Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Aki hetente egyszer mos hogy...

Aki hetente egyszer mos hogy csinálja?

Figyelt kérdés
Mi ketten vagyunk a férjemmel. Vagy mindennap mosok, vagy 2 naponta 2-3 adagot. Összejön egy héten: 1 adag törölköző, 1 adag ágynemű, 1 adag színes, 1 adag fekete, 1 adag sportruházat, 1 adag kutyázós ruha, 1 adag ing, 1 adag farmer, és ezek mellé mindig van valami extra, például ágytakaró, konyharuhák, díszpárnák, takarók, paplan stb. 5 kg-os kapacitású gépem van.
2020. ápr. 25. 16:44
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
91%

Ha kifejezetten a kérdésedre keresed a választ, hogy hogyan mos más kevesebbet: úgy, hogy nem váltja olyan gyakran a holmiját. Ha szeretnéd kevesebb munkával megúszni (és a környezetet is kevésbé terhelni), akkor gondold meg, mi az, amit nem kéne ilyen gyakran váltani.


Törölköző szerintem simán jó egy hétig. Kéztörlő egy napig, esetleg kettő-három napig, ha nem lenne home office. Viszont éppen a home office miatt ruhából kevesebb fogy, egy rend itthoni ruhát napokig tudok használni. A boltba menőset egy dobozban tárolom, azt is nyugodtan föl lehet venni újra (ha véletlen vírusfertőzött lenne, az úgyis elpusztul, mire újra megyek a boltba). Ágynemű, amíg nincs meleg és nem izzadunk meg éjszaka, két vagy három hétig. Kutyázós ruha - attól függ, de szerintem itt is opció több napig vagy egy hétig ugyanazt hordani. Sportruházatnál én csak a fölsőt mosom minden alkalom után, a nadrágba nem izzadok bele (ez alkati kérdés is).


Másrészt én nem csinálok ennyi csoportot. Színes és fehér mosás van, utóbbiba teszek világos színűeket is.


De persze úgy csinálod, ahogy neked tetszik. De mindenképp érdemes elgondolkodnod rajta, hogy mit nyernél azzal, ha lemondanál a sok mosásról, és megérné-e neked.

2020. ápr. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 senior10 ***** válasza:
95%

A szomszédban lakott egy pár akinek 5 gyereke van, csecsemőtől olyan 7-8 évesig. ez 7 fő. na kb ők mostak ennyit. Gondolom most is csak már elköltöztek.

Nem kell mindent egy használat után egyből a szennyesbe dobni ennyi. Ágynemű például az őszi-téli-kora tavaszi időszakban amikor nem izzad meg az ember akkor simán jó két-három hétig is. Nyáron nyilván más, akkor értelemszerűen sűrűbben mossa az ember. ugyanez igaz az otthoni ruhára azt sem kell feltétlen naponta cserélni, a elmenős utcai bevásárlós ruhákat szintén felesleges egy használat után mosni.

2020. ápr. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
24%

Kutyásnál más a helyzet (ahogy gondolom a kérdezőnél is), nekünk egy német dog él félig bent a hàzban, félig kint. Egy váltás ruhát egyszer lehet csak mellette felvenni. Nyilván mikor megjövünk valahonnan átöltözünk és úgy jön be a kutya vagy mi megyünk hozzá ki, de azt már itthoni ruhában. De a lényeg, hogy egy tiszta kuytaszőrös, poros, nyálas nadrágot én nem szívesen veszek fel másnap. Ahogy napi két zuhanyzás mellett egy törölköző sem húzza ki egy hétig.

Mindenkinek mások az igényei, a körülményei. Én szeretem a tisztaságot, és a tiszta ruhákat.

2020. ápr. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
46%
Mi ketten vagyunk és havonta csupán egyszer mosunk.
2020. ápr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
84%

Micsoda pazarlás ez amit csináltok! Csoda hogy nem fogyott ki még a víz a Dunából!


Minek naponta 5 nadrágot elpocsékolni. Ilyen tékozlást még nem is hallottam. Mi egy nadrágot bőven egy hétig elhordunk.

2020. ápr. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
14%

- túlhordják

- nem kutyáznak

- nem edzenek

- nem mossák a lakástextilt vagy annyira ritkán, hogy eszükbe sem jut beleszámolni

- nem számolnak bele dolgokat, nem jut eszükbe, pl. amit nem ők mosnak ki, hanem más.:))


Pl. rengetegen az autózás költségének csak a benzint veszik, és kihagyják belőle a vételárat, vizsgáztatást, kötelező biztosítást, súlyadót, parkolási díjakat, garázsbérlést, szervizelést....

2020. ápr. 26. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
46%
Két gyerekkel mosok napi 1-et, mióta homeoffice van. Háziállat, kert, direkt edzés nincs, bár tornázni, futkározni szoktunk naponta többször, de az nem egy edzőtermi leizzadós szint :) Törülközőből ill. ágyneműből, lakástextilekből váltásban kb. hetente jönne össze egy plusz adag, de ezeket nem külön mosom, csak szín és néha anyag (pl télen pulóverek) szerint kupacolok. Tehát heti 7-8x mosok. Régebben inkább 8-10 volt, de most jól elvagyunk fejenként egy mackónadrágban 2-3 napig. :)
2020. ápr. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
93%

Hát ezt nem tudom te hogy csinálod, hogy ennyit mosol 2 emberre. Mi is ketten vagyunk a párommal. Egy pólót mindenki 2x vesz fel, farmert 3x az hétvégén szennyes. Az alsóneműt azt egyszer ugyebár. Gyárban dolgozunk, hétvégén hozzuk haza a munkás ruháinkat. És mind a ketten sportolunk.

Tehát hétvégén a mosás: egy adag munkás, egy adag színes (ide megy az edzős is), és egy adag törölköző/ágynemű. Az ágyneműt/ törölközőt nem mosom minden hétvégén, mert van belőle váltás így csak 2 hetente mosom ki a 2 adagot. Tehát 2 mosás van egy héten.

Szerintem valamit változtatni kéne a dolgokon nálatok, mert ez nagyon nagy pazarlás! Munkatársamnak 4 gyereke van, igaz már tizen évesek, plusz ketten ugye szülők de náluk is csak 2 naponta megy a mosógép.

2020. ápr. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
16%

Te/ti gyárban dolgoztok, megtehetitek, hogy kétszer vesztek fel el polót, mert reggel felveszed, beérsz dolgozni átveszed a munkaruhát. Amíg egy irodista, nem teheti meg, mert egész nap abban az ingben, felsőben van. Abban ebédel, abban utazik a metrón stb. És ha jól látom, azt is írta a kérdező, hogy csak egy öt kilós gépe van, abba aligha zsúfol bele egy heti törölközőt egy heti ágynemű garnitúrával.

Szóval nincs olyan aki jól csinálja, és olyan sincs aki rosszul. Mindenkinek mások az igényei, lehetőségei, körülményei.

A továbbiakban próbáljunk meg ítélkezés nélkül válaszolni, ha mar pötyögünk valamit!

2020. ápr. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
100%

19: a kérdező kérdezte, hogy hogyan tudnak mások hetente egyszer mosni. Megkapta a választ. És igenis nem normális, hogy 2 ember hetente 7-8-szor mos. Manapság divat leszólnia környezetvédelmet, de ez rengeteg víz, áram, mosószer, stb. és teljesen felesleges. Nem igaz, hogy szükséges 40-45kg-nyi ruhát mosnia 2 embernek.

Szerintem aki nem irodában dolgozik, az is naponta vált ruhát, mégse most naponta.

2020. ápr. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!