Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért nem illatosak a mosott...

Miért nem illatosak a mosott ruhák?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Samsung WF60F4E0W0W elöltöltős mosógépünk van, augusztusban kaptuk a párommal, amikor összeköltöztünk. A gép már akkor sem volt új, kb. 4 éves. Elvileg nincs baja, azonban nagy probléma számomra, hogy minden erőfeszítésem ellenére, egyáltalán nincs illata a kismosott ruháinknak. Kezdő háziasszonyként nagyon bánt, hogy nincs a lakásban finom öblítő illat és a ruhákban nem hogy 1-2 hétig, de 1-2 napig sem marad meg bármilyen jó minőségű öblítő. Olyan tanácsokat kérnék, amik további próbálkozásra sarkallnának, ugyanis emiatt nem szeretnék megválni a géptől.


Az alábbiakkal próbálkoztam:

-95 fokon ecetes üres mosás

-szűrők kitakarítása

-drága mosószerek, öblítők (nem hígítom már és így sincs illat)

-utolsó öblítésnél teszem bele az öblítőt, hogy ne mossa ki az illatot.


Most már azon gondolkodom, hogy valamit én rontok el. Ti mennyi öblítőt és mosószert tesztek egy nagy adag ruhához? A folyékony mosószer és a mosóGÉL között van bármilyen különbség?


Előre is köszönöm szépen a hasznos tanácsokat.



2020. ápr. 28. 16:45
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

90 fokon csinálj üresen egy domestosos mosást.

Az ecet nekem sem vállt be.

2020. ápr. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
36%
Ja és ne használj csak hígított öblítőt, vagy semmilyet se, mert az büdösödik be a gépben, a maradék.
2020. ápr. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:

Első, domestosszal hogy mosol? Folyékony mosószer helyére?

Nem lesz domestos szaga utána a kövi mosásnál a ruháknak?

Ez jól hangzik, takarításképp bedobnám. :)


Kérdező, én az öblítőt mindig a saját kupakjával mérem, tele adag ruhához egy kupak (koncentrátumból).

De te higításról beszéltél, jól értem, felöntöd vízzel az öblítőt? Mert akkor itt lesz a gond szerintem.

Illetve (ez csak egyéni vélemény) szerintem a folyékony mosószerek is sokat rontanak a dolgon, azokkal én is mindig állottnak éreztem a ruhákat. Próbáltál port, kapszulát, egyebet? Akkor sem szagosak?

2020. ápr. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:

Több oka is lehet:

1: sokkal több mosószert és öblítőt használsz mint amennyi valóban kellene (a több itt nem jobb, sőt..!)

2: vannak olyan mosószerek, ilyen például az Ariel, porban, gélben, és kapszulában amiknek elnyomhatatlan az illatuk,

3: nem csak szín, hanem anyag szerint is válogasd a ruhàkat. Tudom, hogy ez nagy pazarlás és nem is minden esetben kivitelezhető, de én mióta farmert nem mosok együtt pólókkal ez megszűnt (mármint a savanyú, kellemetlen szagú ruhák.

4: a mosógép ott is lehet koszos ahol nem látod, és nem tudod kitakarítani.


Minden esetben hagyd nyitva a mosógép ajtaját, akkor is ha már kiszáradt. Valamint a mosószer tartót gyakran tisztítsd, én magam sem gondoltam, hogy mennyi mosószer és öblítő tud lerakódni benne.


Illetve lehet még gond a száradással is. Hova és hogyan teregetsz.

2020. ápr. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat!

Nem szoktam felvizezni, azaz hìgìtani az öblítőt, sűrűn a flakonból öntöm a kupakjába, én is átlagban egy kupaknyit. A mosógép ajtaja mindig nyitva van, soha nem szoktuk becsukni a penészedès és gomba miatt, szeretnénk elkerülni. Nem szoktam túlönteni sem a tartály jelzèseinèl az öblítőt vagy a mosószert, olvastam hogy az is baj.

Azt én is észrevettem viszont, hogy a plüss anyagokon (Jyskes plüss anyagú pléd, köntös, plüss takaró) sokkal intenzívebben benne marad az illat, de a "sima" pamut anyagokon semmi. És hát nyilván pedig azokat hordjuk...

A tisztítószeres mosást még nem próbáltam.

Köszönöm a tippeket!


Folyamatosan olvasgatok a neten véleményeket és már attól tartok, hogy vagy túl régi a gépem, vagy egyszerűen csak ilyen. Anyósomnak Indesit van és az egyik baratnőmnek is, és mindkettőjüknek illatozó több hétig tartó frissek a ruháik. Lehetséges, hogy az Indesit tudja azt, amit az én Samsung gépem nem?

Nektek milyen márkájú a mosógépetek?

2020. ápr. 28. 20:14
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Felültöltős a mosogepunk kb 10-15 éves.

Mosoport használunk és silan arometherapy narancs-mangolia oblitojet.

Vettünk ilyen illat gyöngyöt asszem silan van otthon néha szorok néhány szemet mosogepbe de amúgy egy kis vaszony zacskóba rákok belőle a szekrénybe.

Plusz a Tomi illat párnát is használjuk.

Nekünk egész lakás illatozik amikor mos a gép.

2020. ápr. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Túl normálisan mos a géped. Ha egy ruha illatos mosás után, akkor abban maradt tisztítószer. Próbáld meg alacsony fordulattal centrizni.
2020. ápr. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!Igen, a barátom is azt mondja, hogy szerinte a mosógépünk csak teszi a dolgát és úgy kiöblìti a ruhákat, hogy azokban nem marad semmilyen illóanyag, de vegyszer sem...

Illatpárnát fogok tenni a szekrènyeinkbe, de továbbra sem adtam fel a küzdelmet az öblítő illatú ruhákért. :D Az alacsonyabb fordulatszámot pl még nem próbáltam, bár én mindent 800-as centrin mosok. Ha ennél is alacsonyabb lesz, akkor lehet tiszta víz marad a ruha, nem?

2020. ápr. 29. 19:58
 9/35 Miss Endzsi ***** válasza:
Mondjuk lehet már a centri előtt jól kimossa belőle.
2020. ápr. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:

Nekem is Samsung gépem van, bár újabb, 1,5 éves. Nekem minden tiszta és illatos, úgy, hogy minimális mennyiségű öblítőt használok.

Alacsony fokozatok ne centrizz, mert sokkal több víz marad a ruhákban ami be fog poshadni ha nem tud rendesen kiszáradni.

Szerintem belülről piszkos a géped, ott ahol nem látod. Teljesen szét kellene szedni, de a legjobb lehet, hogy egy új gép vásárlása lenne, tudom, hogy nem olcsó.

2020. ápr. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!