Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha úgy döntök, hogy nem látom...

Ha úgy döntök, hogy nem látom hasznosnak a pszichiátriai kezelésem a kórházban, önként távozhatok? Milyen következményei vannak?

Figyelt kérdés

Bekerültem önbántalmazás miatt, de az orvosok nem is foglalkoznak velem, reggel és este 1-1mg Frontint kapok, amit otthon is be tudnék saját magam szedni. A kórházi körülményekről nem is beszélve. Ha megmondom az orvosnak, hogy haza akarok menni, mivel jár a dolog?


Okoskodást nem szeretnék kérni, csak intelligens válaszokat. Köszi.


2017. márc. 18. 09:29
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
"S, ha nem írná meg a lapot a doki, simán kisétálnék és otthagynám" Aha,ez egy zárt osztályon csak így megy :) Nem ugyanarról beszélünk szerintem,vagy én értettem akkor félre a kérdésben felvázolt szitut.
2017. márc. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Bocs, szó nem volt Zárt osztályról.

Nem csak zárosztály van.

Talán kérdezzük meg a kérdezőt, hogy Ő zárt osztályon van e? (szerintem nem)


Ebben igazad lehet. (mert ez fontos)

Ha a hozzátartózóinak elenged egy telefont a kérdező. Bemennek érte és elhozzák. (amennyiben beszámíthatatlan)

(a kérdező azt írta: "Ha úgy döntök".

Tehát nem a doktor dönt, hanem a páciens.

Különben nem így tette volna fel a kérdést.


A gyógyszerezéséből és az, hogy nemigen foglalkoznak vele (plusz még ide is ír), az azt jelenti (nekem), hogy tudatának birtokában van, felelősségben és döntőképes állapotban.

A doktor úr akkor hiába erőszakoskodna.

(már pedig egy orvos ilyet nem tesz, csak a nagyon súlyos az eset)

Max. javaslatot tehet, vagy lebeszélheti arról, menni még ne menjen.


Ha hülyeséget írtam, a kérdezőt kérdezem, hogy hol tévedhettem amikor választ írtam?

(zárt osztályon van e. vagy sem?

Ő dönthet e, hogy marad, vagy elvették ezt a jogát?)

2017. márc. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Ha bíróságilag nem lettél kényszerkezelésre ítélve, főleg ha magadtól mentél be, akkor saját felelősségedre távozhatsz, miután aláírtad az erre vonatkozó papírokat.
2017. márc. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Az,

1,4,7,8,10,12 én voltam, és egyetértek a 13-assal.


Érdekelne, hogy a kérdező szabadúszó-e (hogy így fogalmazzam), vagy zárt osztályos-e?

(tippelek, hogy nem zárt osztályos, tehát akkor bármikor távozhat, akár zárójelentés nélkül is, ha úgy tetszik neki)

Gondol egyet, csomagol és bye.

- Nem kapta meg amit várt.

Akkor számára mit ér az egész látszat terápia?


De az tényleg nem mindegy, hogy zárt osztályos-e.

2017. márc. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

Hogy a fészkes fenébe lehetne zárt osztályon, amikor bejegyzést írt ide?! Zárt osztályon nem nyomoghatsz kütyüt, ott elvesznek mindent, még egy tollat is csak igen nehezen tarthatsz magadnál. Szóval a zárt osztályt nyugodtan kizárhatjuk.

Ezen felül pedig, ha elmúltál 18 éves, kérdező, és nem vittek, hanem mentél (nyilván mentél, mert akit visznek, az a zártra kerül), akkor egy kopogtatásba, és egy kijelentésbe kerül, meg persze egy aláírásba, és bármikor távozhatsz.

2017. márc. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Istenem ennyi okoskodó faxt,én speciel bementem rögtön kórházba mikor végre elhatároztam magam ,hogy kivizsgáltatom magam.szeged pszichiátria.zárt osztály!!! értsd nem közlekedhetsz kedved szerint amíg ki nem engednek,ha úgy látják kapsz kimenőt de rád küldik a zsarukat ha nem mész vissza!!Telefon,tablet mégis mi a francért ne lehetne nála,volt az ott is mindenkinél!

Azzal kezdődik a felvétel ,hogy aláíratnak veled egy lapot miszerint elfogadod a kezelést!!Onnantól kezdve ha ezt aláírtad nem úgy megy a dolog ,hogy hú bocsesz meggondoltam magam.Én tapasztalatból beszélek jó lenne aki csak okoskodik befogná!

2017. márc. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Nem zárt osztályon vagyok, hanem nyílt/gyógyszerbeállító osztályon, ahol napi két viziten, három gyógyszerosztáson és baromi szar kaján kívül nincs semmi program, mindenki azt csinál, amihez kedve van. Semmi segítséget nem látok az egészben, így 5.nap után sem.
2017. márc. 20. 15:28
 18/30 anonim ***** válasza:
0%
Te meg kérdező ha még mindig nem sikerült annyi agyat növesztened,hogy nem az orvosoddal beszéled ezt meg hanem itt a gyk-n akkor szerintem jó helyen is vagy ahol vagy.viszontlátásra.Bakker az emberek nagy része tényleg hülye mint a föld.
2017. márc. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
0%
***az orvosoddall beszéldd meg! (Javítva)
2017. márc. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Valóban. Neked is biztosan azért van 57%-os értékelésed. :)
2017. márc. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!