Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fehér lisztet használtok,...

Fehér lisztet használtok, vagy teljes kiőrlésűt?

Figyelt kérdés
2010. szept. 6. 19:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
rozslisztet, teljes kiőrlésűt de amit lehet inkább zabkorpával csinálok.
2010. szept. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Miért ne használnák normál lisztet évszázadok óta használják és fínomabb mint az emészthetetlen anyagokat tartalmazó. Nem jó a foszlós fehér kalács? Akinek nem az ne egye!Milyen a palacsinta nem fínomlisztből?
2010. szept. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Csak fehérlisztet, a korpát meghagyom a disznóknak. Évszázadokon keresztül búza lisztbő sütötték a kenyeret és a tésztaféléket. Rozslisztet is csak ritkán használtak kenyérsütéshez. Sokkal egészségesebbek voltak az emberek,mint most. Ez a teljeskiörlésűt azért találták ki,hogy a malmok a korpát is eltudják adni! Ma már a disznókat sem azzal etetik,ezért maradna a nyakukon a korpa.
2010. szept. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Azért régen pont hogy nem fehér lisztet használtak, hanem mindenféle egyebet, pl. rozslisztet, viszont mindig a fehér kenyér után áhítoztak. Kivéve a gazdagok, ők fehér lisztből készült ételeket ettek.

Én speciel búza finomlisztet használok, mivel azt szeretjük. Na meg mert kb havonta egy kiló megy el habarásokba, néha palacsintába. Meg mert ez olcsóbb - ami azért is bosszantó, mert a teljes kiőrlésű lisztben benne van minden sz*r, sokkal kevesebb a munka vele, mégis magasabb áron adják, hát velem ne szórakozzanak. Ugyanez a fehér és a barna cukorra is igaz.

De anyukám pl. otthon süti a kenyeret és mindig valami extra lisztet használ, teljes kiőrlésűt, zablisztet, meg ilyesmiket.

2010. szept. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

én is fehér lisztet használok, és én is kb 1kg-t havonta... annyi azért kibirható nem?

kenyeret is alig eszünk, a párom fehérkenyér párti, én ha eszem is, akkor teljeskiőrlésűt, mert azt szeretem.

2010. szept. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
Én fehérlisztet használok mindenhez, süteményekhez is. Nekem rengeteg liszt fogy el havonta, sajnos le se merem írni, ha itt az előttem szólók 1 kg-t használnak el havonta..nagyon sok fehér lisztes ételt fogyasztunk (imádok sütni, jöhet kalács, pogi, de bármi). Mi ezt szeretjük. Megjegyzem, nem vagyunk elhízva, én 170 cm-hez vagyok 56 kg. És semmi bajunk nincs a fehér liszttől.
2010. szept. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én rozs vagy kukoricalisztet használok. Ennek csak az oka, hogy allergiás vagyok a búzára.
2010. szept. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Mi rettentő édesszájú család vagyunk, rengeteget sütünk, és csak búzafinomlisztet használunk. Főzéshez is csak ezt, viszont amikor kenyeret, vagy sós süteményt csinálunk, felesbe teszünk bele kukorica/rozs/graham vagy valami más lisztet is,de csak mert ezzel finomabb lesz=)
2010. szept. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%
Attól függ: kenyérbe szívesen használok legalább részben teljes őrlésű lisztet: ízesebb, tartalmasabb lesz tőle. Süteménybe, kalácsba viszont csak fehér lisztet rakok, számomra nem illik hozzájuk ízben más. Habarásba, rántásba szintén ritkán használok "extra" liszteket mivel azoknál pedig az állagában zavar (főleg a keményebb korpaszemcsék).
2010. szept. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%
fehéret. és élek, és elhízva sem vagyok :)
2010. szept. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!