Nagyjából így ennyi .... Párom mindig szokta mondani,te tuti élvezed hogy takarítassz :D háát....mondom nem mindig...ha megbecsülik,akkor szeretek takarítani. És főzni is szeretek,ha van ki "dicsérje " az ételt :) Illetve nem mindegy hogy milyen véleményt alkotnak a nőről ,(házról ) ,ha bemegy valaki.... Pl.én is ha bemegyek valahova és szép rend van,"más szemmel nézek a nőre",mintha egy koszba megyek be :D
2013. okt. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Ja ,és még annyi hogy a helyedben tuti megmondanám anyukámnak,hogy jó lenne ha nekiállna segíteni valamiben....Valóban ráér biztos....
2013. okt. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Minél előbb szoktass rá mindenkit a takarításra, mert később még rosszabb lesz, ha jönnek a gyerekek. Nem véletlenül mondják azt, "ahogy szoktatva van".
2013. okt. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!