Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Aki hetente egyszer mos hogy...

Aki hetente egyszer mos hogy csinálja?

Figyelt kérdés
Mi ketten vagyunk a férjemmel. Vagy mindennap mosok, vagy 2 naponta 2-3 adagot. Összejön egy héten: 1 adag törölköző, 1 adag ágynemű, 1 adag színes, 1 adag fekete, 1 adag sportruházat, 1 adag kutyázós ruha, 1 adag ing, 1 adag farmer, és ezek mellé mindig van valami extra, például ágytakaró, konyharuhák, díszpárnák, takarók, paplan stb. 5 kg-os kapacitású gépem van.
2020. ápr. 25. 16:44
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
90%
Jó hogy nem már a zoknikat is külön mosod. Bal meg jobb lábra valót külön-külön.
2020. ápr. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:
Nagyon okos vagy! Ha tele van a gép egy adott fajtával, miért tennék be mellé mást?!
2020. ápr. 25. 16:55
 3/48 anonim ***** válasza:
97%
Ne mondd már, hogy heti 45kilónyi ruhát mosol. Hogy jön össze heti 5 kiló sportruházat meg 5kiló kutyázós ruha, 5 kiló törülküző, stb.? Nem tudom eldönteni, hogy ez trollkodás vagy ti tényleg naponta 5ször átöltöztök és minden nap törülközőt is cseréltek.
2020. ápr. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
100%
Mi az az "adag"? Az milyen mértékegység?
2020. ápr. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
85%
Rekordtartó lehetsz. Mi négyen élünk együtt, heti 4-5 adag jön össze és nincs teljesen megtömve. Nővérem három emberre mos, ebből egy kisgyerek, a mocskos gyerekruhákkal sem mos többet 5 adatnál.
2020. ápr. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
66%
*adagnál
2020. ápr. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
79%
5ös, te nem IT-s vagy :) Az adaton jár az eszed még mosáskor is.
2020. ápr. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
97%
Nem mosok semmit egyszeri használat után. Fölösleges víz és áram pazarlás. Ágytakarót, paplant, díszpárnát 1-2 havonta mosok csak.Többet ártasz ennyi mosással, mint amennyit használsz a szervezetednek.
2020. ápr. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
83%

Ez a kérdés fölösleges, nem fogsz használható tippet kapni, legfeljebb lebeszélnek arról,hogy így folytasd a jövőben.


Nem mindegy a család létszáma,hogy van-e gyerek, ki milyen munkát végez, és mennyire szennyezi a ruhát.


Én pl irodában dolgozom. Nadrágot/szoknyát nem mosok egyszeri felvétel után. Vannak olyan blúzok, pólók amiket nem teszek a mosógépbe, ilyenkor amikor jobb idő van simán kimosom kézzel.


Vess meg érte, ágyneműt nem húzok hetente csak kéthetente. Kerékpározom, ahhoz simán jó az a melegítő/egyéb ruházat amiben otthon vagyok.


És nincs mindig mosva az ágytakaró, díszpárna, pléd, paplan.

Gyakran kiteszem, átszellőztetem, és ennyi.


Fél adagot nem indítok, és nem mosom ennyire szelektálva mint Te. Pl. az ágyneműhöz odateszem a pizsamákat, vagy a pizsamákhoz a melltartót/trikót/alsóneműt.

A színekre ügyelek, és valamennyire persze csoportosítom.

Használok színvédőt is.

2020. ápr. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
22%
Mi is ketten vagyunk, ugyanígy vagyok mint te. Egyedül ingből és farmerből azért nem jön össze egy adag, az beékelődik a többi közé. De nekem is rengeteget megy a mosógép.
2020. ápr. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!