Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért nem illatosak a mosott...

Miért nem illatosak a mosott ruhák?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Samsung WF60F4E0W0W elöltöltős mosógépünk van, augusztusban kaptuk a párommal, amikor összeköltöztünk. A gép már akkor sem volt új, kb. 4 éves. Elvileg nincs baja, azonban nagy probléma számomra, hogy minden erőfeszítésem ellenére, egyáltalán nincs illata a kismosott ruháinknak. Kezdő háziasszonyként nagyon bánt, hogy nincs a lakásban finom öblítő illat és a ruhákban nem hogy 1-2 hétig, de 1-2 napig sem marad meg bármilyen jó minőségű öblítő. Olyan tanácsokat kérnék, amik további próbálkozásra sarkallnának, ugyanis emiatt nem szeretnék megválni a géptől.


Az alábbiakkal próbálkoztam:

-95 fokon ecetes üres mosás

-szűrők kitakarítása

-drága mosószerek, öblítők (nem hígítom már és így sincs illat)

-utolsó öblítésnél teszem bele az öblítőt, hogy ne mossa ki az illatot.


Most már azon gondolkodom, hogy valamit én rontok el. Ti mennyi öblítőt és mosószert tesztek egy nagy adag ruhához? A folyékony mosószer és a mosóGÉL között van bármilyen különbség?


Előre is köszönöm szépen a hasznos tanácsokat.



2020. ápr. 28. 16:45
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

Valóban nem olyan egyszerű mint sokan gondolják, hogy csak beszórja az ember a ruhákat azt kész. Vagyis lehet úgyis, csak annak más az eredménye...

Fehér ruhákhoz, törölközőkhöz nekem is csak a mosópor vált be. Akármilyen folyékony, vagy kapszulás mosószert vettem a fehérek elszürkültek, nem lett tiszták.

2020. máj. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

Más program választása? Esetleg benyomni a stop gombot, amikor az öblítős vízben vannak a ruhák és várni pár percet?

Egyébként nem csak a mosógép miatt lehet, a ruhák típusa is nagyon számít. Pamutban vagy farmerban hamer elillan, annyira kötöttek a szövetek. De ha puha plüsst vagy kötött pulcsit mosol ki, abban jobban megmarad az illat a szálak lazasága, elrendezése és felülete miatt.

2020. máj. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!

Jelenleg ott tart a kísérletezés, hogy kaptam egy Coccolino illatgyöngyöt és hétvégén azzal mostam két adagot. A dobba nem tettem túl sok ruhát, nem pakoltam tele, sötéteket mostam 2 órás mosási programon Eco módban. Alapból a dobba tettem a műanyag tartóba a folyékony Surf mosógèlt, mellé pedig a ruhák zsebeibe szórtam Coccolino illatgyöngyöt. Hagytam szépen mosni a gépet, majd az utolsó öblìtèsi fázisnál öntöttem az öblítő tartályba Lemor sárga Summer Breez öblìtőt (hìgìtás nèlkül). Mikor kimosott, ahogy kinyitottam a dob ajtaját, már éreztem, hogy intenzív lesz az illat, de ettől még nem dobok hátast, mert a lényeg az lenne, hogy benne is maradjon a ruhákba. Szobában teregettem, egész lakást bejárta az illatgyöngyök fantasztikus parfüm illata. Száradás után is megmaradt az illat, a nadrágok közül utcai hordás után is illatozik. Nálam ez most úgy tűnik be fog válni. Sajnos ez így nem olcsó mulatság, mert mind drága, amivel mosok. Viszont anyósom tanácsára a mosószerek közül ki fogok próbálni egy olcsóbbat (Tandil aldis), mert ő azzal mos és nagyon elégedett vele. Az illatgyöngy viszont nekem mostmár teljes szerelem lett, így biztosan újraveszem, illetve a Lenor gyöngyök is kipróbálásra fognak kerülni.

2020. máj. 13. 11:25
 24/35 anonim ***** válasza:

Mondjuk most, hogy írod, az eco meg mindenféle puccos programok is ronthatják ám az eredményt, mert ott mindenen spórol a gép, amin tud.

Ez is az okok közt lehet.

2020. máj. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

Az a legnagyobb baj, hogy 3 féle illatot keversz. A folyékony mosószer alapból illatos, teszel hozzá illatosított öblítőt, plusz teszel még bele egy harmadik illatú gyöngyöt.

