Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan faraghatnék magamból...

Hogyan faraghatnék magamból rendes háziasszonyt?

Figyelt kérdés

Sajnos én azok a háziasszonyok közé tartozok, akik nagyon is rendetlenek.

Korábban ez sosem zavart(valószínűleg azért, mert megcsinált édesanyám helyettem mindent),de most, hogy külön költöztünk, férjhez mentem, gyermekem lett,és egyre gyakrabban jönnek vendégek eléggé zavaró.

Úgy eltelnek a napok, hogy egész nap csinálok valamit, mégsincs sosem rend, és időre kész az ebéd,és sorolhatnám.:)

Tehát szeretnék megváltozni,a legfőbb gond, hogy lusta vagyok, és lassú.Míg más 10 perc alatt elmosogat, én 1 óra alatt végzek, míg más 1 óra alatt megfőz nekem egy egész délelőtt...

Hogyan kezdjek neki a változásnak, hogyan lehetnék kicsit gyorsabb?Köszönök minden segítséget és jótanácsot!


2011. márc. 17. 12:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk, nem úgy, hogy mosogatás, és takarítás helyett a gép előtt ülsz. Próbálj meg rendszert vinni a dolgaidba. Határozz meg magadnak időt, hogy mit, mennyi idő alatt végezhetsz el, és ha sikerült, jutalmazd meg magad. Pl. mondd azt, ha 10 perc alatt elmosogatok, bekaphatok egy kocka csokit.Meglátod, ha szereted a csokit, ez motiválni fog. Ugyanigy tegyél a takarításkor. Jutalmazhatod magad cigi elszívással, vagy 10 perc pihenéssel is.
2011. márc. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Hű, hát nem lennék a helyedben, de a változni akarás dicséretes:) Alapból lassú vagy, vagy csak a házimunkában? Mert ha eleve nyugodt, kényelmes vagy elég nehéz lesz tempózni a munka terén. De ha csak az otthoni dolgok mennek lassan, akkor az szervezés kérdése.

Eleve ne kelljen odáig eljutnod, hogy rendetlenség van pl. Úgy értem, na hagyd, hagyjátok szét a dolgokat, hanem egyből menjen minden a helyére.

Ha van 5 perced, törölgess le egy helyiségben.Vagy vasalj ki néhány ruhát, hogy ne gyűljön össze.

Ha főzöl, gondold végig, készítsd elő az alapanyagokat, és két folyamat között mosogass el, hogy ne halmozódjon a koszos edény. A főzés nagyon sok időt elvesz, de nagyon le is lehet csökkenteni a helyesen megválasztott munkafolyamatokkal. Sok sikert:)

2011. márc. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Hát az elsővel azért nem értek egyet azért ebben a motivációs dologban, ha van itthon csoki, megeszem azt takarítás nélkül is. :D Én mondjuk nem vagyok annyira rendetlen, de néha el tudom eléggé hanyagolni a lakást ha nem jön épp senki (mivel egyedül lakom), viszont ha tudom hogy jönnek, mindig szép rendet rakok. Engem inkább az motivál ilyenkor hogy ne lássa már más az én mocskaimat, most képzeld el ha te átmennél valakihez vendégségbe, és halmokban állna a mosatlan edény, ruhák szanaszéjjel, kosz, por, mit gondolnál róla? :|
2011. márc. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

szerintem az lehet a baj, hogy egyszerre sok dologba kezdessz. koncentrálj arra a dologra amit épp csinálsz.pl ha elkeszdessz főzni akkor először gondold át mire lesz szükséged, készíts elő mindent és kezdj el főzni. közben ne kezdj el netezni, zenét hallgatni tv-t nézni, stb. úgyanez a mosogatással. amig nem mosogattál el mindent ne kezdj mást csinálni. és csak akkor ülj le a gép elé ha minden házimunkát megcsináltál. mert nekem is sokszor azzal megy el sok idő hogy két dolog közt leülök kicsit gépezni aztán hipp hopp egy óra el is megy.

