Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Minek kezdjek neki? A könnyűne...

Minek kezdjek neki? A könnyűnek vagy a hasznosnak?

Figyelt kérdés

Az elmúlt pár hónapom nem a legjobb volt. Egészségügyileg is a béka feneke alatt voltam és mentálisan is. Ezért most a lakásom... hát érdekes állapotban van.


Akinek van tapasztalata ilyennel kapcsolatban, szerintetek mivel kezdjek neki a takarításnak? A könnyűvel (második szoba, ahol többnyire csak teregetek) vagy a hasznossal (a szobám, ahol élek)? Ez kb 1 óra munka vs 4-5 óra munka lenne (nem rég költöztem és még nem pakoltam ki mindent, szóval az is benne lenne).



2022. ápr. 26. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a hasznossal kezdeném.
2022. ápr. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem opció a "hasznost" felosztani kisebb részekre? Nem tudom, milyen állapotban van a szoba, úgyhogy feltételezve a rosszat:

1. Kidobni a szemetet, ami az asztalon, padlón, ágy végében van.

2. Összeszedni a széthányt ruhákat, kimosni őket

3. Kimosni az ágyneműt is

4. Felporszívózni/söpörni, az ágy alatt is

5. Ablakok (bár ez nem olyan fontos, majd inkább, ha melegebb lesz, és célszerűbb is az összes ablakot a házban egy napon)


Ezeket akár különböző napokon is csinálhatod, bár a 3. és 4. pontot azért jobb ugyanazon a napon.

2022. ápr. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Sajnos a felosztással próbálkoztam már. Eljutottam addig, hogy kidobtam az összes szemetet, kimostam mindent, de tovább nem... És aztán megint összegyűlt minden. Úgy érzem, hogy ha nem csinálom meg egyszerre, akkor nem fog megtörténni.

2022. ápr. 26. 17:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindet egyszerre. Ha tényleg csak 6 óra munka, akkor szánj rá egy napot. Lehet, hogy soknak hangzik, de pikk-pakk túl leszel rajta. Utána pedig nagyon jó érzés lesz, hogy minden kész :)
2022. ápr. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!