Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Felszednétek ezt a régi...

Felszednétek ezt a régi parkettát a Laminált padló lerakása előtt? (Társasház sokadik emelete)

Figyelt kérdés

Lamináltazni akarok, egy régi, kopott hajópadló-szerű padlóm van jelenleg. Erre akartam eredetileg lamináltat fektetni.


Gyanús volt, hogy picit magas a szoba padlószintje, ezért tegnap felszedtem egy egy hajópadló-darabot (kb. 2cm vastag igazi fenyőfa).


Alatta halszálka parkettát találtam, de már nagyon elkopott, szürke színben, nagyon rossz állapotban (Nem rohadt, de iszonyatosan nagy térközökkel, szellősen rakva, a "fuga" helyén kb. 3mm résekkel.


A halszálka parkettából is felszedtem egyet, alatta bramac léc van egy sorban (de kihagyással, nem szorosan), alatta pedig már salak.


Ti mire raknátok a lamináltat? A felső hajópadlóra, vagy az alatta lévő halszálka parkettára?


A betonozás, vagy padlopon statikai okok miatt nem opció. Száraz a padló, társasház sokadik emelete, nem fog vizesedni.


jún. 26. 07:32
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Mi a régi parkettára tettük a lamináltat, most lehet felszedni az egészet, úgy felpúposodott jópár helyen. Nem tudjuk miért, lehet, hogy a laminált volt xar, lehet, hogy a régi miatt, passz :-/
jún. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Nem hinnèm, gogy statikai okok miatt a padlópon sem jöhet szóba. Ezt statikussal kell egyeztetni. A bormális az volna, ha mindent felszedn3l, aztán könnyűbeton a salak helyett, ès van egy rendes felületed, amire bármit rakhatsz, ès hosszútávon is jó lesz. A betonizashoz, fajtához kellene statikai szakvèlemèny.


A legalsó parketta önmagába ès azon a laminált sztem nyikorogni fog, mert az egy fellazult, egyenetlen szegezett parketta. A hajópadló gondolom stabilabb rèteget adott így, azèrt tettèk azt rá.(Ès nem lamináltat)

jún. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

#1: nem hagytatok dilatációs hézagot vagy rossz volt alatta szigetelés (leggyakoribb okok)

Kérdező: ha igényes, hosszútávú munkát akarsz végezni, akkor bontod az egészet úgy, ahogy van, és 0-ról nekiállsz egy szakival. Ki tudja, milyen penészes már alatta a talaj a rétegek közt. Salakostól mindenestől kuka az egész, salak helyére mehet 3cm polisztirol arra meg kb 5cm esztrich réteg és jöhet a padló (de hozzáértő úgy is fogja tudni). Statikai okokból nem okoz problémát, mert a tömege könnyebb lesz az alapnak, ennyi a lényeg. De mindenképp szedd fel az egészet.

jún. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Saját otthonomban az egészet felszedetném, mert ez így eléggé gusztustalan, ki tudja tényleg mennyire rohad bizonyos helyeken. Penészallergia később is kialakulhat sajnos.
jún. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én viszont csak addig szedném vissza, ameddig sík felületet nem találok. Ha betonozni is kell, akkor az félmilliós költség is lehet és akkor még keveset is mondtam. Nem véletlenül hagyták ott a régi rétegeket, mert már akkor sem akartak költeni erre.
júl. 19. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért hagyták ott, mert azok is lusták voltak. Egy társasházban (feltételezem panel) nem kell betonozni, legfeljebb 1 réteg önterülő aljzatkiegyenlítő, de mivel nem lesz jelentősebb vízszintbeli eltérés, a nagyobb réseket (ha van) elég csemperagasztóval kihúzni és kész, mehet rá a többi.
júl. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!