Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mivel jön le a falfesték a...

Mivel jön le a falfesték a parkettáról?

Figyelt kérdés

Eddigi próbálkozások: szintetikus hígító, kapargatás spaklival/késsel/sniccerrel/ csiszoló szivaccsal. Egyik eredménytelenebb, mint a másik.

A parketta 1000 éves, a lakkozását nem sajnálom, csak a rohadt festéknyomok tűnjenek el!🙏 Segítsetek!



júl. 30. 18:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Hát pedig szerintem a kapargatás lesz a legcélravezetőbb.
júl. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1! De meg se mozdul!
júl. 30. 18:36
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Ha rá van száradva akkor le kell csiszolni. Írtad hogy a lakkrétegért nem kár. Akkor én ezzel rááldoznám az időt és némi pénzt felcsiszolnám az egészet és újra lakkoznám, így a parketta is picit megújul és jobban fog kinézni. Sajnos a rászáradt festéken egy oldószer sem fog tartósan segíteni. Nitro hígító esetleg benzin feltudja oldani de ugyanúgy árthat a lakkrétegnek és ha azon áthatva a parkettát is megmarhatja ami csúnya lesz, szóval én maradnék a teljes átcsiszolásnál.
júl. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Pengével.

Vagy fel kell csiszoltatni, újralakkoztatni.

júl. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#3! Köszönöm, de az nem opció. Se időben, se anyagilag nem fér bele. Nagyjából minden felújítása fontosabb lenne a lakásban, mint az.
júl. 30. 19:52
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Spakli.

Esetleg rezgő csiszoló. De szerintem a spakli elég kell legyen.

júl. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A falfestékek vízbázisúak, a szintetikus higitóval mi volt a cél? Ha nem sajnálod a parkettát, akkor egyszerűen töröld át kicsit vizesebb ronggyal, és sikáld meg kefével, kapard fel spaklival. Én tűntettem el már így több éve odaszáradt festéket. Ha nagyobb cseppek, akkor áztasd fel kicsit, de ne annyira, hogy a parketta megszívja magát.
júl. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#7! Ezt mondta az eladó 🤷🏼‍♀️ Én meg hülye vagyok hozzá, mint látjuk.
júl. 31. 12:12
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg falfesték, akkor vízzel és némi dörzsöléssel. Ha nem jön le, akkor nem falfesték, hanem zománc (pl. amikor az ablak- vagy ajtótokokat, -kereteket festették). Azt a hígitó csak addig oldja, amíg meg nem száradt, utána marad a kapargatás valami élesebb szerszámmal.
júl. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9! Biztosra tudom, mi az, mert én festettem. Héra gold falfesték, illetve Trinát vízbázisú bútorfesték.
júl. 31. 16:48
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!