Vagy legyen minden azonos (Lenornak vannak ilyen kollekciói), vagy csak egy féle illatot hasznàlj (vagyél valami kevésbé erős illatú mosószert, a Tomi pont ilyen, illatmentes öblítőt és úgy tedd bele a gyöngyöket). És egyébként nagyon nem egészséges ez a rengeteg szer a bőrnek, és nem mellesleg az orrnak sem.

Én is használok öblítőt, de a flakonra írt mennyiség felét. Így is érzem az illatot. Párom nem szereti az erős öblítőillatot, mostmár én sem. Ha illatot szeretnél használj inkább minőségi parfümöt. És a tiszta ruhának nem kell egyenlőnek lennie az illattal.

Az Eco program pedig csökkentett mennyiségű vizet használ, ami nem öblíti ki rendesen a vegyszert, illetve az öblítőnek nincs kellő mennyiségű víz a feloldódáshoz (nem tudtam szebben megfogalmazni..).

2020. máj. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Jaj, hagyjátok, majd leszokik az illatoktól. Én is ilyen öblítőbzi voltam 5 éve, amikor kezdtem én venni a szereket. Aztán fokozatosan rájöttem, hogy nem egészséges. Szerintem ezen a legtöbb nő átesik.
2020. máj. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

Tipikus... A géped belül dugig van trutyival, köszönhetően az első gazdának és a hektószámra öntött öblítőidnek a 40 fokos mosásokkal.


Vegyél 2db fél kilós trisót!


Előbb az egyik FELÉT öntsd a mosópor helyére, és ruha, öblítőszer nélkül indíts el egy 90 fokos pamutmosást! Ahogy kiengedte a meleg vizet, kapcsold ki a gépet, indítsd újra a zacskó másik felével, szintén 90 fokon. Ha tudod, szedesd le a mosási időt, mert nem az a lényeg, hogy órákig menjen a semmiért, hanem a trutyi oldódjon ki, és menjen ki a gépből. Harmadik körnél viszont a másik zacskót úgy ahogy van, teljesen öntsd bele és ezúttal hagyd teljesen végigmenni a 90 fokos pamutprogramot.


Azért kellett az első két hígabb verzió, mert a beragadt trutyiban levő mosószertől-öblítőtőtől habzani fog a gép! NEM a trisó habzik, hanem a gépben berohadt mosószer.


Utána pedig olvasd el a gép könyvét tisztességesen, és a mosószert, öblítőszert is úgy adagold ahogy rá van írva, ne öntd nyakon találomra! A ruhákat pedig szokd meg, hogy leméred mennyi szárazon, és ahhoz igazítod a mosószer mennyiségét.

2020. máj. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Teljesen korrekt válasz és gyakorlat. Tanácsolom minden nagyrabecsült, mosni nem tudó NŐnek!
2020. máj. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

"Lehet egyébként, hogy kicsit túl is pakolom a gépet, erre vonatkozó infókat is szívesen veszek. :)"


Ahogy írtam az előbb, vegyél egy bőröndmérleget, azzal könnyen le tudod mérni. A túlpakolás leggyakrabban úgy történik hogy a 2,5 kiló ruhához 4 kilónak megfelelő mosószert és szagosítót öntesz.


A klasszikus beletaposásos túlpakolással meg az van, hogy a ruha nem tud a dobban sulykolódni, azaz dobálódni, csak forog forog forog. Ami a szélén van az nagyjából tiszta lesz, de a közepén még víz se nagyon éri. Elöltöltőseknél lehet is látni jól. A ruhának mosáskor görögnie-keverednie kell a dobban, ez nagyon fontos. A ráírt marketing-pamutmosási kapacitásból 1,5 kilót vonj le és megkapod a valódi értéket.

2020. máj. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

A vadiúj, nem koszos gépünkben se lesz olyan illatos, mint ag előző, tobb mint 10 evesben.

Szoval nem mindig megoldas szétsikálni a gépet.


En se birom a túlzott oblitoillatot amugy, szobaban foleg nem. Meg amugy akkor se, ha mellettem all valaki.

Keveredik a parfümmel is akkor mar kb...


Pár gyongy lehet a megoldas max szerintem is.

2020. máj. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!