ha már az egy dologra koncentrálás megy utána már több dolgot is csinálhatsz egyszerre, pl miközben megy a mosógép te csinálod a többi házimunkát mikor lejárt kiteregetsz stb

2011. márc. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

tervezd el a napodat. hogy ma pl elmosogatsz, porszívózol. a lassúság könnyen orvosolható, ha egy bizonyos szisztéma alapján csinálod a feladatokat és nem csapongsz.


pl amíg megy a mosás, addig takarítasz, ha megvan, kiteregetsz, és mosogatsz egyet. aztán ha az is kész van, akkor felmosol.


nem bonyolult, csak bele kell jönni. mondjuk nekem soha nem volt ilyen gondom, mivel anyum sokat melózott, és kiadta, hogy aznap mit kell megcsinálnom. ha kész volt, akkor dicsért, ha nem akkor ment a balhé. beláttam, hogy nekem is, és neki is nyugodtabb az élete, ha nincs veszekedés ilyen bagatell dolgok miatt.így aztán minden este bezsebelhettem a dicséreteket, ami az önbecsülésemnek és az anyummal lévő kapcsolatomnak is jót tett. :D


a férjed is biztosan észreveszi majd, h szebb a lakás, nagyobb a rend mint eddig, és így büszke lesz rád :D

2011. márc. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Igen, a vendégek motiválnak.Eddig sose jöttek hozzánk vendégek, most, hogy baba van sűrűn jönnek.Ha előre tudom szép rendet rakok, takarítok, akkor van gond, ha váratlanul toppannak be.

Amúgy mindenben lassú vagyok, nem csak a házimunkában, ezen nem is tudom, hogy lehet e változtatni.

Nálam a csoki ,cigi motíválás sajna nem jön be,mert nem cigizek, reggel egy kávé aztán ennyi, csokit se eszek.

2011. márc. 17. 12:49
 7/19 A kérdező kommentje:

Azt észrevettem, hogy egyszerre több mindent akarok csinálni, így semmit nem fejezek be..

Ma pl elkezdtem mosogatni, közben lefőtt a kávé.Oké megiszom,aztán eszembe jutott, hogy fel kell még porszívóznom mielőtt felkel a baba, nekiálltam porszívózni, aztán a baba felkelt, a mosogatnivaló meg ott maradt:S Most, hogy újra alszik a baba most fejezem csak be...

2011. márc. 17. 12:54
 8/19 anonim ***** válasza:

Tűzd ki, hogy mikor mit csinálsz. Próbáld meg ezt a módszert: [link]

Tulajdonképpen az a lényeg, hogy ha látod, hogy már határeset a padló, lassan kéne porszívózni, de tudod, hogy holnap úgyis megcsinálod, akkor nem állsz neki most, hanem befejezed azt, amit épp csinálsz. Tulajdonképpen megtervezi a napod :)

Aztán próbálkozhatsz ilyenekkel, hogy egyszerűbb ételeket csinálsz és azon gyakorlod, hogy lehet hatékonyan, gyorsan megcsinálni a dolgokat.

2011. márc. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a változni akarók lusták klubjában! :)

Én is olyan vagyok mint te.Mondjuk nekem a munka tempómmal, csak a hozzá állásommal.Hajlamos vagyok arra, hogy "Mindjárt elmosogatok, csak elszívok egy cigit és közben felugrok a netre"Aztán itt ragadok egy órát.

Na most elhatároztam hogy ezen változtatok!!


Ma lettem kész a nagytakarítással, 3 nap után.

Azért lett 3 nap, mert hogy ne legyen sok helységekre osztottam a házat.

Tegnap elött megcsináltam a fürdőt, wc-t, spejzet és a köztük lévő folyosót!

Tegnap: konyha és étkező

ma pedig a gyerekszobát meg a mi szobánkat.


Ebben a nagy takarításban benne volt az ajtók, ablakkeretek lemosása.Pókhálózás, szekrények kívül belül, stb.


