Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyire vélitek hasznosnak...

Mennyire vélitek hasznosnak az influenza elleni oltásokat? Meddig kell várnia az embernek a kigyógyulás után, hogy beolthasák?

Figyelt kérdés

Az influenzáról tudom, hogy csúnya dolog, mivel folyton mutálódik, emiatt sem 100%-os az oltás ellene, de azért érdekel, hogy mi nektek, ismerőseiteknek a tapasztalata, véleménye róla.(Pozitív, negatív)

Én életem legrosszabb influenzáján küszködöm túl magam. Öt napig ágyhoz voltam kötve, csak a szükséges dolgokat és a tusolás általi "kiégetést" bírtam csinálni(Amitől fél óráig nem szédültem legalább...). Közben elment a hangom, rémálmaim voltak, miközben alig bírtam aludni(azt is csak háton), majd hétvégére előjött a hurutos köhögés és még más gondok. A héten az orvosom azt mondta, hogy majd jövő héten meglátjuk...

Második hete vagyok legyengűlve és ez eléggé megilyesztett, mivel nekem, mégha lázam is volt, nem voltam ennyire ki tőle. Egy hét(!se!) kissebb lázas reszketés meg legyengülés, majd a következő héten már csak az orromat fújogattam, esetleg ment a hasam, de életerőm már valamennyi volt, valamint ha nem is éreztem magamat egészségesnek, nem szédültem ülve meg ilyenek.

Valami hiányozhat a szervezetemből? A környezetemben én vagyok az egyik legegészségesebben táplálkozó személy(mindenevőként... illetve az aszkorbinsav, Béres-csepp szedését is megkezdtem plusz védekezésnek, de hiába). Ezért is érdekel, hogy ti tapasztaltatok e komolyabb/bármi féle immunitást a kórokozókkal szemben.



2018. okt. 11. 15:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Anno 1x beoltattam magam, abban az évben többször voltam beteg, mint előtte.
2018. okt. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

Gyenge az immunrendszered, azt kellene megerősíteni. Engem elkerülnek a betegségek, mióta nem eszem húst (és tejet sem iszom). Előtte azért minden télen volt egy-két kisebb megfázásom, de azóta talán összesen egy az 5-6 év alatt. Multivitamint a téli időszakban szedek, akkor is csak kb. minden másnap. Az oltásokat messziről kerülöm. Egy ismerősöm nagymamája még a 80-as években néhány nappal egy sima influenza elleni oltást követően halt meg. De lehet, hogy csak véletlen, és ennek nincs semmi köze hozzá:

https://www.youtube.com/watch?v=3GmE7UvZccw

[link]


ui.:

* legyengülve

* megijesztett

* még ha

* kisebb

* tapasztaltatok-e

* bármiféle

2018. okt. 12. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!