Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy tudnek rendet tartani?

Hogy tudnek rendet tartani?

Figyelt kérdés
Olyanok valaszát várom akik napi szinten rendet tudnak tartani kisgyerek es munka mellett. Kinek milyen az időbeosztasa? En ia szeretem a rendet, de valahogy sosem sikerül megtartani.
2019. aug. 27. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hacsak nem csecsemő a gyerek, akkor meg kell tanítani, hogy a játékait - és ha már iskolás - a tanszereit pakolja el, a szennyesét tegye szennyestartóba.

Mosás után azonnal el kell tenni a leszedett ruhát, amit vasalni kell azt én a Híradó alatt szoktam csinálni.

Rengeteg praktikus tároló van szekrényben és azon kívül is.

Amit használunk, az utána azonnal megy a helyére. Nincs elöl hajszárító, edények, hobbicikkek, ruhák, múlt heti újságok, szanaszét cipők.

Egyszerűbb egy mozdulattal a helyére tenni valamit, mint egy héten 1x csatateret felszámolni.

Nem vagyok híve a dísztárgyaknak, csecsebecséknek, 2-3 értékesebb darab, 1-2 jópofa kép, néhány élettel teli növény, aztán szevasztok porfogók.

Kevés ruhanemű, de azok passzoljanak egymáshoz és jó anyagból legyenek, ami nem kell attól megválok, nem gyűjtögetek.

Mivel gyűjtögető családból származom, így azt az elvet vallom, hogy csak akkor kerülhet be valami a lakásba, ha ugyanakkor egy valami kikerül.

Amire már egy éve nincs szükség, az megy a kuka tetejére.

Gyakorlatilag ez a rend lényege!

2019. aug. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem lévő tökéletesen összeszedte! Én is így csinálom! Heti egyszer szánok nagyobb takarítást de az is max 2 óra. Ekkor felmosok, feloorszívozok es furdot-wc takarítok. Havonta pedig egy alapossabbat szoktam. De a lényeg mindig minden a helyén legy. Ha rend van akkor a takarítás már nem vészes (szerintem).
2019. aug. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem csinálunk rendetlenséget. Nincs olyan, hogy valamit leteszünk valahol és az ott marad.

Igaz én nem dolgozom jelenleg, egy 4 órában bölcsiző picivel és egy babával vagyok itthon. Plusz van egy macskánk is. A lánykám játékait nagyon egyszerű összepakolni, mert hatalmas dobozokban van. Ha kiborítja, ő pakolja vissza. A robotporszívó mindennap körbejár, heti egyszer takarítok rendesen mindenképpen, így többnyire a tisztaság is fennmarad, nem csak a rend.

Nekem olyan szempontból szerencsém van, hogy zavar a tudat, ha valami nem a helyén van, így azonnal megyek "igazgatni".

2019. aug. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!