Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért nem illatosak a mosott...

Miért nem illatosak a mosott ruhák?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Samsung WF60F4E0W0W elöltöltős mosógépünk van, augusztusban kaptuk a párommal, amikor összeköltöztünk. A gép már akkor sem volt új, kb. 4 éves. Elvileg nincs baja, azonban nagy probléma számomra, hogy minden erőfeszítésem ellenére, egyáltalán nincs illata a kismosott ruháinknak. Kezdő háziasszonyként nagyon bánt, hogy nincs a lakásban finom öblítő illat és a ruhákban nem hogy 1-2 hétig, de 1-2 napig sem marad meg bármilyen jó minőségű öblítő. Olyan tanácsokat kérnék, amik további próbálkozásra sarkallnának, ugyanis emiatt nem szeretnék megválni a géptől.


Az alábbiakkal próbálkoztam:

-95 fokon ecetes üres mosás

-szűrők kitakarítása

-drága mosószerek, öblítők (nem hígítom már és így sincs illat)

-utolsó öblítésnél teszem bele az öblítőt, hogy ne mossa ki az illatot.


Most már azon gondolkodom, hogy valamit én rontok el. Ti mennyi öblítőt és mosószert tesztek egy nagy adag ruhához? A folyékony mosószer és a mosóGÉL között van bármilyen különbség?


Előre is köszönöm szépen a hasznos tanácsokat.



2020. ápr. 28. 16:45
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
A viz kemenysege is megerne par szot. Ha nagyon kemeny a viz, a szovetek "ridegek" lesznek es nem veszik fel az illatot. Kemeny vizzel a koszt is nehezebb kiszedni a ruhakbol.
2020. máj. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a további hasznos tanácsokat és őszintén írom, hogy jófejek is vagytok, hogy ennyi ötletet adtok. :)

Most ez az illatmánia engem is elért, ahogy az egyik kommentelő írta, tényleg lehet ez ilyen női mizèria mosásnál. :D Sőt, még azzal is egyetértek, hogy nem egészséges ez a sok illatanyag, kemikália, de sajnos a házimunkák közül ebbe most úgy belemèlyedtem, hogy nem adom fel. :D Nekem valahogy olyan jó érzés, ha tudom szép rend van a lakásban és mèg a tiszta ruhák is illatoznak kiteregetve. Azt tudni kell, hogy nekem a szüleim erős dohányosak és mikor elköltöztem otthonról, nagyon vártam hogy teljesen külön háztartásban füsttől mentesen moshassak. :) Én nem cigiztem soha és most lehet emiatt is kísérletezem ennyire az illatokkal.

A trisót is megnézem, még azt sosem használtam. Úgyis kell tisztítani a gépeket belülről, úgyhogy a következő takarítás majd nem ecettel, hanem trisóval megy.

Egyébként az egyik kommentelő válaszára reagálva, valóban érdekes, hogy van akinek az új gép sem hozza azt az elvárt öblítős illatot. Az Indesitekre eddig ebből a szempontból pozitív visszajelzést kaptam, hogy azokban illatos lesz a ruha, de lehet ez csak egy furcsa véletlen.

A gép "megtömèse" azért elő-előfordult nálam is, de mostmár kellően odafigyelek, hogy ne tuszkoljam be. 6 kg-os a gép amúgy.

2020. máj. 14. 18:28
 33/35 anonim ***** válasza:

Ecettel ne "moss"! Semmi értelme. A gépben nincs vízkő, hanem mosószer-lerakódás. Főleg az elöltöltősök abszolút hozzáférhetetlen dobcsillagján, hátul.


A trisót háztartási boltban, 1 eurósban 400Ft körül találsz. Foszfát, azaz színtiszta mosószer minden marketinghuncutság nélkül.


A szagosítást így már értem, de tényleg hagyd el az öblítőt. Tényleg semmi mást nem csinálsz, csak a tiszta ruhát összekoszolod vele és a hideg öblítővíz hatására belefagy a ruhába. Gyakorlatilag koszosan szeded ki.

A nőket szó szerint az orruknál fogva megvezetik.


A felültöltős indesiteknek kriminális az adagolókialakításuk azzal a tetőre szerelt takaríthatatlan vacakkal. Ezért is rohad el a tetejük. Az electrolux-féle megoldás fényévekkel sokkal, de sokkal jobb!

2020. máj. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

"azzal a tetőre szerelt takaríthatatlan vacakkal. Ezért is rohad el a tetejük"

Az eloltoltos Indesitnel pedig az ust ossze van hegesztve, nem bonthato, ha csapagyas lesz a gep nem uszod meg ~15 eft-bol a csapagycseret, hanem uj gepet kell venned. Az Indesit gep nagyon jo, amig nem rohad vagy kotyog. Utana viszont kuka, en sem elol sem felultoltosben nem ajanlom.

2020. máj. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag márkától függetlenül már mindegyik ragasztott műanyagüsttel van összetákolva.
2020. máj. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!