Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti használtok külön színes és...

Ti használtok külön színes és külön fehér mosószert?

Figyelt kérdés
2012. okt. 30. 20:46
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy nem jön össze annyi fehér? Gondolom azért a kevés fehéret is külön mosod.
2012. okt. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Fehéret világos színekkel együtt mosom. Nekünk sose jön össze 1 adag fehér.
2012. okt. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Ha a fehéreket bármilyen színessel együtt mosod, akkor tök mindegy milyen mosószert használsz.
2012. okt. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim válasza:
88%

Feheret csakis tiszta feherrel egyutt mosok. Ha nem gyulik ssze , akkor varok meg kicsit, fe nem fogom szandekosan elszinezni a szep eher ruhainkat.

Ugyanis a vilagosokkal , vagy a feheren kivul barmi massal van mosva, akkoor par alkalom utan elszurkul.

Es igen. Hasznalok kulon feher es kulon color mososzert.

Neha meg a feketekhez is veszek, hogy ne fakuljanak ki.

2012. okt. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
5 éve mosom együtt a fehéreket a világos színekkel, és sose lett semmi baja, ugyanolyan fehér.
2012. okt. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Igen külön és mosószerrel mosom őket!

Úgy néz ki,hogy a tiszta fehéreket ,a világosakat fehérekhez való mosószerrel mosom,a szineseket,feketéket "color" -ral.

Minden ruhánk nagyon szép,ennek köszönhetően.

Ha van rá lehetőséged,érdemes megfogadni az anyósod tanácsát!

2012. okt. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

én egyszerre mosok mindent egy héten 1x...lehet gáz,de ez van, nem akarok 2 fél vagy negyed mosást beindítani,annyi ruhánk meg nincsen,hogy 2 hétig várja mire egy fehér összejön...így mosom a mi ruháinkat,meg a fiamét külön.

tehát 1féle mosószert használok

2012. okt. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim válasza:
ezt én se tudtam a mosószerekről:)
2012. okt. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Nincs baj azzal, hogy az anyós mondta...lehet kicsit gúnyosra sikeredett a fogalmazásom, bár ő engem vérig sértett, én elfogadom a tanácsait amennyiben egyetértek velük.

De ez a mosóporos dolog nekem csak felesleges pénzkidobásnak tűnik. Ki tudja biztosra, hogy vannak bizonyos "fehérítő dolgok" a mosóporokban? Csak azért, mert a reklámok ezt mondják, vagy azt sugallják, hogy vegyél kettő mosóport. Engem nem győznek meg. Sem az anyósom nem győzött meg.

Mindenkinek köszönöm .-)

2012. okt. 31. 09:16
 20/29 gomzoli ***** válasza:

Sohasem használtunk külön mosóport a színes- vagy fehér ruhákhoz, sőt, igen gyakran keverjük is őket mosáskor. Azt meg lehet ismerni ránézésre, melyik színes ruha engedné a színét, azokat csakis másik színesekkel együtt mossuk. Napi szinten gürcöl a mosógépünk, tehát sokszor van alkalmunk meggyőződni arról, hogy semmi értelme a külön mosószerezésnek, folttisztítónak, és ilyen-olyan adalékoknak. Nem a legolcsóbb mosóport használjuk, de nem is a méregdrága Persilt, vagy Arielt. Nem is mindig ugyanazt vesszük. A kimosott ruhák tisztaságával, és állapotával elégedettek vagyunk.

Szerintem ez a berögződés, miszerint ehhez ilyen- ahhoz olyan szer kell, még évtizedekkel ezelőtt sulykolódott bele a háziasszonyok fejébe, mert az akkori mosóporok minősége, színvonala csakugyan megkövetelhette ezt a bánásmódot. De ahogy az akkori mosógépek 3-szor annyi vízzel mosták úgy-ahogy tisztára a ruhákat, amiket utána külön centrifugázni kellett, úgy a mosóporok is modernebbek lettek, és már teljesen más színvonalat képviselnek.

2012. okt. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!