Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szomszéd házig van gázvezeték....

Szomszéd házig van gázvezeték. Mennyire bonyolult elintézni hogy nekem is legyen gázom?

Figyelt kérdés
19 métert kellene meghosszabítani a vezetéket. Tudom hogy nem lesz kevés költség. Főleg az ügyintézése érdekel, mvm szolgáltató. Internetnél egyszerűen ment, bementem, beadtam egy nyomtatványt és behozták a kábelt a házam elé.
szept. 16. 17:54
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Nem könnyű feladat lesz.Ebbe még az önkormányzatot is be kell vonni.

Ez már terület fejlesztést is jelent.Kábeleket könnyen húznak.

szept. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem írták, kemény feladat...mindenkivel egyeztetni, aztán ha kegyesek, akkor monddanak egy árat...te meg sűrűn fogsz pislogni...a szomszédom járt így, én meg feladtam.
szept. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2es ez durva. Kifejtenéd bővebben?
szept. 16. 19:03
 4/9 anonim ***** válasza:
A gázhàlózat e-on, mint a gázóra is. Az nvm csak a gázt adja el.
szept. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
18%

Amilyen gázárak lesznek, én nem eröltetném.

Fűts inkább klímával vagy hőszivattyúval.

szept. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 Milyen gázárak lesznek?
szept. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Bogica0616 ***** válasza:
Ahogy előttem írták: rengeteg burokrácia és kemény ár. Abból inkább csinálj hőszivattyút, napelemet és bármit akár klímát,
szept. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, már elindítottátok, innentől csak idő kérdése.

A napelemeknél sem 2 hét amíg az engedélyek megjönnek és az egészet rá is kapcsolják a hálózatra. Mi még a nagy hullám előtt csináltattuk meg és így volt 8 hónap. Egy gáz bekötés sem lesz ennél rosszabb.

Arra ne számíts, hogy idén télre meg lesz, mert az nem valószínű. Ha mégis csoda történik akkor örülhetsz neki és ennyi.

Alternatívaként jó ha van gáz a lakásodban, mert lehet, hogy legközelebb az áram ára fog elszállni és a gáz meg segíthet túlélni a telet. Még mindig a gázfűtés a legjobb, az átlagfogyasztás bevezetése miatt a kettő együtt oldja meg legolcsóbban a fűtésedet - ha van elektromos fűtésed is, meg gázfűtésed is. Nyilván most is van valamiféle fűtésed vagy most építkezel?

szept. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha a ház előtt menne el a gázvezeték akkor sem lenne ez egyszerű dolog.

Már a telken belülre szerelt gázcsonkot is terveztetni kell.

Sok itt a bürokrácia .

tegnapelőtt 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!