Gázcirkó helyére villanybojler beköthető könnyen?
A gázcirkót szeretném kicserélni klíma fűtésre + elektromos panelre, a melegvíz ellátást pedig villanybojlerrel oldanánk meg. A szerelőt hétvége miatt nem tudom felhívni, így csupán itt érdeklődnék, hogy a cirkóhoz (vagy cirkóból) kivezetett csöveket, a szerelő egyszerűen össze tudná kötni a vízbojlerrel? (Jelenleg a cirkó a pincében lévő kazánházban van, s a vizesblokk a földszint és 1. emeleten van, így szívesen itt hagynám a bojlert a kazánházban, ahol nincs szem előtt a fürdőben :) )
Köszi a választ! :D
Egy csomó vizet pazarolsz, mire odaér a meleg, ha nem szigetelt a cső, akkor hűl is a falba. A bojlert melegebbre állítva meg jobban vízkövesedik.
Jobb minél közelebb tenni.
De ezt jobb helybe megnézni, megbeszélni.
Szinte biztosan átlehet kötni, de ezzel a módosítással nem fogsz spórolni. A villany bojler jelenlegi árakon 2,4-2,5x többért állítja elő a melegvizet, mint a gázkazánod (kondenzációs ~92-93% hatásfokkal). És a áram tőzsde ára arányosan növekszik a gázzal!
150 lter bojler vs 150 literes indrekt tároló:
pl: 2KW bojler 13-55 fokra 216 perc alatt fűt fel--> (216/60)*24(b tarifa)=86,4 Ft
24 Kw kazán 13-55 fokra 19,5 perc alatt fűt fel--> (19,5/60)*110=35,75Ft
86,4/35,75=2,4!!
Kondenzációs gázkazán vs klíma:
Ez sok tényezős, csak a lényeget írom, 10/9 nem értené úgy sem:
Ha a klíma cop éréke az adott külső hőmérsékleten 2,8-al megegyezik, akkor ugyan annyiba kerül az épület fűtése mint a kondenzációs gázkazánnal. Szóval az örök nagy kérdés meddig érdemes klímával fűteni? Amig a cop érték 2,8 felett van!
pl: ha a klíma +7°C cop=4 --> egyértelmű, hogy a klímát kell használni.
pl: ha a klíma 0°C cop 2,5 --> kondenzációs gázkazán.
A klíma jósági foka = cop, még gyártón belüli típusonként is eltérő lehet, így erre nincs "ökölszabály"
A szezonális jósági fokot földrajzi helyzet alapján kalkulálják =SCOP, de több gyártó általában 3 értéket ad meg (meleg, mérsékelt, hideg).
Minden igaz amit leírtak, óriási komfort -és energiaveszteséged lesz.
De ha ezt akarod, az átkötés működni fog.
Köszi szépen a nagyon hasznos válaszokat. Egy fontos pontot elfelejtettem megemlíteni: a közeljövőben mindenképp tervezek napelemet felhelyezni, ezért is gondolkodom teljesen elektromos megoldásban. Emiatt lehet, hogy egyelőre megtartom a cirkót a melegvíz ellátáshoz, s meglátjuk, hogy teljesít a számlával. :) A klímákat H tarifára tervezem a napelemig bekötni + 4.3-as SCOP értékű, fűtésre optimalizált klíma fog bekerülni a kecóba (viszont ennek részleteit megnézem, hogy pl. 0 Celsius alatt mennyire romlik az SCOP érték bizonyos típusoknál - egyelőre nem találtam részletes infót (Gree comfort X 5kw vs 7kw). :D
Köszi a válaszokat!
A comfort x kifutó széria, így előfordulhat hogy nem fogsz tudni venni. Utódnak tekinthető szerintem az AMBER.
Esetleg én ajánlani tudom a Midea All Easy Pro klímákat.
Nekem 24KW-os fűtő gázkazánom lesz 150 literes indirekt tárolóval, ami 3 kw-os elektromos pótfűtéssel van ellátva. Így a napelemről tudom melegíteni a vizet. Sajnos a 3 kwp napelem nem fogja nullázni a fogyasztásomat. kb évi 20-30000-et rá kell majd fizetnem.
5 kw-os klímám lesz valószínűleg a midea, mert az képes beállított értéken tartani a pára tartalmat.
A másik pofára esésem, hogy kifizettem a H tarifás szekrényt (600000), és pár hónapra rá megvilágosított az egyik munkatársam ,mert ugyan így járt:
A H tarifás óra csak fogyasztást számol, nincs oda -vissza mérése! Tehát a napelem amit visszatölt a hálózatra, azt is fogyasztásnak veszi... szeretjük az e-ont!!
Szóval, ha a klímáidat napelemről akarod működtetni, akkor nem veheted igénybe a H tarifát rájuk...
Szia,
Köszi szépen válaszod! Az All Easy Pro volt a második opció nekem is! :) Ahogy látom, mélyen beleástad magad a témában :D - nagyon hasonlónak találtam a két készüléket - a páratartalom szabályzás volt az egyetlen differencia az Al Easy Pro javára?
Nem is tudtam, hogy 600 rongyba kerül a H tarifa beköttetése - ezesetben. Utánaolvasok egy kicsit részletesenben! :) Köszi!
Az órát úgy tudom díjmentesen adják, de szabványos mérőhely kell hozzá.
Ehhez még kell néhány sallang, + munkadíj. Nekem az építkezés miatt van rajta konnektor is, ha azt leszámolom akkor kb 560000-be került volna. 160000 ft felára volt a H mérőhelynek.
Midea SEER 8,5, SCOP 4,3, beltéri min 22dB, kültéri 65 dB
Gree Amber SEER 7,6, SCOP 4,3, beltéri min 31dB, kültéri 57dB, UV fertőtlenítés
Ezeken kívül miben térnek, fogalmam sincs. De szerintem kb ugyan azt tudja a két gép.
Az komoly! Köszi az infót, elgondolkodom rajta, hogy hogy legyen ezesetben!
Köszi szépen a klímával kapcsolatban. Meggyőztél kilóra az All Easy Pro-val! :)
Köszi!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!