Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen mosógépet vegyek? És...

Milyen mosógépet vegyek? És milyet ne vegyek?

Figyelt kérdés

Ami fontos: felültöltős, energiatakarékos, idő kijelzős, a mosószertartó könnyen tisztítható legyen, kb. 80-90 ezer Ft.

(A férjemmel elköltözünk a szülőktől és meg kell vennünk életünk első mosógépét, ami majd egyszer jön velünk a saját házunkba is. :)



2012. jún. 17. 09:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nekünk whirlpool van hát nem tudom pontosan de legalább 8 éve megy mindíg feles programon használjuk.Egyszer volt egy csapágycsere filléres dolog.
2012. jún. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Annyit mondhatok, hogy Indesitet ne vegyél. Iszonyatosan elkezdett rozsdásodni, két évet bírt. Javíthatatlan (az ajtaja kívülről rozsdásodott).


Nekünk azóta Gorenje van, és szuper elégedettek vagyunk. (Ez az egyetlen, amit nem Távol-keleten gyártanak, és ha kell, alkatrész is gyorsan van hozzá) Eddig nem kellett. :o)


Szuper takarékos, csökkent a villanyszámlánk, amióta ez van, és árfekvésben is az, amit keresel.

Ami ennél klasszisokkal jobb (Miele), az megfizethetetlen.

Bár, ha van időtök várakozni, a Saturnnál nemrég volt 0% THN-es hitelakció háztartási gépekre, mi akkor vettünk hűtőt, szupert, olyat, amit egybe nem tudtunk volna kifizetni...Ezt érdemes figyelni, és akkor talán jobbat is tudtok.


Annyi, hogy a Gorenje elöl töltős. Nem tudom, mekkora fürdőbe lesz, ha jól veszem ki, fiatalok vagytok, talán gyerekvállalás előtt, nekünk nagyon bejön, hogy a mosógépen pelenkázunk, és fürdés után ott töröljük/öltöztetjük a babákat, az elöltöltős sokkal praktikusabb ilyen szempontból. Továbbá az elöltöltős jobban szellőzik, és nem büdösödik úgy be.


Szóval ez két jó pont az elöl töltős javára, régen én is csak felül töltőset akartam, de rájöttem, hogy hülyeség.

Egyetlen "rossz", hogy jobban le kell hajolni, de nekem ez csak a nagy pocakos időben jelentett igazi kihívást...


Jó vásárlást!

:o)

2012. jún. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Férjem egyik kollégája szidta a whirlpoolt, de mi nagyon meg vagyunk vele elégedve. Igaz nemrég óta van meg, de pl anyukámnak mindig whirlpoolja volt, és nagyon jól bírta hosszú évekig a strapát.


Én mindenképp az elöltöltősre szavazok! Jó, ez kb olyan, h kinek mi vált be :)

Anyósom a felültöltőset szereti, én utálom, hogy tekergetni meg pattintgatni kell a dobot. Régebben volt egy olyan tévhit, hogy az elöltöltősek dobja hamarabb leszakad, mert nincs úgy (vagy annyi helyen) rögzítve, mint a felültöltős, de ez sem igaz.. Illetve, azt hiszem tényleg máshogy van rögzítve, de nem bírja kevésbé, mint a felültöltős.


Anyunak egyszer volt egy felültöltős, de nem bírta sokáig.. a szerelő azt mondta, h aki sokat mos, annak inkább az elöltöltőset ajánlja. Rengeteget mostunk, minden nap legalább 2 adagot.

Míg pl anyósom hetente- kéthetente 2, max 3 adagot. (csak ketten vannak apósommal)


Remélem tudtam segíteni! :)

2012. jún. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


11-es:

Otthon nekünk is Whirlpool van, felültöltős. A problémája az, hogy a fedélen van a mosószertartály, amit nem túl könnyű levenni és még nehezebb tisztítani... Szóval mindig belepunnyad a mosószer, fekete, büdös, gusztustalan. Ezt leszámítva mi is meg vagyunk vele elégedve.


12-es:

Akkor az Indesit kilőve. A Gorenje-nek utána nézek, köszönöm az ötletet! Nincs is belőle felültöltős? Elvileg augusztustól lesz szükségünk a mosógépre, addig ráérünk. De sokkal többet nem szeretnénk rá költeni, másra fog kelleni a pénz... Babás időszakban remélem, hogy lesz külön pelenkázóm. És én a felültöltős fedelét nyitva szoktam hagyni, így az is szellőzik. :)


13-as:

Anyósoddal értek egyet, a felültöltős nekem is stabilabbnak tűnik. Az elöltöltősnek a dobja egy helyen (hátul), a felültöltősnek két helyen (két oldalt) van rögzítve. A mai mosógépeken már nem kell tekergetni a dobot, a mosás végére beáll a helyére. :) Anyukádnak milyen gépe volt, ami hamar tönkrement?


Sokat segítettetek eddig is, továbbra is várom a véleményeket, július végén lesz a vásárlás, remélem, hogy addig ide téved egy mosógépszerelő is! :D

2012. jún. 20. 18:18
 15/20 anonim ***** válasza:

Az elöltöltős is 2 helyen van csapágyazva,igaz,csak hátul,de ott 2 különböző méretű csapágy van.


Ez ma már nem szempont...elég csak megnézni a nagy motorgyárak robogóinak hátsó kerekeit-pedig ott nagyságrendekkel komolyabb terhelések valósulnak meg.

2012. jún. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Kedves nyomdasz63!

Látom törzsválaszoló lettél! :) Örülök neki!

De ne akarjatok rábeszélni az elöltöltősre. Mindjárt kiírok egy újabb kérdést, hogy elöl- vagy felültöltőst? :)

Egyébként, ha elindítok egy mosást és véletlenül kifelejtek egy ruhadarabot, akkor a felültöltőset le tudom stoppolni és be tudom tenni. Ugyanezt az elöltöltőssel nem tudom megtenni, ugye?

2012. jún. 20. 19:02
 17/20 anonim ***** válasza:

Nem, nem tudod.

Viszont a kis gyerekek imádják nézni, ahogy a színes ruha forog, illetve irtóra szeretik a kikupacolt ruhát belepakolni a gépbe, ez meg felül töltőssel nem megy. :D

Amúgy Gorenjeből tudtommal csak elöltöltős van.

(a Gorenje-s)

2012. jún. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

Szia! Mi is nagy mosógép-nézegetésben vagyunk, így már találkoztam Gorenje felültöltőssel.

Itt egy link pl.

[link]

2012. jún. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszi! És Ti döntöttetek már? Milyen szempontok alapján fogtok választani?
2012. jún. 22. 19:21
 20/20 anonim válasza:
Mi még nem döntöttünk, csak annyit, hogy elöltöltős legyen, mert nálunk a konyhában lesz. Nagyon tetszik nekünk az inox, a sütő, hűtő is ilyen, így amellé az passzolna. Márkában én is inkább az ismertebbekre szavazok, illetve az eladókat szoktam faggatni az elektronikai áruházakban, ők tudják melyik gépből melyik márka a legjobb :)
2012. jún. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!