Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy hívják azt a citrommal...

Hogy hívják azt a citrommal kapcsolatos vegyi anyagot, amellyel vízforralót lehet tisztítani?

Figyelt kérdés

Szerintem nem citromsav, de valami hasonló.


Eddig mindig ecettel tisztítottam, de az büdös, vkitől meg láttam és mondta is az illető, hogy ez a citromvmi kémiai anyag is pont ugyanúgy működik, viszont nem büdös, de nem emlékszem a pontos nevére sajnos, így be sem tudom szerezni, viszont már itt az ősz és jön a tél és tea, tea, tea, és elég undi a vízforralóm, szóval sürgős lenne.


Szódabikarbóna nem működik, ugye? Mert az van itthon, fölöslegesen viszont nem pazarolnám és ma mennék vásárolni.



szept. 16. 06:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

P3ldául

[link]

szept. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Nem, biztos, hogy nem márkanév volt, hanem kémiai vegyület, pont olyan, mint a citromsav. Pont annyit értettem belőle, hogy citrom+vmi kémiai cucc.

Jó, hogy leérettségiztem, ráadásul gimnáziumban, egyszer, régen, már réges régen, így tanultam kémiát, de akkor is nyögve nyelősen, és max. annyit tudok, hogy a sav mar, szóval nagyjából ezen a szinten vagyok, ezért is érdekel, hátha itt is tudja valaki, hogy milyen más citromszerű vagy citrom alapú vegyület lehet.

szept. 16. 09:32
 13/21 anonim ***** válasza:
75%
Citromlúg?
szept. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Lehet! Sajnos nem találkoztam mégsem tegnap az illetővel, pedig úgy volt, de tán a hét későbbi részében. Kollegám, de mindkettőnket ide-oda rakosgatják folyton...

Egyre kíváncsibb vagyok! :)

Szerintem elképzelhető, hogy tényleg az!

tegnapelőtt 05:12
 15/21 anonim ***** válasza:

"Szerintem nem citromsav, de valami hasonló."

De igen. Ez a citromsav.

[link]

tegnap 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Citromlúg nincsen. A citrom savas
tegnap 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Tudom hogy nem lúgos! Azért írtam be, mert már elegem volt ebből a nagyképességű kérdezőből! 10-en mondtuk neki hogy citromsav, de nem hiszi el. Akkor keressen citromlúgot a boltban és vagy kiröhögik és rájön hogy mekkora baromságot kérdezett, vagy talál egy hasonszorű eladót és nekiállnak felforgatni a boltot citomlúgért! :D
tegnap 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Nem Magyarországon élek, és tudom, hogy hogy van a citromsav úgy, rá is kérdeztem az illetőnél, hogy az-e, és kerek perec megmondta, hogy nem, hanem ez a vmi más, amelyben külföldiül tényleg szerepel is a nevében a citrom szó, de nem citromsav.


Sajnos mégsem találkoztam azzal a kollégámmal, aki ezt mondta, és vszeg egész héten nem is fogok már, pedig higgyétek el, hogy egyre jobban érdekel engem, minél több ember reagál így a kérdésemre, hogy én vagyok a hülye. Annyiban biztosan, hogy miért nem írtam föl azonnal a nevét a szernek...


Amúgy az is lehet, hogy magyarul nincs a nevében a citrom szó és tényleg lehet, hogy netán márkanevet mondott az illető, de szerintem nem, bárcsak tudnám már!!!

tegnap 16:02
 19/21 anonim ***** válasza:
Ha a citromnàl tartunk, citrom olaj lètezik mèg, de az nem takarításra való. Illetve az ilyen lepárlással előàllított többf3le anyag van. Mint citromvíz lehet, de az sem takarítószer.
tegnap 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Hallod kérdező... 2024 van! Létezik mindenféle kommunikációs berendezés, például telefon. Mifaszér nem hívod fel??
tegnap 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!