Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szalag parketta.. ( vagy...

Szalag parketta.. ( vagy laminált) Fel lehet szedni és visszarakni ? Nincs ragasztva

Figyelt kérdés

aug. 8. 08:20
 1/5 A kérdező kommentje:

Viszonylag két kisebb szoba.

Amikor le lett rakva ( laminált parketta) a zöld színű hungarocell féle szigetelő lett alá rakva.

Valószínű az törhetett össze és így ha megyünk rajta a lapok helyenként kicsit megsüllyedek. A parketta mind jó állapotban van.

Azért gondoltam hogy esetleg felszedni és alátenni valami mást.

Ez nem ragasztott, csak illesztett. De nem értek hozzá, azért kérdezem hogy van valakinek ismerete vagy tapasztalata ?

aug. 8. 08:27
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen,fel lehet szedni
aug. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs leragasztva akkor fel lehet szedni.

Arra azért készülj fel, hogy ha klikkes - vagyis egymásba pattintva tartják meg a szalagok a felületet, akkor a szétszedésekor ez a részük sérülhet, töredezhet és talán nem sikerül mindet ugyanúgy használni utána. Egy barkácsáruházban nézd meg a le nem rakott padlószálakat, hogy milyen az illesztési részük! Ha nem tudjátok jól szétszedni akkor lehet szükség lesz utána ragasztásra.

aug. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Persze. Szegélyt szedjétek le és ott már meglehet kezdeni ha egy darab már megvan kezdve akkor a többi már adja magát és jön fel szépen. Arra figyeljetek hogy óvatosan szedjétek szét az illesztésnél mert ha ott sérül akkor nehéz lesz visszarakni, vagy nem is tudjátok összeilleszteni majd.

Én amikor megvettem a házat a nagyszobában elég régi volt már de nem is tetszett az a minta ami le volt rakva, viszont baromi jó állapotban volt, így sajnáltam kidobni, meg összebarmolni. Én is így szedegettem fel, az előző tulaj mondta hogy ott nincs leragasztva mert alatta padlószőnyeg van, ami a betonhoz van odaragasztva de már 30 akárhány éve, és nem tudja Ő sem hogy anno mivel ragasztották oda mert egy pici részen szedte fel ahova beépítettek egy plusz falat és kész kínlódás volt felvakarni.

De visszatérve a kérdésedre, én így gond nélkül feltudtam szedni az illesztéseknél kellett figyeljek hogy ne feszítsem be és ne sérüljön mivel mi eltettük egyenlőre mert van egy olyan helyiségünk ahova simán letudjuk rakni.


Annyit javaslok hogy lépésálló hungarocell lapot tegyél alá, vagy habszivacsot. Valószínű ami most van alatta csak egy sima hungarocell és azért töredezett meg, meg persze nem sík egyenes a padló, ezért lehetett ez hogy feltöredezett, én még azt is orvosolnám-.

aug. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Lehet hogy ez alatt is van padlószőnyeg.

Akkor ez jó kis munka lesz.

Legalább a parketta árát lenne jó megspórolni.

aug. 8. 12:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!