Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panel lakás teljes felújítása?

Panel lakás teljes felújítása?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Örököltem egy másfél szobás panel lakást, de teljesen le van robbanva, alapos felújítást igényel. Sajnos egyelőre nincs letett pénzem a felújításra, igy csak lassan, részletekben tudom majd elkezdeni. Próbáltam 400 ezer Ft hitelt felvenni, de a bank elutasította a kérelmem. A kérdésem az lenne, hogy jönnék ki a legolcsóbban, leggazdaságosabban? Mivel kezdjem? Melyik szakember fog nagyon sokat elkérni?

23/L



2016. máj. 2. 16:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
szinte minden szaki! sajna az anyagok is drágák!
2016. máj. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sajnos a 400 EFT se sok, abból legfeljebb egy alapos fürdő felújítás jön ki. Kezdd a szobákkal: festést, tapétázást magatok is meg tudjátok csinálni. Szőnyegpadló cserét, vagy laminálást már szakemberre bíznám, de az sem egy nagy dolog. A mázolás már nagy kézügyességet igényel, ha nyílászárókat akarsz cserélni, az már nagyobb tétel. Legrosszabb (legdrágább) a konyha-fürdő felújítás, ahhoz a legdrágábbak az anyagok és szakember tudja csak megcsinálni.


Mellesleg megjegyzem egy alapos lomtalanítás és takarítás csodákat tesz egy lakással...

2016. máj. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Villanyszerelést se felejtsük ki, elsőnek ezzel érdemes kezdeni mert rombolással járhat, és a víz (esetleg fűtés) szerelés is. Az se mindegy melyik fajta panelról beszélünk ilyen szempontból házgyári stb...
2016. máj. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt ugye tudod, hogy milliókba fog kerülni, és nem százezrekbe?


A villanyszereléshez, vízvezetékszereléshez mindenképp bízz meg szakembert.


A belső ajtók, bejárati ajtók cseréjét, parkettázást, glettelést, festést/tapétázást, csempézést családtagokkal,barátokkal együtt is csinálhatjátok, nem muszáj szakembert felkérni ha van olyan köztetek, akinek van tapasztalata a felújításban vagy szakmailag ért hozzá.


A konyha, fürdőszoba felújítására gépekkel együtt legalább egy milliót számolj, de lehet, hogy több lesz.

2016. máj. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindent szaki csinál, akkor egy teljes felújítás 4 milla alatt nem áll meg.

Villanyszereléssel kell kezdeni, komplett vezetékelés védővezetővel, több konnektor, FI relé, esetleg több amperre bővítés.

Ezután lehet vizbezetéket cserélni, konyhát fürdőt burkolni, ajtókat cserélni, (ha ablakokat is cserélsz legalább +fél misi) festeni szobákban padlót fektetni. Most csináltuk, szinte mindent magunk. Így 3.5 körül lesz a vége, és nem cseréltünk minden ablakot, meg beltéri ajtót. 2.5szoba,de úgyis a konyha fürdő viszi a legtöbb pénzt

2016. máj. 3. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

A négy millát kissé elrugaszkodottnak érzem, nekünk a betonig pucolt lakást bebútorozásig volt 3,5 millió, de abban volt, de ebből 308.000 Ft falvágás volt. És a majdnem teljes bútorzat 807.000 Ft.

Ha gondolod, pontosabb árakat is tudok mondani.

A hidegburkolatokat mindenképp mesterekre hagynám, a festés tapétázás pedig valóban sokat javít az összképen.

2016. máj. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Jah, én is a tulaj által "betonig pucolt, majd felújított"-nak titulált lakást vettem :)

Aztán lehetett cserélni a villany és vízvezetékeket, nem csak szépészeti felújítást csináltunk.

Én a teljes felújításba a beépített bútorok cseréjét is beleértettem

2016. máj. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"A négy millát kissé elrugaszkodottnak érzem, nekünk a betonig pucolt lakást bebútorozásig volt 3,5 millió, de abban volt, de ebből 308.000 Ft falvágás volt. És a majdnem teljes bútorzat 807.000 Ft. "


Hát ez nagyban függ attól, hogy

1) Milyen anyagokból újítotok fel (ugye már csak a járólap, parketta árában négyzetméterenként többezres árkülönbségek lehetnek)

2) Milyen minőségű szanitereket, konyhabútort vesztek

3) Milyen szakembert hívtok és hol - Salgótarjánban a Józsibá' nyilván nem kér el annyit, mint Budapest közepén egy profi cég.

4) Mennyit újítotok a vízvezeték, villanyhálózaton

5) Cseréltek-e nyílászárókat (sokan megelégednek az eredeti 60 éves panelajtókkal)

6) Milyen bútorokat vásároltok - személy szerint nálunk csak a kanapé 300.000 felett volt, így nem igazán tudom elhinni, hogy 800.000-ből igényes, normális bútorokat lehet venni, de ez más kérdés

7) Mekkora a lakás, mert egy 40m2-es és egy 70m2-es panel felújítási költségei között nyilván kb.kétszeres árrés is van.

2016. máj. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindannyiótoknak az eddigi válaszokat, nagyon hasznosak voltak. A nyílászárók közül már két ablak ki lett cserélve műanyagra, így "csak" az erkély ajtó és az ahhoz tartozó panelt kell kicserélni, illetve a bejárati és a beltéri ajtókat. Nekem megfelel mindenből a közép kategóriás anyag, nem szükséges, hogy minden ultramodern és drága legyen. Én vidéken élek, itt ahogy körbetelefonáltam, egész alacsony árakat mondtak a pesti szakemberekhez képest. Mindenképpen a fürdőszobával kezdem, mivel az teljesen használhatatlan.

Továbbra is köszönöm a hasznos tanácsokat!

2016. máj. 4. 14:26
 10/10 anonim ***** válasza:
A vízvezeték, csatorna cseréjét, villanyszerelést csináltasd meg legalább a fürdő wc-ben, ne kelljen később feltörni a csempét miattuk
2016. máj. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!