Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy hívják azt a citrommal...

Hogy hívják azt a citrommal kapcsolatos vegyi anyagot, amellyel vízforralót lehet tisztítani?

Figyelt kérdés

Szerintem nem citromsav, de valami hasonló.


Eddig mindig ecettel tisztítottam, de az büdös, vkitől meg láttam és mondta is az illető, hogy ez a citromvmi kémiai anyag is pont ugyanúgy működik, viszont nem büdös, de nem emlékszem a pontos nevére sajnos, így be sem tudom szerezni, viszont már itt az ősz és jön a tél és tea, tea, tea, és elég undi a vízforralóm, szóval sürgős lenne.


Szódabikarbóna nem működik, ugye? Mert az van itthon, fölöslegesen viszont nem pazarolnám és ma mennék vásárolni.



szept. 16. 06:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%

Citromsav.

Háztartási boltokba van. Viszont lassabban dolgozik mint az ecet, vedd figyelembe.

A szódabikarbóna nem sav, így esèlytelen.

szept. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy szerintem nem citromsav, hanem valami más hasonlót mondott valaki.
szept. 16. 07:13
 3/21 A kérdező kommentje:

A citromsavat én is ismerem, de ez nem az. Különben nem kérdeztem volna.

De tán tényleg háztartási kellék boltban tudják esetleg...

szept. 16. 07:14
 4/21 anonim ***** válasza:
75%

Más nincsen amivel vízkövet maratnál. Citromsav, ecet, foszforsav, sósav.

Szóval a sav oldja.

szept. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
limonén?
szept. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy ez volt az, utolsó, ötös, mindjárt utána is nézek.

Mi a különbség közte és a citromsav között?

Az biztos, hogy először hallottam ezt a citromos szót, és nem is magyarul, ezért nézem meg, hogy vajon ez volt-e... Szerintem esélyes!

szept. 16. 08:12
 7/21 anonim ***** válasza:
5# az nem sav, így vízkőoldásra nem jó, vízben sem oldódik
szept. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Mondjuk az biztos, hogy az lenne a legjobb nekem, ha megkérdezném azt, aki mondta is nekem és láttam is, hogy hogy tisztított meg egy pillanat alatt egy vízforralót vele, hogy mi is a neve a dolognak, és akkor fel is kell írnom, mert tényleg kérdeztem, de elfelejtettem... Hú, talán pont ma találkozom is vele? Ó, bárcsak! Csak akkor hogy ne felejtsem el? Azt majd akkor kitalálom!
szept. 16. 08:21
 9/21 A kérdező kommentje:

Az amúgy nem lehetséges, hogy valami olyan kémiai vegyület, amely Magyarországon és magyarul esetleg nem ismert? Mert külföldön élek.

Mondjuk nem hiszem, hiszen kémiáról van szó, az meg minden nyelven kb. ugyanaz. Mondjuk attól még elképzelhető, hogy egy esetleg nem ismert vegyület talán...?

szept. 16. 08:22
 10/21 anonim ***** válasza:

Olyan nincs ami nem ismert.

Viszont a bolti szerek ami kávèfőzőre, ilyesmi tisztítasra vanna kevert savak sokszor, esetleg tisztítószerrel kombinálva. Ez bisztos.(Lètezik ecetes tisztítószer ami nem büdös, ès tisztítószer+sav)

Lehet amit te hallottál, egy márkanèv ami "citrom" szóból ered, ami citromsav vizes oldata.

Akadnak itthon is ilyesmik mint citrus, citronella, de mèg málnasavas tisztító is.

szept. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!