Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 55 négyzetméteres panel lakás...

55 négyzetméteres panel lakás teljes felújítása saccperkábé?

Figyelt kérdés

Beleértve villanyhálózat, vízvezetékek, konyha, fürdő, tapétázás, parketta-járólap, nyílászárók, belső ajtók, bejárati ajtók. Mindezt közepes minőségben, nem luxus, nem kellenek Kludi csapok pl., de pl. a fürdőbe nem egy négyzetméteres egyszínű csempéket szeretném.


Tudom, hogy csak nagyon dúrva becsléseket lehetne ennyi infó alapján adni, de kiváncsi lennék, megállhat az egész 2 millában?



2016. ápr. 1. 11:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
áááá, hova gondolsz ... 2 milla kevés . Csak a nyílászárókra, ajtókra elmenne 1 misi, ha nem több .
2016. ápr. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hmmm. 3 misi?
2016. ápr. 1. 11:37
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Pontosan tudni kellene, hogy milyen méretű, nagyságú ablakok vannak a szobákon pl.. 63 négyzetméteren egy erkélyes szobán csak az ablakcsere belekerül durván 500 ezerbe, és akkor az még csak az erkélyed .
2016. ápr. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

2M???


Számla nélkül,alkesz román melósokkal,SEM!!!


3-4M!!!

2016. ápr. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is 3 millióra tippelek.

Amit tutira tudok, mert nemrég csináltuk:

- ekkora lakás újravezetékelése, mindenestül, munkadíjjal, új megszakítóval, kapcsolókkal, aljzatokkal, stb, stb. 250 ezer forintban állt meg.

- egy komplett új fürdőszoba káddal, nem zuhanykabinnal, új fűtőtesttel (törölközőszárítós) kb. 500 ezer forint. (modern és színes, de semmi extra)

- kb. 40 m2 felület laminált padlólappal való burkolása munkadíj nélkül (magunk csináltuk) 160 ezer forint volt. Egyszerűt, de nem a legvéknyabbat választottuk.


A többi dologban nem tudok még kb árat se mondani, mert azok már jó rég voltak. Érdemes elmenni egy Obiba, vagy más barkácsáruházba, ott hozzáértők dolgoznak, és nagyon segítőkészek, tudnak kalkulálni.


Nagyon sokat számít, hogy minden egyes fázishoz szakikat hívtok, vagy magatok/rokonok/barátok csinálják ingyért.


Aztán kell lenni tartaléknak extra költségekre is, hidd el, tapasztalatból mondom, már túlvagyok egy lakás és ház felújításon is. Mindig vannak nem várt költségek is, egy ekkor volumenű felújítás esetén jó ha van min. 3-400 ezer forint tartalékban.

2016. ápr. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
1 szobát, egyetlen szobát 180-200 ezerért vállalnak be, hogy kifestik vagy letapétázzák és talán még a tapétát is neked kell megvenned (vidéken, megyeszékhelyen) .
2016. ápr. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%
4-5 milla simán rá megy.
2016. ápr. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%

5-ös vagyok. Kizárt, hogy megáll 3 millióban, most végiggondolva.

A konyha felújítást ki is felejtettem, az is most volt nekünk (tűzhelyet, vízmelegítőt, hűtőt nem kellett venni) 160 ezer forint volt, melyben a munkadíj baráti alapon volt 50 ezer forint. Ja és a bútor se volt benne, mert épített konyhám lett már meglévő alapanyagokból. Szóval csak a kőműves, vízes munkát kellett fizetni, a csempézést, a padlót nem csináltuk, és a konyhapult + mosogató.

Az árak ismeretében ha mindent cserélsz, és az alapoktól indítasz, 500 ezer egy egyszerűbb konyha gépekkel együtt.

2016. ápr. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 33 nm, tavaly csináltam. Bejárati ajtót cseréltem, az ablakok már cserélve voltak, ahogy a radiátorok is. Belső ajtók maradtak. Szobákban parketta maradt, hidegburkolat cserélve lett. Egyáltalán nem drága cuccokkal, sok mindent magam csináltam (apám villanyszerelő, ott csak anyagár volt) 2 millió körül állt meg berendezve.
2016. ápr. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%

Egy olcsóbb, kisebb knoyha kb. 1 millió

Fürdő 500.000

Tapétázás, parketta, járólap szintén 500.000

Nyílászárók 1 millió

Vízvezetékekre, villanyhálózatra is érdemes rászámolni pár százezret.


Összességében 3-4 millió között.

2016. ápr. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!