Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi fogyaszt nekünk ennyi...

Mi fogyaszt nekünk ennyi áramot? Már teljesen ki vagyunk akadva, hogy ennyiket fizetünk.

Figyelt kérdés
Panelban élünk, és imént járt itt ismerősöm, aki szintén itt lakik, és közölte, hogy neki fele annyi a villanyszámlája mint nekünk. Már régen is feltűnt, hogy valami nem stimmel, na de hogy a duplája legyen minden!!?? Egy régi, kis hűtőnk van, ami kb 10 éves, őshűtő. Továbbá villanyrezsó, szintén tíz éves, illetve egy három szekrényes fagyasztó kb 4 éves, szerintem A+ energiatakarékos. Ismerősömnek szintén villanyrezsó, viszont nagy kombi hűtője van, plusz villanysütője és mégis fele annyi a számlája mint nekünk. Én két naponta 2-3 órát használom a rezsót, a hűtő, fagyasztó folyamatosan megy. Párom nemrég kiment megnézni az órát, épp be volt kapcsolva a rezsó, főztem, és azt mondta, hogy úgy pörgött, hogy elég volt figyelni. Ez lehet a ludas? De hát ismim is főz, neki is gyerek van, szóval nem értem. Vagy én használom sokat, vagy a hűtővel van a gond, hogy régi, vagy a fagyasztóval??? Jövő hónapban új lakásba költözünk és szeretnék valahogy megbizonyosodni, hogy hol a gubanc, nem szeretnék ott is egetverő számlákat fizetni. De hogyan csekkoljam le, hogy melyik viszi az áramot? A fagyasztó teli van, nem húzhatom ki, főznöm kell, itt a gyerek, enni kell. Vagy talán a mosógép? Az is kb nyolc éves, heti háromoszor mosok. Nem tudom, tanácstalan vagyok, itt szerintem csk mi fizetünk ennyi sokat, mostmár tuti.
2013. febr. 3. 16:50
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
valami mégsem stimmel, hogy egy egyszobás lakásban, mert itt mindegyik lakás szinte ilyen, rajtunk kívül mindenki fele annyi áramot fogyaszt mint mi.
2013. febr. 3. 20:50
 22/29 anonim ***** válasza:
Egyszerű a dolog! Nézd meg a többi lakó óráját és írd fel.És a tiédet is.Majd 2-hét múlva v 1 hó múlva újra,és meglátod a tiédhez való viszonyításban mi a helyzet.De ez nem lakás függő.és nem m2 kérdése. Ma egy normál háztartásban ahol minden van 10-13e a havi vill számla!!!!!
2013. febr. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

képzeljétek, nem hagyott nyugodni a dolog, így teszteltem a dolgokat. kikapcsoltam a számítógépet, a tévét, kihúztam a fagyasztót, a hűtőt. kimentem megnézni az órát, és pörgött, jobban mint más lakásban....

Már bocs,de ha áramtalanítom a lakást és pörög az óra akkor nem értetlenkedek itt hanem hívom a szolgáltatót mert valami nem jó!!!!!!! A villany égőknél is azért számoljál már pl 3X60=180 gondolom az ég a legtöbbet főleg így,hogy még egész hamar sötét van és legyen +konyha tehát 4x60=240..de veszel energiatakarékost ami pl 11w szóval 4x11=44 az kapásból 196w spórolás.Sok kicsi sokra megy!!!! Az új lakásba pl energiatakarékos égőket rakhattok + amúgy is gáz tűzhelyt vesztek és új hűtő is lesz szóval majd kevesebb lesz a számlátok ott..kivéve ha villany bojler lesz.

2013. febr. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Szerintem a fagyasztó a hibás, többet fogyaszt mint egy hűtő. Valamint hűtőből is régid van, azokat még nem energiatakarékosra gyártották, plusz a gumi tömítés az ajtajuknál is elkopott már, szökik a meleg beléjük, azaz mindig dolgozik hogy tartsa a hideget. Ez a kettő már önmagában rengeteg. A fagyasztószekrényre biztosan szükséged van? Lehet hogy elég lenne egy olyan, A+-os energiatakarékos kombihűtő, aminek elég nagy a fagyasztórésze. És akkor kevesebb, mint fele áramot fogyasztanál, mint most.


