Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan faraghatnék magamból...

Hogyan faraghatnék magamból rendes háziasszonyt?

Figyelt kérdés

Sajnos én azok a háziasszonyok közé tartozok, akik nagyon is rendetlenek.

Korábban ez sosem zavart(valószínűleg azért, mert megcsinált édesanyám helyettem mindent),de most, hogy külön költöztünk, férjhez mentem, gyermekem lett,és egyre gyakrabban jönnek vendégek eléggé zavaró.

Úgy eltelnek a napok, hogy egész nap csinálok valamit, mégsincs sosem rend, és időre kész az ebéd,és sorolhatnám.:)

Tehát szeretnék megváltozni,a legfőbb gond, hogy lusta vagyok, és lassú.Míg más 10 perc alatt elmosogat, én 1 óra alatt végzek, míg más 1 óra alatt megfőz nekem egy egész délelőtt...

Hogyan kezdjek neki a változásnak, hogyan lehetnék kicsit gyorsabb?Köszönök minden segítséget és jótanácsot!


2011. márc. 17. 12:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ebben a blogban találsz pár praktikát, hátha segít:

[link]

2011. márc. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm Mindegyőtöknek a hasznos tanácsokat.Jelentem, 3 napja rendes háziasszony vagyok, nincsen mosatlan edény és felfordulás:)Minden csoda 3 napig tart, így kiváncsian várom a mai napot:)
2011. márc. 19. 08:21
 13/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Én üdvözöltelek a klubban! :)

Még nekem is csili vili a lakás. :)

Ma ebéd után tényleg csak 20 percembe telet, át törölgetni fürdőt meg a wc-t.Igaz még nagyon koszos sem volt, de így nem is lesz. :)

holnap jöhet megint a konyha, étkező!


Tartod te is a zónázást?


Jó rendben tartást! :)

2011. márc. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Szia kedves Utolsó válaszoló:)

A Te válaszodnak különösen örültem, mert a zónázást tök jó ötletnek tartom.1-1 helyiség egyszerre mégsem tűnik olyan soknak, mint az egész lakás:)

Ebben a pár napban egységesen mindenhol takarítanom kellett,de hétfőtől zónázok:)(addig nem nagyon leszünk itthon)

Ja és tegnap volt váratlan vendég, és nem volt kellemetlen, inkább neki volt meglepő a rend:)

2011. márc. 19. 14:44
 15/19 anonim ***** válasza:
7,53-as vagyok! Gratula!
2011. márc. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nekünk váratlan vendégein nem szoktak lenni, csak állandók, akik minden nap itt vannak.

Olyan jól tud esni, hogy akik jönnek és tudják hogy milyen rendetlen tudok lenni, mind dicsérnek hogy milyen szép rend és tisztaság van.Már csak ezért is érdemes megtartani a jó szokásunk.

2011. márc. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszi, tényleg aranyosak vagytok:)

Igen jól tud esni,a férjem is megdicsérhetne néha...:D

Arra rájöttem, hogy nem rendet tenni nehéz., hanem rendet tartani.Akármilyen fáradt vagyok(mint most)erőt kell venni, hogy elpakoljak magunk után, különben kialakul a káosz.Most győszködöm magam, hogy emeljem fel a fenekem, és a gyerkőc játékait pakoljam össze.Szerencsére a mosogatóm már csillog:)

2011. márc. 20. 20:42
 18/19 anonim válasza:
Ami nekem bevált: népdalokat éneklek házimunka közben. Ez leköti az agyam azon részét, amelyik berzenkedne a mosogatás ellen :)
2011. márc. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Akkor csináld, amikor kedved tartja. A férjecskéd meg nyugodtan mozgassa meg a kis fenekét, és segítsen, vagy fizessen egy bejárónőt, ha mindent tökéletesre akar.


A főzés legyen neki különleges ajándék, te egy csomót dolgozol valamivel, szeretettel és odafigyeléssel, ez meg belapátolja és kikakálja. Hát micsoda megbecsülése ez a munkádnak? Dolgozzon többet, járjatok étterembe.

2011. ápr. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!