Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi fogyaszt nekünk ennyi...

Mi fogyaszt nekünk ennyi áramot? Már teljesen ki vagyunk akadva, hogy ennyiket fizetünk.

Figyelt kérdés
Panelban élünk, és imént járt itt ismerősöm, aki szintén itt lakik, és közölte, hogy neki fele annyi a villanyszámlája mint nekünk. Már régen is feltűnt, hogy valami nem stimmel, na de hogy a duplája legyen minden!!?? Egy régi, kis hűtőnk van, ami kb 10 éves, őshűtő. Továbbá villanyrezsó, szintén tíz éves, illetve egy három szekrényes fagyasztó kb 4 éves, szerintem A+ energiatakarékos. Ismerősömnek szintén villanyrezsó, viszont nagy kombi hűtője van, plusz villanysütője és mégis fele annyi a számlája mint nekünk. Én két naponta 2-3 órát használom a rezsót, a hűtő, fagyasztó folyamatosan megy. Párom nemrég kiment megnézni az órát, épp be volt kapcsolva a rezsó, főztem, és azt mondta, hogy úgy pörgött, hogy elég volt figyelni. Ez lehet a ludas? De hát ismim is főz, neki is gyerek van, szóval nem értem. Vagy én használom sokat, vagy a hűtővel van a gond, hogy régi, vagy a fagyasztóval??? Jövő hónapban új lakásba költözünk és szeretnék valahogy megbizonyosodni, hogy hol a gubanc, nem szeretnék ott is egetverő számlákat fizetni. De hogyan csekkoljam le, hogy melyik viszi az áramot? A fagyasztó teli van, nem húzhatom ki, főznöm kell, itt a gyerek, enni kell. Vagy talán a mosógép? Az is kb nyolc éves, heti háromoszor mosok. Nem tudom, tanácstalan vagyok, itt szerintem csk mi fizetünk ennyi sokat, mostmár tuti.
2013. febr. 3. 16:50
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Igen a rezsó zabálja a villanyt, de lehet még mosógóp, vagy bármi amit motor hajt és/vagy melegít és viszonylag sokat használod.
2013. febr. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Az ősrégi hűtők sokkal többet fogyasztanak mint az újak.

EZ a mosógépre is igaz.

2013. febr. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim válasza:
Mennyi az a bizonyos összeg?
2013. febr. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
11 ezer forint havonta!!!
2013. febr. 3. 17:01
 5/29 anonim válasza:
A rezsó zabálja az áramot.Próbálj ki valamit.Kapcsolj le mindent ami árammal megy,húzd ki a konnektorokból az összes dugót,semmi ne maradjon.Ezután nézd meg a villanyórát.Ha még igy is mozog hívd a szolgáltatót.Mi így jártunk.Amikor kijöttek és leszerelték a villanyórát,hogy elvigyék bevizsgáltatni finoman megfenyegettek,hogy a vizsgálat költségét nekünk kell fizetni ha nincs baj az órával.Azóta nem hallotunk róluk,ez kb.10 éve volt.Ja és az energia takarékos égő is sokat számít ha jól használod.
2013. febr. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim válasza:
Elözö vagyok.Amikor mi ide jöttünk az albérletbe (panel) nekünk 12 000 volt. 1 havi fogyasztást megnéztünk 9000 ft jött ki.Sokkal kevesebre gondoltunk.De mégis ennyi.
2013. febr. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

1. az összeset kihúzod, de még a tv-t is, minden létező fogyasztót a lakásban

2. megnézed, hogy így forog-e az óra: ha igen, lopják az áramot, ha nem, minden ok

3. egyesével kipróbálod, hogy mi pörgeti ennyire


ez az egész nem tart tovább 30 percnél, addig semmi baja nem lesz a fagyasztóban a kajának, ráadásul nem is nyitogatjátok addig az ajtaját

régiek a berendezéseitek, sokkal többet fogyasztanak, mint egy új, lassan le kéne őket cserélni, kezdjétek azzal, ami nagyon pörgeti az órát, értelemszerűen az fogyaszt a legtöbbet

2013. febr. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim válasza:
3/6 Ja és én csak hétvégén mosok 2 adagot.Fözni is kevesebbet szoktam mint te
2013. febr. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim válasza:
Biztos ha annyi pénzük lenne, hogy most lecserélgessék a háztartási gépeket akkor nem zavarná az a 11 000 ft
2013. febr. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
én két naponta főzök, mostmár a mosást próbálom leredukálni heti háromra, rövid program, kevesebb víz, kisebb hőfok. Minden cserélve lesz, jobban mondva itt hagyjuk, az új lakásba a fagyó jön és egyelőre a mosógép is. Gáztűzhely lesz, és zsír új hűtő.
2013. febr. 3. 17:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!