Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Idegesítő felújító szomszéd...

Idegesítő felújító szomszéd ellen lehet valamit tenni, vagy meg kell várni türelmesen, amíg megcsinálja?

Figyelt kérdés

2 új lakó lett a 15 lakásos társasházba. Egyik ki sem írta hogy felújít. Elmúlt szombat 6 óra még most is kopácsol. 2-vel alattunk. Mi vagyunk a negyediken.


Bár a mellettünk levő se volt kutya, neki azert felszólt az 1. Emeleti szomszéd hogy pünkösdkor azert ne.


De ez megy tavasz óta. 2 lakásban. Én elhiszem, hogy se idő, se pénz gyorsabban haladni, de a hétvégéket meg lehetne kímélni. A fúrás egy dolog, de a vésés is olyan, főleg hétvégén, mikor egesz nap itthon az ember, mintha a koponyám fúrnák, vésnék.


Nagyon nehezen viselem. Itt is volt felújítás, de meg tudtuk oldani okosba a lakásfelújítási kedvezménnyel, mert húgom nem volt 25. Bejelentettünk ide mindenkit még amikor elindult a program, 1 evvel bejelentés után megcsinálta egy generál brigád és vissza is kaptuk a felújitási ősszeg felét, szóval olcsón megúsztuk, meg időben is 2x 1 hét volt, plusz az ablakcsere meg a klíma volt 2 1-1 napos történet még a nagyobb zaj előtt.


De már több mint fél eve minden hetvégén ez megy. Sokszor vasárnap is...



ma 18:13
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

A rosszindulatot nem értem. Szerintem annyit meg lehet érteni, hogy este 6 után hétköznap is necces, de hétvégén pláne nem illendő másokat zargatni az ilyen típusú zajjal. Vagy akkor minimum írná ki, mint más, meddig fog ez tartani.


Az élősködést kikérem magamnak, 22 éves nőként anno a mostani ingatlanárak harmadáért szerezték ezt a lakást a szüleim, a nagyszüleim halála után beleszólásom sem volt ebbe, sajnos jobban örülnék, ha élnének, még a szüleim is 200 km-ra vannak innen. Teljesen fel kellett újítani kb., 4 évig úgy laktam benne úgy, hogy nem volt rendben és még ki is adtam szobát, abszolút nem is volt otthonos, de gyűjtöttem a felújításra. Ezt az egy lehetőséget használtuk ki államilag, ami a felújítási költségek kb. 50%-át visszautalta, én erre felvettem diákhitelt, mert máshogy nem lett volna meg rá a teljes összeg, de felelősségteljesen megoldottam.


Ettől független a ronda magyar valóság az, hogy a mai, főleg szerencsétlen devizás szülők gyerekei nagyrészt semmit sem tudnak majd örökölni, a szüleik nem tudnak nekik segíteni, nem egy ismerősöm 100%-ban le is mondott a saját ingatlanról, ami mérhetetlenül szomorú tény. Más meg mindenről lemond, él 50 kilósan és lett lakása 30 éves hitelre. Mindenre van forgatókönyv, mindennek megvan az előnye-hátránya. Nekem semmi beleszólásom nem volt abba, hogy ingatlanhoz jutottam szeretteim halálát követően, szóval nekem nagyon uncsi az élősködős szöveget hallgatni...


Mivel 4 évig éltem egy ronda lakásban, így amondó vagyok, meg lehet oldani, hogy x ideig gyűjtesz rá pénzt, meg mondjuk a szabadnapjaidat hétköznapokra és nem hosszú hónapokig teszed tönkre a saját szabadnapjaid, meg más szabadnapjaid a szakadatlan kínlódással, amit egy lakásfelújítás okoz.


Nekem nem tudott volna senki se segíteni, mert nem idevalósi vagyok, nő vagyok, nem is értek az ilyen dolgokhoz a falfestésen kívül, generálkivitelezőt meg bárhonnan lehetett ajánlásra fogadni akkoriban, pedig már akkor se volt olcsó a végösszeg, most meg már alig érnek rá vagy mennek ki ilyen kisebb munkákra, mert nem megfizethető a vevőnek, nekik meg nem éri meg.


Nem Pesten lakom egy 70 milliós lakásban mellesleg.


Jelenleg nincs miért házat vennünk, gyerek nincs, háziállat nincs, pénzt gyűjtünk, mert mi sem akarunk irgalmatlan hitelt, sem pedig 3 gyereket.


