Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha úgy döntök, hogy nem látom...

Ha úgy döntök, hogy nem látom hasznosnak a pszichiátriai kezelésem a kórházban, önként távozhatok? Milyen következményei vannak?

Figyelt kérdés

Bekerültem önbántalmazás miatt, de az orvosok nem is foglalkoznak velem, reggel és este 1-1mg Frontint kapok, amit otthon is be tudnék saját magam szedni. A kórházi körülményekről nem is beszélve. Ha megmondom az orvosnak, hogy haza akarok menni, mivel jár a dolog?


Okoskodást nem szeretnék kérni, csak intelligens válaszokat. Köszi.


2017. márc. 18. 09:29
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Távozhatsz önként.

Nincs következménye.

Inkább keressél egy testhez álló magán pszichológust.

(nem lesz olcsó)


Az én saját fogorvosom ég és föld az állami fogorvosláshoz képest.

U.e a pszichológusra is igaz.

2017. márc. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Budapesti vagy, első? Ajánlani tudnád a fogorvosod?
2017. márc. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Távozhatsz önként, viszont az önbántalmazás, és egyéb pszichés problémák visszatérhetnek. De ha nem foglalkozik veled ott orvos, pszichológus, akkor semmi értelme, hogy ott maradj. Keress egy magán terapeutát.
2017. márc. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

2-esnek (bocs a kérdezőtől, rövid leszek)


Vidéki város.

De nem messze Bp-től. (60Km)

A többit inkább magánba (ha érdekel), mert nem tartozik a témához.

2017. márc. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Sajnos a magan terapeutat nem engedhetem meg magamnak. Viszont 3. napja vagyok itt, es egyetlen egyszer lattam csak az orvosom, akkor is osszesen 10percet beszeltunk, az alapjan dontott a gyogyszerezesemrol. Olyan, mintha gyakorlatilag csak azzal foglalkoznanak, hogy reggel es este megkapd a gyogyszered, aztan le vagy kakilva, azt csinalsz, amit akarsz/tudsz, nincs egyeni terapia, vagy csoportterapia, nem beszelgetnek veled pszichologusok. Raadasul nekem nem is szorongasoldora/altatora lenne szuksegem. Legtobbeket szerintem teletomik altatoval is, nem csak a szukseges gyogyszereket kapjak, mert szinte mindenki allandoan alszik. Nevetsegesnek talalom a helyzetet. Sajat labamon jottem be, hogy segitseget kapjak, hogy ne oljem meg magam (ilyen gondolatokkal is kuzdok), de ennel meg az otthoni letet is jobbnak talalom, ahol nincs rajtam a feszko, hogy milyen betegseget kaphatok el a wc-n, hogy miert nem megfeleloen fertotlenitett a zuhanyzo, stbstb. Meg nagydolgot vegezni sem merek, annyira undoritonak talalom a mosdot... Tudom, magyar egeszsegugy. Nagyon szomoru helyzet.


Koszonom a valaszokat mindenesetre.

2017. márc. 18. 11:55
 6/30 anonim ***** válasza:
Ha bekerültél akkor gondolom aláírattak veled egy lapot amivel elfogadod a kezelést,innentől az orvosod dönt arról mikor hagyhatod el az intézményt.
2017. márc. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

A hozzád legközelebb eső Családsegítő Központokban is van pszichiáter.

(keress rá a neten,- csak városokban szokott ilyen lenni)

Sőt, tartanak rendszeres foglalkozásokat is.


(ennél "olcsóbbat" nem tudok, ...max. ha suliba jársz, ott is van iskola pszichológus, - ha az iskolád megengedheti magának -, tőle kérj közvetlen tanácsot)

2017. márc. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

6.os


Az orvos olyat papírt is aláírattathat, hogy:

"SAJÁT FELELŐSSÉGÉRE TÁVOZOTT".

Ezzel ki is lépett onnan, attól a pillanattól.

Nem kell orvosi engedély, ha úgy dönt menni akar, elengedik.

2017-ben is ez még a szabály. (tudtommal)

2017. márc. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

#8

És az nem az orvos döntése ,hogy kiadja azt a lapot ,vagy szükségesnek ítéli a további kezelést?Igazságügyi orvosi szakértőt kell hívniuk ha a páciens távozni szeretne de az orvos nem látja úgy sztem.De lehet rosszul tudom.

2017. márc. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Az orvos itt másodrangú szereplő, kedves 9-es.

Ő csak a dolgát végzi. (ez esetben)

/A páciens akarata szerint./

S, ha nem írná meg a lapot a doki, simán kisétálnék és otthagynám. Tartsa meg jobb időkre a tiszta lapot.

Így 1db papírral kevesebb a kukába, és a környezetvédők tapsikolhatnak örömükben :D

2017. márc. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!