Tényleg nem lehet kivitelezni?
Álmennyezetet szeretnék csinálni. Körbe a 4falra szeretnék UD profilokat és azok közé cserepléceket amiket direktfüggesztővel felfogni a plafonra. Azt mondják hogy a profilt szétfeszítené a cserépléc.
Szerintetek kivitelezhető?
Ne csináld fával, mozog, repedni fog a gipszkarton az illesztéseknél.
A fém profil sem sokkal drágább.
UD30 is létezik, nem csak UD27, de...
Egy álmennyezetnek van súlya. Ha fa gerendázat, sárfödém, akkor javaslom, hogy a gerenda állapotától függően a direkttartókat akár szerkezetépítő csavarral rögzítsd. Ha betonfödém, műanyag tiplit nem lehet alkalmazni terpesztő dübelt lehet csak. A léccel az a probléma, hogy az tágul, azaz hiába húzod ki a sarkokat utána szilóval, idővel esélyes, hogy körbe megfog repedni. No most ha az a cél, hogy ne legyen ronda a mennyezet, azt becseréled arra, hogy rondák lesznek a sarkok? Idővel, nem azonnal, nem feltétlen az első évben... Lehet faszerkezetet is építeni, de én nem javaslom, mert nem olyan óriási nagy a különbség árban.
CD profil 340-350 forint körül alakul métere. Bramac léc métere 280-300 forint körül alakul. 50 forintot spórolsz méterenként. 130 Ft-ot spórolsz vele m2-enként! Szükséges? Több 100 m2-ről van szó? Ha normálisan megcsinálod 100x könnyebb a dolgod laikusként. Nézd, annak pl. mi értelme volna, hogy a mennyezetnek hasa van? Mert az tetőléccel könnyen magvalósul, meglehet csinálni jól, de ahhoz tényleg szükséges egy lézer is. A tetőléc ma már olyan mint a hányás, nem nagyon kapsz valóban egyenes tetőlécet, az más kategóriában van és az nem olcsóbb a profilnál. Össze van kötve egy kupacba, tök jól néz ki, amíg el nem vágod a bálakötözőt. Profillal tök könnyen tudsz dolgozni, megúszod a "hát ami szép az szép, ez meg ilyen lett" kategóriát. UD profilt halál pontosan, vízszintesen feltudod fúrni a falra, ha lejjebb akarsz jönni raksz főtartót, ha nem, akkor nem feltétlen muszáj. Ezt követően az UD profilokba becsúsztatod a CD profilokat és az egészet kitudod szintezni egy hosszú vízméterékkel, mert a profil tutira egyenes, nincs benne görbület, egyiket a másikhoz igazítva kiszintezed. Egy lézerrel nyilván könnyebb, de anélkül sem lehetetlen csak több időt vesz igénybe. Sokkal könnyebb vele dolgozni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!