Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Belbudai 65 nm lakás felújítás...

Belbudai 65 nm lakás felújítása mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

65 nm 2+1/2 szoba konyha előszoba fürdő wc. A belmagasság 4 méter.

Fürdő teljes felújítása, konyhából fél szoba kialakítása, nappali és a mostani nagyobbik szoba összenyitása(1 fal kibontása) amerikai konyhás nappalivá. A fal túloldaláról a fürdőből áthozni a vizet és a konyha részén parketta fel járólap le.

Jelenleg gáz héra van ebből kombi cirkót szeretnék, kémény már bélelt. Teljes víz villany gáz vezeték csere.

Parketták felcsiszolása lakkozása. Teljes festés.

Az ablakok jó állapotúak de régiek. Ha beleférne talán azt is cserélnénk műanyagra.

A lakás jelenleg is jó állapotú, megkímélt.

Tudom így nehéz megmondani de szeretném tudni nagyjából mennyire számítsak.

Köszönöm a válaszokat!


2015. máj. 28. 22:28
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és nem luxust szeretnénk csak egyszerűen szépet. Szóval anyag árakkal sem szeretnénk elszaladni. Ha esetleg jó vállalkozót tudtok aki komplett felújítást vállal megírhatjátok :-)
2015. máj. 28. 22:43
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Három millióra saccolom. -+500e
2015. máj. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem először statikussal nézesd meg utána terveztesd meg .Sok az áttörés.
2015. máj. 29. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
5 MFt körül, és ha elfogadsz egy tanácsot: inkább újíttasd fel az ablakaidat egy ügyes asztalossal, mint cseréld műanyagra.
2015. máj. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Csatlakozom előzőhöz, műanyag ablakot csak akkor rakass, ha felújíthatatlan a régi fa. A határ a csillagos ég felújításnál, maga a fürdő összege megfoghatatlan, annyira egyéni igény függvénye. Mielőtt bármibe beleélnéd magad, statikus és építész nézze meg, meg lehet -e csinálni a terveidet.
2015. máj. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Ötmillió, alaphangon. A nyílászárót ne cseréld műanyagra, inkább új fa ablak. És azonosan kell kinézni a meglévővel, a csere sok helyen bejelentés köteles. A parketta lehet, hogy már agyon van csiszolva, cserélni kell. A gépészeti szerelésnek is szabályai vannak. Mindenképp konzultálj építésszel, statikussal.
2015. máj. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1. A cirkó 1 millió.

2. Az átépítés díja és a nyílászáró csere jön árban ezután. De terveztetni és engedélyeztetni is kell, ennek az árával nem vagyok tisztában.


A falon belül mit kell cserélni? Víz- és gázvezeték, villanyvezeték, biztosítótábla hány éves?


3. Csak külső felújítás (burkolat, új szaniter, csaptelepek) nálam 200 000 Ft körül kijött együtt a fürdőszoba és a konyha úgy, hogy az új bojler és tűzhely is benne van, de ez az alsó ár, mi nagyon sokat vadásztunk mindenre, árérzékenyen.


4. És a maradék (mázolás, kilincs, villanykapcsoló, stb).

:)


Bármennyit rákölthetsz, de érdemes megállni azon a szinten, amit az ingatlan piaci négyzetméterára indokol.

Ha valamit 18 M-ért lehet eladni, és 14-ért vetted, nem érdemes 6-7 M-t beleölni.

2015. máj. 31. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyébként most jut eszembe, létezik egy ilyen viszonyszám, hogy egy nm-re max. mennyit lehetséges rákölteni, minden létező dolog felújításával - ez amikor én költöztem 90 000 volt. És akkor 45-90 E közt lehet rá költeni, úgy emlékszem. Ez azóta nyilván emelkedett.
2015. máj. 31. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!