Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tényleg nem lehet kivitelezni?

Tényleg nem lehet kivitelezni?

Figyelt kérdés

Álmennyezetet szeretnék csinálni. Körbe a 4falra szeretnék UD profilokat és azok közé cserepléceket amiket direktfüggesztővel felfogni a plafonra. Azt mondják hogy a profilt szétfeszítené a cserépléc.

Szerintetek kivitelezhető?



júl. 1. 21:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%

Meg lehet csinálni, viszont sima cserépléc kell hozzá, nem Bramac.

Érdemes sűrűn függeszteni.


Igazából nem sok értelme van, mert a c profillal sokkal jobb dolgozni...

júl. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%
Mi a cél? Mi értelme a cseréplécnek?
júl. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Azért mert úgy tudom olcsóbb mint a profil. Lehet tévedek. Igazából itt a lehető legolcsóbb kivitelezést szeretném, de kategóriaban a legjobbat.
júl. 1. 22:12
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Legolcsóbb, ha nem csinálsz álmenyezetet. Minek az?
júl. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Mert igazából régi építésű házról beszélünk és gusztustalan módon látszanak a gerendák.
júl. 1. 22:25
 6/16 anonim ***** válasza:
44%

Értem. Az álmennyezeten nem érdemes spórolni, azt jó erősre kell megcsinálni. Régi gerendák esetén még a direktfüggesztő is megkérdőjelezhető. Nálam is régi gerendás, nem rég bontottam le a stukatur mennyezetet. Én biztos hogy egy jó erős vasvázat fogok csinálni körbe a falakon, és azokhoz rögzítek keresztbe vasgerendákat, amihez majd hozzácsavarozom a gipszkartont. De csak jövőre, mert pénzem nekem sincs sok.

Amúgy lehet érdemes megnézned, hogy vaskereskedésbe kapható zártszelvényekből, C-profilokból nem-e tudnád olcsóbban hegesztéssel megcsinálni, mert a gipszkartonos profilok a teherbírásukhoz képest azt hiszem elég drágák, és ezt többen is mondták már.

júl. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%

Bramac léccel csináld, mert az egyenes!

Csak minimálisan nyomja szét a ud profilt. A karton felveszi, észre sem lehet venni, én is így csináltam kb 10 éve.

A lényeg tartsd be a szerkezeti előírásokat!

júl. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Noren1989 ***** válasza:
15%
Én nem tettem körbe profilt...kvàzi lebeg, szabadon mozoghat oldalirànyba az àlmennyezetem. Sima cseréplécből csinàltam, 40centis közzel, függesztéskor vizszintezve.
tegnapelőtt 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 mindentudó99 ***** válasza:
62%
Én kihoztam deszkákkal egyenesre a plafont. A régi görbe gerendákra szögeltem fel. Plusz stafnikat körbe a falra. Aztán lakkozott lambériával fedtem be
tegnapelőtt 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Akkor kivitelezhető és tökéletesen működik
tegnapelőtt 06:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!