Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi fogyaszt nekünk ennyi...

Mi fogyaszt nekünk ennyi áramot? Már teljesen ki vagyunk akadva, hogy ennyiket fizetünk.

Figyelt kérdés
Panelban élünk, és imént járt itt ismerősöm, aki szintén itt lakik, és közölte, hogy neki fele annyi a villanyszámlája mint nekünk. Már régen is feltűnt, hogy valami nem stimmel, na de hogy a duplája legyen minden!!?? Egy régi, kis hűtőnk van, ami kb 10 éves, őshűtő. Továbbá villanyrezsó, szintén tíz éves, illetve egy három szekrényes fagyasztó kb 4 éves, szerintem A+ energiatakarékos. Ismerősömnek szintén villanyrezsó, viszont nagy kombi hűtője van, plusz villanysütője és mégis fele annyi a számlája mint nekünk. Én két naponta 2-3 órát használom a rezsót, a hűtő, fagyasztó folyamatosan megy. Párom nemrég kiment megnézni az órát, épp be volt kapcsolva a rezsó, főztem, és azt mondta, hogy úgy pörgött, hogy elég volt figyelni. Ez lehet a ludas? De hát ismim is főz, neki is gyerek van, szóval nem értem. Vagy én használom sokat, vagy a hűtővel van a gond, hogy régi, vagy a fagyasztóval??? Jövő hónapban új lakásba költözünk és szeretnék valahogy megbizonyosodni, hogy hol a gubanc, nem szeretnék ott is egetverő számlákat fizetni. De hogyan csekkoljam le, hogy melyik viszi az áramot? A fagyasztó teli van, nem húzhatom ki, főznöm kell, itt a gyerek, enni kell. Vagy talán a mosógép? Az is kb nyolc éves, heti háromoszor mosok. Nem tudom, tanácstalan vagyok, itt szerintem csk mi fizetünk ennyi sokat, mostmár tuti.
2013. febr. 3. 16:50
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
azért nem cseréltem le a hűtőt és a rezsót, mert olyan lakásba lakunk, ahol ezt nem akartuk ugyanis nem a miénk, és itt kellene hagynunk. akkor meg minek cseréljem le másnak, ha mi ugyis elmegyünk és saját lesz minden. de azért ez akkor is durva hogy ennyit fogyaszt minden. másnak pedig fele annyi a számla közel ugyanezekkel a dolgokkal.
2013. febr. 3. 17:08
 12/29 anonim ***** válasza:
Szerintem nem annyira vészes az a számla ,a miénk 12-13. És a 10-éves elektromos dolgok azért nem olyan öregek! Hát akkor 3-4 évente kellene venni az újat?Ilyet sem hallottam még. Az még drágábbra jönne ki! Azért a 4-5 számlát azt megnézném. A szüleim 70-75 évesek 2 vannak nincs rezsó és 5-6 a számlájuk.
2013. febr. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Nekünk 17000 volt a villanyszámla...a háborúból vissza maradt kicsi fagyasztó szekrényt egy nagy A+ fagyasztó ládára cseréltük echo programmal így ha alig van benne még kevesebbet fogyaszt és a kb 10 éves kicsi hűtőt aminek 1 fagyasztó része volt egy nagy A++ os csak hűtőre cseréltük és az asztali gép helyett laptopot használunk,az összes égőt energiatakarékosra és egy energiatakarékos lapostévére a régi nagyot így most 10000-11000 a villanyszámla,hetente 3szor mosok többnyire 60 fokon vagy ha olyat akkor 30 fokon,mosogatógép is van. Viszont villanybojler van ami hát megnyomja a számlát... A hűtő és a fagyasztó az ami szinte egész nap ki be kapcsol tehát fő fogyasztó és azoknak a cseréje eléggé meglátszik a számlán.A rezsó hát fogyaszt az is rendesen pláne ha a régi fajtából való
2013. febr. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
képzeljétek, nem hagyott nyugodni a dolog, így teszteltem a dolgokat. kikapcsoltam a számítógépet, a tévét, kihúztam a fagyasztót, a hűtőt. kimentem megnézni az órát, és pörgött, jobban mint más lakásban. nem értettem a dolgot, hogy ha nem megy semmi akkormiért?, aztán visszakapcsoltam mindent, és égve hagytam két helységben a villanyt. hát nyomta neki rendesen. hatvanas izzók vannak, nem energiatakérosak, hanem hagyományos izzók. egy csillárban három van, plusz egy a konyhában, illetve neoncső a fürdőben, de nem ez volt a ludas, hanem a konyha és a szoba.
2013. febr. 3. 18:31
 15/29 anonim ***** válasza:

