Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti szerettek háztartást...

Ti szerettek háztartást vezetni? Miért?

Figyelt kérdés
Én utálom csinálni a házimunkát, mindig eszembejut, hogy milyen jó volna még otthon, szülőkkel lakni. A munka és háztartás mellett nincs időm még magamra sem. Párom nem házias tipus, megcsinálja az ő dolgát (disznónak, tyúknak enni ad, fátvág, füvetnyír) de ennyi. Mit tehetnék, hogy magamra is jusson idő? Ráadásúl pénzünk sincs.
2013. okt. 17. 07:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Én szeretek. Valahogy szeretem látni, hogy tiszta a lakás és a párom jóízűen eszi az ételt amit én készítettem.

Az ilyen kerti dolgok nálunk is a párom csinálja, fűnyírás, fa vágás stb... annyi, hogy van egy kis kertünk a ház előtt na azt én csinálom. De bármiben segít, nem kell toszogatni. De szerencsére így is jut idő magamra.

2013. okt. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
16%
Ne haragudj de téged inkább nem kommentellek.Te még alkalmatlan vagy a feleség szerep betöltésére.
2013. okt. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
60%

Szia!


Igaz mi nem családi házban élünk, hanem egy 67 nmˇ-es lakásban, de én pl. úgy csinálom, hogy heti 2x takarítok úgy,hogy a wc-t, fürdőt, konyhát, nappalit foglalja magában, de nem nagytakarítás szinten. Hanem letörlöm pl. az üvegasztalt, elmosogatok, elteszem az elöl hagyott dolgokat, wc-t kifertőtlenítem, kádat is, lemosom a csapot, tükröt, felsöprök. Hétvégén pedig szombat délelőtt, letörlöm a bútorokat, nagyobb porszívózás mindenhol, felmosás stb. De próbáljuk azért a rendet tartani, pl. szennyes ruhákat rögtön a kosárba, amit leszedünk a szárítóról eltesszük a helyére. Nekem szerencsém van, mert 7-től 3-ig dolgozom, miután hazaértem elrendezem a kutyát és rögtön neki is állok azokon a napokon amikor látom, hogy már ráférne a lakásra egy kis törölgetés, rendezés. A párom este 5-6ig dolgozik, így egyedül vagyok és őt sem kell kerülgetnem, mire hazaér rendben van minden. Este pedig együtt tudunk lenni, főzök másnapra, van, hogy együtt, beszélgetünk, tv-zünk, a neten nézegetünk valamit. De én elég gyorsan takarítok, tehát hétköznap is 1 óra kell az alap dolgokra, szombaton pedig max 2, bár attól függ mekkora a kupi. Én szeretem megcsinálni, mert sokkal jobban érzem magam ha rend és tisztaság van körülöttem, szerencsére nem okoz nekem ez problémát, és elégedett vagyok ha végzek. :)


23/N

2013. okt. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Nem túlzottan, de koszban élni még jobban utálnék. Nem kell minden nap háziaskodni, két főre meg igazán nem tart sokáig semmilyen munka, kevés a mosogatnivaló, mosnivaló is.

Azt viszont kimondottan utálom, hogy nem tudok olyan kaját főzni, amit a férjem megeszik, mert nem eszik piros levest, főzeléket, tésztát (csak spagettit), és húsból is csak a pulykamell meg a karaj ami szóba jöhet nála. Aztán én nem tudok főzni...szerencsére a fiam nem ilyen válogatós.

2013. okt. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy mi anyámmal lakunk aki nemcsinál semmit, csak koszt. Lehamuz a földre, az asztalon hagyja a kenyérhajat, a mosatlant. Én pedig beleuntam az állandó takarításba.
2013. okt. 17. 07:48
 6/23 anonim válasza:
Akkor még gyerek sincs??? Majd akkor hogy megutálod! :D
2013. okt. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Azt írod, hogy anyukáddal laktok, aki csak koszt csinál. Az eredeti kérdésben pedig: "mindig eszembejut, hogy milyen jó volna még otthon, szülőkkel lakni." Most akkor mi van?
2013. okt. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Amíg otthon laktam anyámmal nem foglalkoztam aztal, hogy milyen kupivan. De mióta a párommnál lakunk anyámmal azóta a párom megköveteli a rendet.
2013. okt. 17. 08:10
 9/23 anonim ***** válasza:
Hát, ha a párod nyakára költöztél, és még anyukádat is oda vitted, akkor tudod: megszoksz, vagy megszöksz. Miért laktok ott mindketten? Nem dolgoztok különben?
2013. okt. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Anyám nyugdíjas, én dolgozom. De mi köze ennek a kérdéshez?
2013. okt. 17. 08:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!