Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Aki hetente egyszer mos hogy...

Aki hetente egyszer mos hogy csinálja?

Figyelt kérdés
Mi ketten vagyunk a férjemmel. Vagy mindennap mosok, vagy 2 naponta 2-3 adagot. Összejön egy héten: 1 adag törölköző, 1 adag ágynemű, 1 adag színes, 1 adag fekete, 1 adag sportruházat, 1 adag kutyázós ruha, 1 adag ing, 1 adag farmer, és ezek mellé mindig van valami extra, például ágytakaró, konyharuhák, díszpárnák, takarók, paplan stb. 5 kg-os kapacitású gépem van.
2020. ápr. 25. 16:44
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
65%

Én mondjuk délelőtt óta gondolkozok, hogy egy kutyasétáltatástól mégis miért lenne tiszta "kutyanyál, por, szemét", vagy egyéb kosz a ruhám? :D

Nem koktélruhában szoktam kivinni a kutyát nyilván, de úgy igazság szerint nem szoktam koszos se lenni, ugyanúgy a cipőtalpamat használom arra hogy érintkezzek a talajjal, a kutyám pedig nem akar elfogyasztani engem. Nekem nem jár nagyobb kosszal, mint pl. munkába menni.

2020. ápr. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
15%
Segítek kicsim, ne gondolkozz tovább. Azért lesz koszos a ruhám kutyasétáltatáskor mert egy 80 kilós német dogom van nem egy padló cirkálóm. Aki ha megindul, kb 3 perc után nyálas, hentereg a fűben utána úgy bújuk hozzánk. De ahogy tanácsolták itt, majd beteszem egy zsákba és 3 nap múlva előveszem újra. Lol :D
2020. ápr. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
66%
Nekem is volt német dogom, most egy kuvaszom van. Szerinted csak te érzed azt, hogy ez valami privilégium az eszetlen különmosásra.
2020. ápr. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
0%
Tudjátok mit? Nyertek a minden összemosósok. Van egy szint ami alá nem süllyedek, és ez már kezd az lenni. További jó kötöszködést mindenkinek!
2020. ápr. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
52%

#32

Ja, nekem az eddigi kutyáim nem voltak extra jólneveltek, de azért tudtak normálisan viselkedni. Így érthető.

2020. ápr. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
75%
Itt egyedül te süllyedsz "egy bizonyos szint alá" a kicsimezéssel.
2020. ápr. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
100%
A 32-es valami burzsuj.
2020. ápr. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
57%

És még én hittem azt, hogy sokat mosok :D


Elindítunk heti 2 színeset, 1 fehéret, 1 törölközős és egy ágyneműs töltetet. De ez még így is csak 5 adag egy héten, és sokszor nincs is tele, pedig mi is minden nap átöltözünk..kutya is van, és hárman vagyunk.


Az ágyneműset csak 30 perces programra teszem, nem koszos, csak fel kell frissíteni..

Használok hozzá antibakteriális öblítőt, így tökéletesen elég neki ennyi.


Az ágytakarók, díszpárna huzatok, stb azok ugyanez, egy 30 perces programra bedobom, seperc alatt kint is van, ezt nem veszem bele a szokásos mosásba..

2020. ápr. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
57%
ja, és én a feketéket általában a színessel mosom, csak teszek hozzá színfogót.
2020. ápr. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:

Világos-színes-fekete. Kb ilyen bontásban. Színfogót használok, és mindent kifordítva mosok.ha valami nagyon macerás (pl. selyemblúz) azt kézzel mosom. Amit úgy gondolok,hogy fog, azt totálisan külön,esetleg azonos színűvel.

De szerintem már lassan túlragozzuk, mindenkinek egyéni a mosási technikája, esetleg ötletet lehet meríteni. De annyi mindentől függ a kialakult szokás, hiszen abban a családban ahol pl. fizikai munkát végez a férfi, ott egyértelmű,hogy az olajos, piszkos ruhát csak külön, az inges pasiknál szintén más. A hőfok is változó.


Én pl. tegnap nagytakarítottam egy szobát. A függönyök mellé simán betettem az éjjeli szekrényen lévő fehér kisterítőket, a plédeket viszont a nagy méretük és vastagabb anyaguk miatt egyesével, + az ágytakarót is.


Jól kirázok előtte mindent, portalanítva teszem a mosógépbe. Színfogó mellé, a függönyöket függönyfehérítővel/öblítővel mosom.

2020. ápr. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!