Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerülne ezt kivitelezni?

Mennyibe kerülne ezt kivitelezni?

Figyelt kérdés

Nem lehet hozzánk betenni a 32 ampert, mert a légkábelt ki kell cserélni föld kábelre, kell új szekrény a telekhatárra...


Mennyibe kerül egy mérőszekrény a kerítésre + földkábelt levezetni a karóról?


2022. ápr. 27. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Uh...

Ez (is) új bekötésnek számít, megtudod nézni a szolgáltatód honlapján mennyibe kerül a földkábel, de ált. 15m-ig ingyenes, afelett fizetős. Ha most légkábel van, akkor miért nem maradhat a légkábel (ez mondjuk érdekelni, mi az indok)? Mármint nyilván az cserélve vastagabbra...

Ha ki kell tenned az óraszekrényt a kerítéshez, akkor az súlyos összeg, csak a szekrény 200-250 ezer forint (ha a szolgáltatód megköveteli az új típ. műanyag álló szekrényt), plusz a szerelés, kb. 400 forintban állna meg a történet, de a szekrénytől még be kell menni a házba egy földkábellel amit megtippelni sem tudok, hogy mennyi, tudni kellene a szakasz hosszát, itt számolandó nyilván ásás, temetés (ha nem Te csinálod), szóval bőven fél millió fölött járunk már!


Mit szeretnél a 32A-al, miért szükséges és mennyi van jelenleg?

2022. ápr. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mert érinti a padlásteret, a homlokzat magassága sem megfelelő.


Eleve szekrényt bent kellene cserélni...


A ház bentebb van, nem utcafronti...


2-3 métert menni kell az óra szekrénytől a házig... ugye itt már a mért fővezetékről beszélünk.


Am. jelenleg 16 Amper van, van szárító, mosó- mosogatógép, elektromos fűtés, udvarra elektromos fűkasza, fűrész.


Tervbe van még véve egy villanybojler...

2022. ápr. 28. 08:06
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha a homlokzat magassága nem megfelelő, akkor ki kell dugni egy tetőtartót a tűzfalon, nem egy megoldhatatlan történet, nem muszáj falikampóra érkezni! A meglévő nyomvonal érinti a padlásteret, az újnak nem muszáj, új nyomvonalat kilehet építeni! K... nem mindegy szerintem, hogy megúszod ezt kb. 200-300 ezer forintból vagy 500-600 ezer forintot fizetsz ki azért, hogy legyen 32A-ed!

Ezért is kérdeztem rá, mert nem tudom ki mondta ezt neked, hogy ezt muszáj így, de az esetek elsöprő többségében nem muszáj!!! És lehet, hogy a reg.szerelőnek könnyebb ez a feladat, és még több pénzt is kérhet el, kevesebb munkáért, de hát akkor kell hívni egy másik reg.szerelőt, mert megakar vezetni!!! Nehogy már Te kétszer annyit fizess azért, mert neki úgy könnyebb!

Ha lesz bojler, akkor érdemes mindjárt kérni éjszakai áramot a nappali 32A mellé, mert ha normál fűtőpanelekkel akarsz fűteni, így is necces a 32A, meglehet oldani, egyszerre nem kell elindítani a mosógépet és a mosogatógépet és ha csak 1-2 fűtőpanel van, akkor beleférsz. Ebben az esetben az éjszakai áramra ma már sajnos ki kell fizetni az amperigényt, (a teljest), azaz ha kérsz 10A éjszakait, akkor a szolgáltónak kell érte fizess kb. 45000Ft-ot. Légkábelcsere az 30m-ig ingyenes!

Fotózd le a házat utcafront felől és a legközelebbi oszlopot is, abból meglehet mondani, hogy lehet megvalósítani, de szinte biztos, hogy meglehet légkábellel is, már ha érdemes erről beszélni, szóval ha az 5-600 ezret sokallod! Ha vállalható, akkor nyilván szebb az összkép, ha nincs légkábel.

2022. ápr. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Van tetőtartó most is...
2022. ápr. 28. 09:11
 5/9 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Nem fért bele sajnos az egész légkábel, nagyon messze van a karótól a ház.

2022. ápr. 28. 17:19
 6/9 anonim ***** válasza:

OK, hogy van, csak az nem jó semmire, ez ma már nem használható ilyen formában, hogy a padlástérbe fordul be. Kint kell lennie, falon kívül (addig minimum, amíg átveszik).

Ahol jelenleg van az órád, ott ilyen formában valóban necces tetőtartót csinálni úgy, hogy azt átvegyék, ennek elsődleges oka az, hogy nem biztos, hogy lehet normálisan rögzíteni a csövet, mivel nincs falazott tűzfal. Nem lehetetlen, hogy lehetne felül egy ferdebilinccsel rögzíteni a gerendához, alul meg a falra egy bilinccsel és 1-1 átmenő menetesszárral, de az úgy valóban nem túl jó megoldás. Azonban a ház túloldalára viszont gond nélkül lehetne rögzíteni, hisz ott van falazott tűzfal. Onnan el kell menni a mért vezetékkel a lakáselosztóba ha van, ha nincs azt ki kell építeni. Ha oda kerülne a mérő, akkor az ránézésre kb. 18-20 méter.

Nyilván én nem oszthatom az észt rajtad keresztül a környékeden elérhető reg.szerelőknek úgy ráadásul, hogy én nem vagyok az, de én úgy gondolom, hogy így megoldható. Az, hogy a tűzfal beljebb van a túloldalt, mint a földszint falsíkja, az nem feltétlen probléma (sőt), a csövet a tűzfalra kell rögzíteni és kidugni annyira, hogy megfelelő magasságban legyen a légvezeték. Létezik olyan gégecső is, amit a szolgáltatók elfogadnak a méretlen vezeték levezetéséhez, nem muszáj merev csövet használni (ezzel lehet könnyedén kisebb törést csinálni a nyomvonalban), a műanyag védőcső/gégecső már bevéshető, csak a tetőtartó árbóc nem (de lehet, hogy valamelyik szolgáltatónál az is bevéshető, nem tudom).

2022. ápr. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha a padlástérnél a deszkákát kivenném és ott is rendesen falaznék téglával vagy vályoggal, abba belehetne vésni??
2022. ápr. 28. 18:45
 8/9 anonim ***** válasza:
Bevésni nem, legalábbis E-on területen nem engedik. Rögzíteni lehetne normálisan. Az a lényeg, hogy tudd normálisan rögzíteni a tetőtartóárbócot, mert arra esik a légkábelnek a súlya, hisz arra feszítenek át.
2022. ápr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezért volna jó, ha hívnál egy reg.szerelőt és vele ezt átbeszélnéd, milyen megoldást lát kivitelezhetőnek úgy, hogy az volna az igény, hogy lehetőség szerint légkábellel történjen a becsatlakozás.
2022. ápr. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!