Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Aki hetente egyszer mos hogy...

Aki hetente egyszer mos hogy csinálja?

Figyelt kérdés
Mi ketten vagyunk a férjemmel. Vagy mindennap mosok, vagy 2 naponta 2-3 adagot. Összejön egy héten: 1 adag törölköző, 1 adag ágynemű, 1 adag színes, 1 adag fekete, 1 adag sportruházat, 1 adag kutyázós ruha, 1 adag ing, 1 adag farmer, és ezek mellé mindig van valami extra, például ágytakaró, konyharuhák, díszpárnák, takarók, paplan stb. 5 kg-os kapacitású gépem van.
2020. ápr. 25. 16:44
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
26%
Azt mindenki kifelejtette, hogy egy 50 kilós menyecske-jelöltnek mekkora a bugyija, melltartója, miniszoknyája, pulóvere, nem beszélve arról, hogy azt mennyi ideig viseli és hol. De a hozzá kapcsolódó gorillának se sokkal másabbak a feszülős cuccai, mint egy megasszonyosodott, megsörhasasodott házaspár ruhái. Eleve centire nem annyit foglalnak el még ha ugyan annyi darab ruhát is viselnének mindkét helyen.
2020. ápr. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
86%

19-es, 18-as vagyok. Nem szóltam le senkit nem tudom, hogy neked ez hogy jött le abból, hogy elmondtam, hogy mi hogyan mossuk a cuccainkat. Miért kell belekötni az élő fába is?

És szereintem akkor sem normális minden nap mosni 2 emberre ha napi szinten cseréli a pólót. Ha 5 kg-os a mosógép (a milyenk 7) akkor 5 kg ruhát rakok bele nem 2,5 felet mert az csak víz, áram és mosószer pocsékolás.

2020. ápr. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
Ingeket valóban külön kell mosni. Én is külön mosom a páromét. A feketéket is külön, másként összegyűlik rajtuk a szösz. Sötét zoknikat a farmerokkal ki lehet mosni. A törülközőket a konyharuhával 60 fokon mosom. De nálam nem piszkosak a konyharuhák, mert napi szinten cserélem és mosogatógépem van. Egyébként is ajánlott a törülközőket 60 fokon mosni. Összegyűjtöm és 7-10 naponta mosom őket, mert most gyakrabban cserélem, párom dolgozik, tehát napi szinten kimozdul. Így gyakrabban cserélünk ágyneműt is, heti szinten. Díszpárna huzatot, ágytakarót, plédeket nem kell annyiszor mosni, nálunk 2 havonta van mosva. Amiben a kutyát sétáltatod az utcán, rakd 1 nejlon zacsiba, 3 nap múlva már előveheted, nem kell állandóan mosni. Hasznos a színfogó kendő, ha több fajta színűben jársz, egyúttal a koszt is felfogja és 2 alkalommal is használható.
2020. ápr. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
20%
A kutyához mi a fenének külön sétáltatós ruha??? Díszhülyeségeket hanyagolni kell. Konyharuha halmozás helyett tökéletesen elég a papírtörlő is, persze ez feltételezi azt is, hogy valaki tud főzni is, így nem csinál fölöslegesen disznóólat.
2020. ápr. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
Én is két főre mosok, de nem szelektálom ennyire szét és így jön össze a.heti 2 adag, plusz kér hetente ágynemű. 6 kilós a mosógép. Mivel a konyharuhát sem barmolom össze, így sokszor megy be a többi ruha közé. Két díszpárna huzat van, azt se indítom el külön... én leszoknék erről a kényszeres külön mosásról, mert úgysem steril a géped. A ruháitok csak kopnak és a környezetnek is adsz egy pofont a vízbe oldódó mikroműanyagokkal...
2020. ápr. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
0%
Kutyasétáltatós ruha azért kell, hogy a kutyanyál, por, szemét ne a 40 ezres Levi’s farmeredet csessze össze.
2020. ápr. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:

Nem mosok mindent "egyesével".

Legtöbbször heti 1 fekete mosásunk van, plusz egy az ágyneműhuzat + törölköző. Havonta-kéthavonta mosok világosakat, oda szoktam bedobni a pár konyharuhát, ami ennyi idő alatt "koszos lesz".

Nem is értem, miért kéne mindent külön szedni. Kutyázós, ing, hatszázféle fölösleges csetresz.... Így persze hogy napi 4 külön adag jönne ki. :D

2020. ápr. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
100%

A kutyáim soha nem csesztek össze semmit.


És akinek lakásban van macskája az mit csinál? Vedlik, alapból száll a szőre, felmászik a szekrény tetejére, asztalra, örökké felugrik az emberre, mindenre. Annak csapágyasra kéne évente hajtania a mosógépet...

2020. ápr. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
Egyébként aki 40eFt-ért vesz egy retkes nadrágot, ne rinyáljon.
2020. ápr. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
93%
Maradjunk annyiban, hogy aki külön mos egy kutyanyálas pólót a farmertól, az nem érti a mosógép működését.
2020. ápr. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!