Hát nem is tudom, nem lehet, hogy többet mér, mint kellene?


Most megnéztem, kimentem a villanyórához:


Ment a lakásban egy régi CRT TV, égett egy 60W-os lámpa, egy neoncső a konyhába, illetve egy kib@szott nagyteljesítményű versenyre-tuningra készült számítógép 3 tápegységgel működtetve (bár most csak neteztem rajta), ez egy 32 colos LCD-vel.

Ehhez képest elég light-osan pörgött az óra.


De amúgy a 11.000Ft havonta meg egyáltalán nem sok. Anyám nővére tök spórolós, egyedül él, kézzel mos, mosógépben csak a függönyt mossa, nem porszívózik, 3 naponta főz egy kis adagot amit megfőz 2-3as fokozaton a kerámialapon stb.. szóval kimondott spórolós öregasszony és ő fizet havonta 6000Ft-ot. Ja, a TV-t is kikapcsolja, már akkor is, ha csak 5 percig nem nézi, szóval mániákus.


Szóval ha az összeget nézem, akkor egyáltalán nem fizettek sokat, viszont amit írtál, hogy pár lámpától már pörög a villanyóra, az nekem elég gyanús, ha ahhoz viszonyítom, ami nálam most ment, és csak olyan lazán pörgött. Amikor bekapcsoltam 4 kerámialapot, na akkor tényleg beindult.

2013. febr. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim válasza:
Mi se hittük el amikor mondták a panelba nagy a villanyszámla.Amikor 1 szobásba laktunk tégla lakás 4000 ft volt és vissza kaptunk 13 000 ft-ot.Belekell nyugodni.Ez a panel..
2013. febr. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
De mi köze a villanyszámlának ahhoz, hogy panel vagy téglaépület? A téglában kevesebbet fogyaszt a mikró, a TV, vagy a mosógép?
2013. febr. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
engem az bosszant, hogy itt mindenkinek van számítógépe, tévéje, hűtője, és itt a tömbben mindenkinek rezsója van gyárilag beépítve. tehát mindenhol ugyanaz, és mégis mi fizetünk a lehető legtöbbet. legalábbis négy családot kérdeztem meg, abból a miénk mindnek a duplája!!! tehát vagy a fagyasztó zabál vagy a hűtő. de nem igen lehet egyik sem,m ivel kihúztam és bedugva is ugyanúgy ment. az izzók??? kétlem, hogy mindenkinél energiatakarékos van.
2013. febr. 3. 19:44
 19/29 anonim ***** válasza:
72%

Elég hihetetlen amit írsz. Egyedül élő spórolós nyugdíjasok fizetnek 5-6000Ft villanyt havonta. Amiket írsz, hogy főzöl, mosol, teljesen reális a 11.000Ft havonta.

Nem hiszem el, hogy családok fizetnek a mai világban 6000Ft villanyt.


Számomra a Te összeged a normális, és az övéké nem. Nem tudom mit csinálnak, hogy lopják -e az áramot, de, hogy a mai viágban egy család, ahol főzés, mosás, porszívózás, TV-zés, számítógépezés van, és fizessen 6000Ft villanyt, ez számomra kizárt, lehetetlen, hacsak nem lopja az áramot.

2013. febr. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Én egyedül élek, igaz villanybojlerem van, egy közepes méretű hűtő, TV ritkán megy, hetente 1x mosok, számítógép mondjuk sokat megy, és 10-es a számlám.
2013. febr. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!