Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen ötletek,eszközök...

Milyen ötletek,eszközök vannak, amelyek megkönnyíthetik az életem?

Figyelt kérdés

Lehet ez akár egy gazdaságosabb , vagy hatékonyabb, vagy környezettudatosabb eszköz, gép, ötlet.

Egyedül élek férfiként és minden házimunka rám vár.Sokszor nehezen tudom beosztani az időmet hogy a feladatok is 100%-osan el legyenek végezve, de mellette azért legyen szabadidőm is.

Szóval keresek egy praktikus időbeosztást, amivel hatékonyabb tudok lenni a házimunkában,mondjuk kevesebb időmbe kerül,olcsóbb,vagy esetleg környezetbarát.Valamelyik a 3 közül,vagy akár 3 in 1 :)

Nemrég lecseréltem a porszívómat vezeték nélküli álló aksisra.Ez pl. tökéletesen bevált.Sokkal kényelmesebb és gyorsabb is.



2021. dec. 10. 19:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
69%

Takarítónő!

Egyedülállóként a rendre nagyon könnyű figyelni, a takarítást pedig bízd egy takarítóra.

Olyan gép, eszköz nincs, ami helyetted megcsinál valamit.

Tök jó dolog ez az aksis porszívó, amit írtál, de azt is meg kell fognod… érted!? 🙂

2021. dec. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
68%
Mosogatógép és takarítónő
2021. dec. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%

Nem kell takarítónő szerintem.


Egyedül vagy, gondolom annyira figyelsz h saras lábbal nem trappolsz vêgig a lakáson. Egyből elmosogatsz nem gyűlik fel. Port hétvégente letörlöd, wct hetente tisztítod stb

2021. dec. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%
robotporszívó még jobb!
2021. dec. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Hát férfi vagyok,de bántaná a szemem ha egy takarítónő csinálná...mert akárhogy csinálná nem lenne számomra tökéletes munka.Elég precíz és alapos vagyok :)

De egyébként tehernek nem teher a takarítás...bármit megcsinálok és feltalálom magam bármilyen helyzetben.Csak állhatna mellette mondjuk 36 órából 1 nap,és akkor mindenre jutna időm.

Van mosogatógépem,sose használtam.Egyedül vagyok,nem csinálok nagy kupit,nem halmozom fel a mosatlant,1 tányérért meg egy pohárért villáért nem indítom el.Ahogy eszek utána már mosogatok is kézzel.

2021. dec. 10. 19:48
 6/22 A kérdező kommentje:

#3

Igen,ezeket így csinálom..van egy jól működő rendszerem.Csak most szeretném még jobbá tenni,alakítani,formálni...hogy több időm legyen,vagy esetleg valamiben váltsak környezetbarát dologra.

2021. dec. 10. 19:50
 7/22 anonim ***** válasza:

NÉzd meg, ez a módszer jó lenne-e neked...

[link]


Én inkább nekiállok egyszer, és megcsinálok mindent - mintsem minden nap "valamit" (még ha kevés is) takarítsak....

2021. dec. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Van sok oldal, videó ahol találsz természetes tisztítószereket. Van egy műsor " tiszta a lakásod?" Itt rengeteg természetes dolog van, bár kb csak szódabikarbónát meg ecetet használnak 50 éves penészt, koszt lehozzák vele én meg a sanytollal nem tudom leszedni 😂
2021. dec. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

#7

Igazából ezeken túl vagyok,mert a lehető legprecízebben és legésszerűbben próbáltam összeállítani a rendszerem.És jó ideje működik,mindig formáltam,alakítottam jobbá tettem.A leírásban sajnos nem találtam olyat,ami még jobbá tehetné.

#8

Igen,ezekről már én is olvastam.Én mosószódát használok és ecetet.

2021. dec. 10. 20:05
 10/22 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem adsz lejjebb az igényeidből, nem lesz kevesebb a munka. Megéri ez neked? Ha igen, csináld! Ha valójában pótcselekvés, akkor gondold át, mivel nem akarsz szembenézni? Mi hiányzik az életedből? Ami fontosabb, mint a patikatisztaság. Kezdj ezen dolgozni, a mániás takarítást meg építsd le.
2021. dec. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!