Ehhez hozzájön az elektromos főzőlap, nekem is olyan van, de nem főzök gyakran. Ott az viszi el az áramot, hogy lassan melegszik fel a lap, lassabban fő fel a víz, én eleve forróvizet öntök főni hogy ne a nullafokosat kelljen melegítgetni. De mondom, még ez a legártalmatlanabb, mert csak addig fogyaszt ameddig be van kapcsolva, míg a hűtő-fagyasztó nonstop. Én a hűtőket gondolnám át.


Nálunk 2 tévé, 1 számítógép, 1 laptop, a milliónyi dekóder-modem-tv vevőegység, meg nem tudom..., 1 régebbi hűtő, elektromos főzőlap, régi mosógép, és a kisebb dolgok (kislámpa, hajszárító, egyenesítő, kenyérpirító, mikró, porszívó, stbstb), ez mind 5.000 -be kerül havonta. Panelban lakunk.

2013. febr. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

"Nálunk 2 tévé, 1 számítógép, 1 laptop, a milliónyi dekóder-modem-tv vevőegység, meg nem tudom..., 1 régebbi hűtő, elektromos főzőlap, régi mosógép, és a kisebb dolgok (kislámpa, hajszárító, egyenesítő, kenyérpirító, mikró, porszívó, stbstb), ez mind 5.000 -be kerül havonta. Panelban lakunk."


-Ez számomra elég hihetetlen.

2013. febr. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

24-es vagyok:

Jó, az igazsághoz hozzátartozik, hogy heti 2-szer főzök átlagban. A nagyszámítógép szigorúan ki van kapcsolva ha nem megy, de minimum a monitorja (nagy CRT), a laptop pedig lehajtva. A legtöbbet mindig a monitor fogyaszt állitólag. A két TV közül az egyik majdnem állandóan megy, de kicsi, a másik nagyon keveset. Minden égő energiatakarékos, még a kislámpákban is. Heti 3-4 mosás van a mosógéppel. Ezen kívül a kisebb cikkek, heti 2-szer megy hajszárító, nagyon ritkán a kenyérpirító, a mikró minden nap, telefon is töltődik heti 3x. A hajegyenesítő meg 2-3 percig megy csak. Szóval így sikerül összehozni az 5 ezret, de stabilan tartjuk! Csak semmit nem szabad bekapcsolva hagyni, ami meg egész nap megy, az legyen energiatakarékos (sz.gép helyett laptop, CRT helyett lapos, sima égő helyett takarékos).

2013. febr. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Kedves 24-es...

inkább vegyen egybe hűtőt+fagyasztót...nos pl 1, A+electrolux 223 liter, 92 liter 274 kWh... 2,indesit A+ 245 liter, 113 liter 310 kWh

Nekünk van :3, hűtő : bosch A+ 321 liter 148kwh

fagyasztóláda: whirlpool A+ 204 liter 222kwh (echo programmal ha csak kevés van benne)

1, 315L=274kwh 2, 358L=310kwh 3, 525L=370kwh Én pont ezért vettem külön mert így kevesebbet is fogyaszt és a hűtőbe meg a fagyasztóba is bőven befér minden..mert a többségnek ami egybe van 92 literes a fagyasztója

2013. febr. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

24 vagyok:

Akkor bocsánat, ezt benéztem. Logikusnak tűnt hogy ha 2 dolog egyben van, és egy kicsit kisebb is pont ezért mint a külön-külön, akkor az kevesebbet fogyaszt... Beleugrottam a tévhitbe:) Viszont a dolog még mindig tartja magát: 5.000 a villszámlám:) Ezekszerint az ésszerű TV-gép használattól, meg a kevés főzéstől. Egy nagy családnál, gyerekekkel viszont ez megoldhatatlan. Mondanám hogy váltsatok gáztűzhelyre, mert az olcsóbb, de olyan panelban ahol mindenkinek villanyrezsó van, ott azt hiszem nincs is gázcső a konyhában.

2013. febr. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Igen, ahol villanytűzhely van, ott nincs gázvezeték, és a palack használata tilos.
2013. febr. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!