Higgyétek el, ha más meg tudja oldani, át lehetne ezt szervezni, csak könnyebb azt mondani, tűrjük el.

ma 21:21
 12/15 A kérdező kommentje:
Mellékes megjegyzés, ismerősi körömben kb. én vagyok 1 a 10-ből, ahol a nőnek örökítettek valami ingatlant, de a párunknak nem volt (illetve nem is lesz nagyon öröksége), és mérhetetlenül hálásak vagyunk a sorsnak, hogy legalább az egyikünk családja ezt megtehette és nem kell azon aggódni, lesz-e valaha. 2 tisztességesen dolgozó ember nem tud összerakni 8-15 millió forint önerőt. Miből?
ma 21:25
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi van a házirendben?

Közös képviselőnek kell szólni.

Nálunk hétköznap 8-8, hetvegen 10-10 lehet zajongani

ma 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
74%

"amondó vagyok, meg lehet oldani, hogy x ideig gyűjtesz rá pénzt, meg mondjuk a szabadnapjaidat hétköznapokra és nem hosszú hónapokig teszed tönkre a saját szabadnapjaid, meg más szabadnapjaid a szakadatlan kínlódással, amit egy lakásfelújítás okoz."

Ma már nem érdemes gyűjteni - legalábbis felújításra biztosan nem. Elinflálódik a pénz. Amire összegyűjtöd az előre tervezett pénzt és felhasználnád, azon kapod magadat hogy dupla-tripla összeg kéne. Akkor meg már inkább csinálja az ember maga, a saját tempójában. Én pl. nagynehezzen egy kis vidéki faluban tudtam venni házat, gyakorlatilag ki kellett bontani a teljes belsejét. Bár még mindig nem egészen lakható, az építőipari munkadíjak hallatán sok-sok millió Ft-ot takarítottunk meg a sajátkezű munkák által. El sem tudom képzelni, hogyan, vagy mikor lenne meg a felújítás, ha pusztán gyűjtögetnék és várnék a "sültgalambra". Aztán volt persze hogy hívtam szakembert, körbe is nézett, csak nem ért oda nekiállni, végül azt is nekünk kellett megcsinálni amit nem terveztünk (nem veszélytelen, hetekig tartó, aprólékos kőművesmunka).

ma 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
14-es ezt megértem, de ettől még ugyanúgy arra hivatkoztak a szomszédok is, hogy nyaralás helyett erre vették ki a szabadnapjaikat, ami nem hétvégére esik, nem éveket kell gyűjteni hanem adott éven belül pár hónapot félretenni csak, megvenni az alapanyagokat itt van tároló tárolni és csak akkor nekiesni, amikor már kb. minden össze lett vásárolva ( plusz vannak rövid kamatozású állampapírok is). Vagy összebeszélni pár embernek - most egy apa-fia párosról van szó, nem rólam, akinek férfi ismerőse nem sok volt -, hogy hatékonyabban megoldják a munkákat, saját kezűleg. Az ilyesmi barátiasan megoldható, máskor meg segítenek ők, ha kell, így nem kerülne pénzbe. Az szomorú, ha egészséges 50-es férfinak és huszonéves fiának nincsen segítsége. Nemrég nagybátyám is felújíttatott, vidéki házat, irgalmatlan pénz ment bele, pedig egy ismerőse kis túlzással anyagárban megcsinálta úgy, hogy nagybátyám hordta haza az alapanyagokat egy nagyobb városból a feleségével, 2 kocsival. És nagyon nincs még kész az egész, de lakható teljesen, viszont az udvar meg a hátsó tároló rész (valami lovarda lehetett) egy pusztulat. Ebbe bele se kellett volna vágni, mert eladni ennyiért nem lehet, mint amibe belekerült. Ezért nem érdemes vidéken olcsó házat venni, mert a felújítás árát sosem hozza vissza. Ez a lakás kb. annyival ér többet a 2 évvel ezelőtti árhoz képest, amennyit belefizettem. Itt is vannak olcsó falvak, de hát a környező lakók miatt se érné meg. A jobb helyek amik vállalhatóak innen alsóhangon 1-1,5 órák busszal, mert itt a belvárosi közlekedés se kutya. Mégis a lakástól 1,5 órára találtam egyelőre csak munkát, mert még pályakezdő vagyok és ennek is örülök. :D :D Jogsim nincs, emiatt se opció még a ház. Pedig amolyan most vagy soha állapot van, gyorsan össze kéne házasodni, felvenni a babaváró hitelt, mint oly sokan és belecsapni a lecsóba. De még egyikünk sem érzi magáénak a babázós életet meg más hitelt végképp nem, ha nem muszáj. Mindenhogy tré itt élni na... XD Külföldön simán tudnak bérelni házat is, és nem zavar senkit, hogy nem a tied...
ma 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!