Na most már csak meg kell tartani valahogy ezt az állapotot, amit a következő képen tervezek:


-Nem hagyom hogy gyűljön a szennyes edény, kaja után gyorsan 3 perc alatt elmosom azt a 3 poharat 3 tányért és a kanalakat.

Főzés közben is mosogatok, 2 keverés között elmosom azt a egy-két edényt, kést.Csak úgy ülünk le enni, ha a főzésből nincs mosatlan.

A pultot ha rácsöppen valahogy, azonnal letörlöm.Mosogatás után kitörlöm a mosogatót, meg a pultot, asztalt is.(Ha nem piszkos egy nedves ronggyal akkor is)


Minden este felsöprök.Ez is kb 3 perc.


A többi helységet meg napokra osztom:


Hétfő: Fürdő, wc! Be domestosozom a wc-t, míg az ázik, addig, kimosom a kádat, mosdót, megpucolom a tükröt, át törlöm a mosógépet.Utána megcsinálom a wc-t.

Porszívózás, felmosás.

Ez kb. 1 óra lassú tempóban is.


Kedd: Konyha, étkező! Domestoszos vízzel áttörlöm a hűtőt, tűzhelyet, szekrényeket.Letörlöm a polcot Lemosom a mikrót, kávéfőzőt!Pórszívózás, felmosás!

Ez sincs több egy óránál.


Szerda: a két szoba. Domesztoszos víz, szivacs és száraz rongy a kézben és már lehet is letörölni a szekrényeket.

Pórszívózás és kész is.

Ez össz egy óra.


Csütörtök PIHENÉS!


Pénteken folyt köv.


Minden második takarításnál leszedem a pókhálókat is az adott helységben.Sűrübben úgy sem termelődik.


Havonta egyszer pedig (pl a hónap első takarításánál az adott helységben) lemosom az ajtókat, ablakereteket és az ablakokat!


Ja és a jutalmazás!Csak akkor ülök le du. megnézni a sorozatomat és csak akkor ülök le netezni, ha már kész vagyok az aznapi helységemmel.


Mosás:Én úgy szoktam hogy este miután megfürdök, bepakolok a gépbe, reggel míg lefő a kávé beindítom.Mire megittam a kávét, meg regelizett a fiam és elmostam azt a poharat tányért, lejár a gép és teregethetek.


Remélem tudtam segíteni!!Sok sikert!

2011. márc. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Főzés közben szinte állandóan mosogatok, így nem szaporodik fel. Ebéd után amíg lefő a kávé, addig az étel-maradékot átrakom kisebb edényekbe, így kávézás után már csak az az egy-két darab mosogatnivaló marad, amiből ettünk és amiben főztünk.

Ha főzés közben bármi leesik a földre (krumplihéj, vöröshagyma haj stb) rögtön felveszem, ha lecsöppen, rögtön törlöm (ne hordjam szét).


Az előszobában a fogason a kabátok, a lerakott cipők mindig legyenek szépen a helyükre téve, ne hagyd, hogy kupi legyen tőlük. Azt az egy-két darabot egy mozdulattal könnyebb a helyükre tenni, mint egy egész halmot rendezni.


A szobában a fotelekre, egyéb helyekre ledobált ruhákat ne tűrd, szokjatok rá, hogy rögtön vagy vállfára teszitek, vagy a szennyesbe. Az újságokat is a helyükre tegyétek. De ezeket akár egy tv-reklám alatt is el lehet pakolni, de csinálhatod úgy is, hogy reggel azzal "zárod" a felkelés utáni teendőket, hogy az előző este szétpakolt cuccokat elrakod. Így bármikor jön vendég, nincs kupi.


Nálam a mosógép porszívózás, portörlés, tehát takarítás közben megy. Amikor a gép végzett, akkor rögtön kitörlöm, és utána már csak a fürdőszoba többi részét kell áttörölnöm, én is mindig a WC-fertőtlenítő felöntésével kezdem, amíg a fürdőszoba többi részét tisztítom, az is dolgozik.

2011. márc. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!