Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Idegesítő felújító szomszéd...

Idegesítő felújító szomszéd ellen lehet valamit tenni, vagy meg kell várni türelmesen, amíg megcsinálja?

Figyelt kérdés

2 új lakó lett a 15 lakásos társasházba. Egyik ki sem írta hogy felújít. Elmúlt szombat 6 óra még most is kopácsol. 2-vel alattunk. Mi vagyunk a negyediken.


Bár a mellettünk levő se volt kutya, neki azert felszólt az 1. Emeleti szomszéd hogy pünkösdkor azert ne.


De ez megy tavasz óta. 2 lakásban. Én elhiszem, hogy se idő, se pénz gyorsabban haladni, de a hétvégéket meg lehetne kímélni. A fúrás egy dolog, de a vésés is olyan, főleg hétvégén, mikor egesz nap itthon az ember, mintha a koponyám fúrnák, vésnék.


Nagyon nehezen viselem. Itt is volt felújítás, de meg tudtuk oldani okosba a lakásfelújítási kedvezménnyel, mert húgom nem volt 25. Bejelentettünk ide mindenkit még amikor elindult a program, 1 evvel bejelentés után megcsinálta egy generál brigád és vissza is kaptuk a felújitási ősszeg felét, szóval olcsón megúsztuk, meg időben is 2x 1 hét volt, plusz az ablakcsere meg a klíma volt 2 1-1 napos történet még a nagyobb zaj előtt.


De már több mint fél eve minden hetvégén ez megy. Sokszor vasárnap is...



ma 18:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Te is ezt csinálnád ha fel kellene újitani,a pénz meg fizetésenként jön.
ma 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Leírtam, hogy nem így csináltuk. 6 éve élek itt, és eddig mindenki tiszteletben tartotta, hogy azért szombat este fél 7-kor pofàtlanság már ennyit zajongani.
ma 18:23
 3/12 anonim ***** válasza:
31%
Ha meg hétköznap meló után csinálná, akkor meg azért hisztiznél. Megszokod, vagy eltakarodsz onnan az erdő közepébe.
ma 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Marha kedves vagy 3-as. XD Lementem, megkérdeztem mi a szitu. Hogy ők semmi hangos dolgot nem csinálnak, rakják be az ajtókat.... ő... igen, és kerdem én a régi ajtók leszedése nem jár zajjal? Meg hogy sajnos ez egy panel, el nem tudják képzelni mekkora hangja van. Elkezdi a porszívónak is, a lépteknek is...


Mondtam nekik más helyeken ki van irva, hogy 14:00 ora után nem lehet ekkora zajt csapni. De ők pont ezert nem csapnak zajt... mégis mindenki szólt már nekik. Igen, mert szombat van, és mindjárt este 7 óra. Egyszerűen nem értik. Apa-fia páros, megértem, biztos a gyereknek újitják az ingatlant. Nagyon nem tartanak sehol sajnos, ahogy láttam, úgyhogy ez egy hosszú menet lesz... és valószínűleg minden hétvégén... :( mert máskor mikor érne rá???


Ne haragudjatok, de nekem van sulim is munka mellett. Kéne valamikor tanulni, meg nyugiba lenni. De hát ez így szörnyű. Plusz ha sokan szoltak mar, akkor ezen mit nem lehet megérteni? A szomszéddal is beszéltem, hogy 40 éve itt lakik, de ez a 2 új felújító annyira pofatlan, mint eddig senki. Ha csak nekem lenne ezzel bajom, akkor azt mondom...de már más is jelezte, mégis nem erdekli egyiket se.

ma 18:43
 5/12 A kérdező kommentje:
Ha eddig mindenki betartotta a a szabályokat szerintem lehetne szólni közös képviselőnek, itt ugyanis hazirend sincs. Ami übergáz.
ma 18:44
 6/12 mindentudó99 ***** válasza:
Hát akkor szólj neki.
ma 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hétfőn, ilyenkor nyilván tiszteletben tartom, hogy nem dolgozik, csak hétköznap 9-14:00 óra között. Jó fej, csak ki mer rakni egy cetlit, hogy a felújítókat kérjük legyenek tekintettel a lakók pihenési jogára is. :P


Meg hogy mondjam, amikor nem vagy közvetlen falszomszédságban valakivel, az nem zavaró. De én mindkét családdal az vagyok. A főfal itt a középső lakásokban kegyetlenül vezeti a hangot. Az oldalsó lakásokban is voltak felújítások alattam, eskü szinte semmit nem hallottam belőlük, mert egyik sem közös fő falú velem (a folyósóra néző fal össze van kötve mindenkivel de itt nincs mit fúrni rajtuk az 1 bejárati ajtót leszámítva, mert az a lakások folyosója is, max. 1-1 szekrényt, meg szeget tudnak a legvastagabb falba fúrni) . A közvetlen mellettem lévővel a folyosójának és a nappalijának a fala közös. Ezek nem elég vastagok, a sima beszélgetés is áthallatszik, így az nagyon kemény volt amíg abba nem hagyták a nagyját. lesz még ablakcsere meg festés, de az más mint a konyha-fürdő szétverése.


Szóval lehet csak emiatt visel meg, mert ezek közvetlen kapcsolatban vannak a falakkal. Az oldalsók meg a középső lakások fő falainak fúrását, szétverését nem hallhatják annyira.

ma 19:10
 8/12 anonim ***** válasza:
27%
Közös képviselővel beszélj,biztos van házirend. Amúgy a rendőröket is ki lehet hívni. Én is újítottam panelt, vissza betonig mindent,pár hét volt. Nem értem, mit csinálnak fél évig.
ma 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
Hétvégén érnek rá. Mikor dolgozzanak a lakáson, ha most se?! Lehetnél segítőkészebb, beszervezhetnél egy generál brigádot ahogy magadnak is annakidején, ha már egyszer ilyen jó kapcsolataid vannak... Nem mindenkinek van, így marad a saját, házilagos kivitelezés. A mai, elszaporodott kontár "szakemberek" világában ahol az elvégzett munka trehány, de legalább jó drága, egyáltalán nem életszerűtlen a sajátkezű felújítás.
ma 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%

Nem mindenki élősködve újítja fel a lakását, van aki dolgozik érte. Olyankor kicsit lassabban érkezik a mani, való igaz.


Ha nem tetszik, menj házba, vegyetek fel még kis támogatást, azt lesz ház is.


amúgy minél jobban hátráltatod őket, annál tovább fog haladni.

ma 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!