Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért nem illatosak a mosott...

Miért nem illatosak a mosott ruhák?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Samsung WF60F4E0W0W elöltöltős mosógépünk van, augusztusban kaptuk a párommal, amikor összeköltöztünk. A gép már akkor sem volt új, kb. 4 éves. Elvileg nincs baja, azonban nagy probléma számomra, hogy minden erőfeszítésem ellenére, egyáltalán nincs illata a kismosott ruháinknak. Kezdő háziasszonyként nagyon bánt, hogy nincs a lakásban finom öblítő illat és a ruhákban nem hogy 1-2 hétig, de 1-2 napig sem marad meg bármilyen jó minőségű öblítő. Olyan tanácsokat kérnék, amik további próbálkozásra sarkallnának, ugyanis emiatt nem szeretnék megválni a géptől.


Az alábbiakkal próbálkoztam:

-95 fokon ecetes üres mosás

-szűrők kitakarítása

-drága mosószerek, öblítők (nem hígítom már és így sincs illat)

-utolsó öblítésnél teszem bele az öblítőt, hogy ne mossa ki az illatot.


Most már azon gondolkodom, hogy valamit én rontok el. Ti mennyi öblítőt és mosószert tesztek egy nagy adag ruhához? A folyékony mosószer és a mosóGÉL között van bármilyen különbség?


Előre is köszönöm szépen a hasznos tanácsokat.



2020. ápr. 28. 16:45
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

Illetve még azt nézd meg, nem-e szívja be a gép már a mosás elején az öblítőt. Lehet, hogy eldugult a tartályban valami.

Ne szomorkodj emiatt, mindent jól csinálsz, tiszták a ruháitok ez a fontos :)

2020. ápr. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha konkrétan nem büdösek a ruhák, akkor nem a mosógép okozza. Ha szimplán csak nincs illata, akkor nem lehet a háttérben a mosógépben pangó valamilyen lerakódás.

Nem pakolod túl esetleg a gépet? Vagy kevés ruhával is ez történik? Minden programon? Nincs extra öblítés beallitva esetleg?

Silan aromatherapyt én is csak ajánlani tudom egyébként.

Ha semmi nem működik, akkor ilyen a gép.

2020. ápr. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
30%
A koronavírus első tünetei küzé tartozik a szaglóképesség elvesztése...
2020. ápr. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:

Én Silan Supremet használok, amíg nem szárdnak meg a ruhák addig nagyon jó illata van. Szárazon már kb semmi.

A Lenor nagyon tartós, de az évek alatt annyira meguntam, hogy ha megérzem valakin a kék Lenort már akkor hányingerem van.

2020. ápr. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm hogy adtok tanácsokat! :)

A szaglásommal nincs semmi baj, tökéletesen működik, én már egy kicsi öblítő illatnak is örülnék, de sajnos még annyi sincs. :D

A ruhák nem büdösek egyáltalán, csak nem öblítősek. Mielőtt bárki fèlreértenè, nem azonosítom a tiszta ruhát az öblítő illattal és megszállott sem vagyok, egyszerűen csak szeretném, hogy legyen a közös otthonunkban egy "mi" illatunk, ami belengi a lakást. :)

Most azzal próbálkozom, hogy a mosószert abba a kis műanyag adagolóba teszem a dobba, onnan úgy látom sokkal jobban habosodik mosás közben a ruha, illetve az öblítőt továbbra is megpróbálom az utolsó leengedés előtt beleönteni az öblítő rekeszèbe.

Meggyőztetek az Aromatherapy öblítővel, ha elfogy a jelenlegi Sárga Lenor (summer breeze), akkor az lesz a következő. :)

2020. ápr. 30. 19:12
 16/35 A kérdező kommentje:
Lehet egyébként, hogy kicsit túl is pakolom a gépet, erre vonatkozó infókat is szívesen veszek. :)
2020. ápr. 30. 19:13
 17/35 anonim ***** válasza:

Azt nem szabad. Nem tudja őket átjárni rendesen a víz, plusz nagyon gyűrődtek lesznek.

Én maximum félig rakom a dobot. Ezek a mosógépek már nem úgy működnek mint a 20 évvel ezelőttiek, hogy adott programhoz be van kalkulálva mennyi vizet szívjon. Ezekben már van érzékelő, folyamatosan töltögetik fel vízzel. Ezért engedem meg én is magamnak, hogy fél adag dobbal mossak, mert csak annyi vizet fog felvenni amennyi szükséges.

Valamint még egy nagy tévhit: a mosási kapacitás csak a pamut programra vonatkozok, csak ezt nem emelik ki sehol. Ha van egy 8 kg-os géped a 8 kilót csak a pamut programra teheted be. A kímélő, gyors, egyéb programokhoz már csak a felét.

Ez nem is a vízfelhasználás miatt lényeges, nyilván azért is, de most legfőképp arra gondolok, hogy szerintem 8 kg szennyest, még ha nem is koszos, csak éppen volt rajtunk a ruha, akkor sem lehet kimosni 30 perc alatt. Én is próbáltam régen a rövid programot, de volt, hogy sikosak voltak még a ruhák, mert 14-15 perc alatt amennyi az öblítésre jut (egy rendes programnál kb 10 perc egy öblítési fázis) nem lehet rendesen kiöblíteni.

Próbáld meg, hogy nem teszed teljesen tele a dobot :)

2020. ápr. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

"Valamint még egy nagy tévhit: a mosási kapacitás csak a pamut programra vonatkozik, csak ezt nem emelik ki sehol."


Azért nem mondanám, hogy nem emelik ki, legalábbis a miénkbe programonként le van írva, hogy melyikbe hány kiló mehet. :)

De a felvetés jogos, ez is lehet gond.


Kérdező, fent a kérdésben folyékony mosószert írtál, mosóporral nem próbáltad? Ugyanez az eredmény? Esetleg kapszulával? (Persze öblítőt nem elhagyva.)

2020. ápr. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

A használati útmutatóban írják természetesen, de mondjuk egy reklámban, hirdetésben nincs róla szó.

Én a kapszulát nem ajánlanám, nem tudod rugalmasan adagolni, ha kevesebb ruhát mosol nem tudsz belőle kevesebbet tenni. A mosópor viszont hatékony, én fehér ruhákhoz csak azt használok. Semmi sem űbereli :)

2020. ápr. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

Az ember nem is gondolná, hogy a mosáshoz is kell prkatika, amelyet utána meg lehet osztani egymással.

Akkor leírom én is, hogy hogyan csinálom. Teljes adag mosáshoz mosókapszulát használok, ebből nekem az Ariel tetszik jobban. A teljes adagnál se pakolom teljesen tele a dobot. Valahogy érezni lehet, ha már túl sok a ruha. Fehérekhez por állagú, fehérítő hatású mosószert használok. És van itthon folyékony mosószer is, ha fél adagot mosnék színesből. Mindehhez silan aromatherapy öblítő, abból is a narancsolajos és magnóliás a kedvenc.

2020. máj. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!